Školstvo

Odpisy vysvedčení si žiaci prevzali v utorok 31. januára. (am)

Žiaci dostanú veľa pochvál aj podujatia za odmenu

Ako by to bolo včera, keď žiaci v septembri zasadli do školských lavíc opäť o rok starší a po prázdninách vyzretejší. V utorok 31. januára sa už však skončil prvý polrok a deti sa doma mohli pochváliť známkami na odpisoch vysvedčení. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, ako školy zhodnotili prvú polovicu školského roka.

03. 02. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Hoteláci predviedli aj flambovanie ovocia. (David Nemec)

Hotelová akadémia otvorila dvere pre návštevníkov

Študenti i pedagógovia Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch mali plné ruky práce. Vo štvrtok 26. januára vítali návštevníkov a záujemcov o štúdium počas Dňa otvorených dverí a ukazovali im, čo všetko sa môžu naučiť.

02. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Deviatačky pripravili fyzikálnu šou spolu s učiteľkou Janou Orviskou. (archív školy)

Deviatačkám z Veľkých Kostolian horeli aj ruky

Netradičný darček dostali malí aj veľkí školáci vo Veľkých Kostoľanoch. Darovali im ho formou fyzikálnej šou deviatačky spolu so svojou učiteľkou fyziky Janou Orviskou. Dievčatám horeli ruky, ale nik sa nepopálil. Kto pozná fyziku, vie aj čarovať!

12. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Emily Williams zaujali krásne jesenne sfarbené gaštany v piešťanskom parku. (archív E. W.)

Punč rotariánov ponúkala aj študentka z Vermontu

Nebýva zvykom, aby sa Američania túžili učiť slovenčinu. Do lavíc piešťanského gymnázia však v septembri zasadla spolu s našincami osemnásťročná Emily Williams z USA. Študentka z Vermontu prišla spoznať Slovensko aj slovenčinu. Za dva mesiace sa s ňou vcelku slušne porozprávate, aj keď tento rozhovor bol čiastočne pretlmočený členom piešťanského Rotary Clubu. Pretože práve rotariáni jej umožnili štúdium v Piešťanoch. Ona im zato „naoplátku” pomohla pri benefičnom podujatí Vianočný punč.

30. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dvom maturitným triedam SOŠOaS na Mojmírovej ulici pripínali stužky Dagmar Papová a Tomáš Kubica. (vd)

Vianočná stužková obchodníkov, kuchárov i čašníkov

Jedna z posledných stužkových pred Vianocami, ktorú spolu zažili študenti dvoch maturitných tried Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch, nemala chybu! Hoci to spočiatku ani nevyzeralo, že nejaká väčšia slávnosť sa uskutoční, budúci kuchári, obchodníci a podnikatelia i čašníci a servírky dokázali, že hoci sa možno niektorí počas štyroch rokov ani bližšie nepoznali, vytvorili finálny produkt, z ktorého mäkli srdcia rodičov i profesorov, nežneli oči priateliek. Zapaľovali sa sviece, lýtka aj zreničky. Stužková štvrtej áčky a béčky bola milá, srdečná, mala glanc, gracióznosť, nonšalantnosť i záverečné dramatické vyvrcholenie.

26. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Deti z Hornej Stredy zaspievali na vianočnej zabíjačke. (am)

Vianočná slávnosť v Hornej Strede

Po roku sa opäť v Hornej Strede uskutočnila Vianočná zabíjačková slávnosť, ktorú usporiadal obecný úrad. V sobotu 10. decembra na námestí rozvoniavala kapustnica, jaternice, klobásy, punč a iné domáce dobroty. Všetci návštevníci si za symbolickú cenu vychutnali rôzne zabíjačkové špeciality. V pestrom programe nemohlo chýbať vystúpenie detí zo Základnej školy s materskou školou v Hornej Strede.

25. 12. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Dubovianske deti pripravili Mikulášovi program. (archív školy)

Dubovany vítali Mikuláša pesničkami i tancom

V Základnej škole s Materskou školou v Dubovanoch sa ako každý rok konali Vianočné trhy, na ktorých žiaci ponúkali nielen svoje dielka, ale i vianočné aranžmány a všakovaké milé predmety, ktoré vyrobili ich učiteľky aj zruční rodičia. Peniaze, ktoré za popredané predmety získali, poputujú do spoločnej pokladničky pre deti základnej i materskej školy.

25. 12. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne
Vianočné trhy dýchali pokojnou atmosférou. (vd)

Mojmírke kraľovala fantázia vo vianočnom štýle

Stredná odborná škola obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch otvorila svoje dvere s vianočnou výstavou vo veľkom štýle. Učebne sa premenili na kaviarne, čajovne, bary, reštaurácie, babičkinu špajzu či medovníkové kráľovstvo. Po chodbách sa promenádovala snehová kráľovná, mladucha so závojom princeznej, načesané a nalíčené študentky, kuchári v snehovobielych rondonoch porciovali jedlá, čašníci ponúkali dobroty, ktoré pripravili žiaci so svojimi učiteľkami či majstrami odborného výcviku.

22. 12. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Nádejní študenti si na záhradníckej škole prezreli aj skleníky. (am)

Budúcim žiakom ukázali zákutia školy

Deň otvorených dverí na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch prilákal záujemcov, budúcich študentov a ich rodičov. Vo štvrtok 8. decembra si prezreli vianočne vyzdobené priestory školy, učebne, skleníky i internát.

15. 12. 2016 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti SPŠE v Piešťanoch: (zľava) Martin Horváth, Patrícia Pálková, Jakub Lackovič, Matej Ondreička, Marek Lörinc, Lukáš Frank a Patrik Bobocký. (archív školy)

Siedmi „naj“ elektrikári u župana Mikuša

O tom, že piešťanská Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) vychováva technicky zdatných a pre prax použiteľných študentov, svedčí fakt, že pri príležitosti Dňa študentstva predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil až siedmich študentov za úspešnú účasť na medzinárodných konštruktérskych a robotických súťažiach. Do oblekov nahodení stredoškoláci zažili okamihy slávy v polovici novembra.

14. 12. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 51 - 60 z 147
Regal Burger

Anketa