Školstvo

Nováčikovia základnej školy sa preniesli do Kráľovstva víl a škriatkov. (archív školy)

Prvákov z Rakovíc pasovali za rytierov školy

Tradičné imatrikulácie neobišli nováčikov rakovickej základnej školy ani tento rok. V stredu 16. novembra šestnástich prvákov pasovali za rytierov školy a okrem plnenia úloh sa deti zabávali, tancovali a užívali si pohľad na učiteľov prezlečených za postavy z Pána prsteňov.

25. 11. 2016 10:00  |  Región / Aktuálne

Testovanie monitormi čaká piatakov už túto stredu

Všetkých žiakov piatych ročníkov čaká tento týždeň veľké preskúšanie vedomostí zo slovenského jazyka a matematiky, nadobudnutých na prvom stupni. V stredu 23. novembra sa aj v piešťanských školách uskutoční Testovanie 5, skúška známejšia skôr pod ľudovým názvom „monitor“.

22. 11. 2016 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
Študenti 3. A triedy odboru TIS si založili JA Firmu s názvom PARADIGMA. (archív SPŠE)

Študenti elektrotechnickej priemyslovky si založili firmu

V Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch sa v stredu 9. novembra konalo valné zhromaždenie firmy, ktorú si založili samotní študenti. Pätnásť mladých ľudí presviedčalo akcionárov o perspektívnosti svojho podnikateľského plánu. Uspeli. Plány chcú dotiahnuť do úspešného konca.

22. 11. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Budova ZŠ F.E. Scherera je schátraná, vyžaduje si veľkú investíciu, nie je však isté, či súkromná škola môže čerpať prostriedky z eurofondov. (vd)

Skončí Základná škola F. E. Scherera v rukách súkromníka?

Medzi pedagógov i rodičov Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch zavítajú zástupcovia nemeckej súkromnej školy Deutsch - Slowakische Akademien (DSA), aby im predostreli svoj model vzdelávania. Mestu Piešťany totiž ponúkli prevziať zriaďovateľské práva nad niektorou zo základných škôl. Zo štátneho do súkromného sektoru by tak podľa radnice mohla prejsť práve „devinka“ škola na sídlisku Adam Trajan. Súkromník by ju viedol pätnásť rokov.

19. 11. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vysokoškoláci v Piešťanoch sa zúčastnili Týždňa vedy a techniky 2016. (am)

Študenti fyzioterapie sa vzdelávali aj o bylinkách

Týždeň vedy a techniky, každoročne organizovaný na školách po celom Slovensku, opäť obohatil vedomosti študentov. Minulý týždeň sa doň opäť zapojil aj Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch. Pre vyučujúcich aj študentov si univerzita pripravila niekoľko zaujímavých prednášok.

18. 11. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
FS Máj z Piešťan reprezentujúci slovenský folklór a tradície sa umiestnil na druhom mieste. (archív FS Máj)

Bali, aké zažijete iba raz. Folklórny súbor Máj spoznával Áziu

Krátko potom, ako folklórny súbor Máj pôsobiaci pri Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslávil 20. výročie svojho založenia, sa jeho členovia vybrali na cestu do ďalekej Indonézie. Bali, exotický ostrov s rozlohou o niečo väčší ako Slovensko, spoznávali celé dva týždne.

12. 11. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Piešťanskí gymnazisti zabávali svojich rovesníkov veselým príbehom Mačkin dom. (archív gymnázia)

Gymnazisti po rokoch opäť oprášili Mačkin dom

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch naštudovali pod vedením učiteľky slovenčiny Stanislava Šimovej divadelný príbeh o pyšnej mačke, čo býva v parádnom dome s maľovanými oblokmi a zlatom pretkávanými kobercami. Žije tam spolu so svojím sluhom a domovníkom, fúzatým kocúrom Vasilijom, a nemá inej roboty, iba fintiť sa a prijímať hostí.

11. 11. 2016 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Takto vyzeralo námestie i budova školy na začiatku 50. rokov minulého storočia. (archív Gymnázia P. de Coubertina)

Gymnázium založili pred 80 rokmi Šindelár, Loubal a Winter

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslavuje v týchto dňoch osemdesiat rokov od svojho založenia. Jeho prvý názov bol Spolkové československé reálne gymnázium v Piešťanoch. Vyučovanie sa začalo 3. septembra 1936. Do prvej a druhej triedy nastúpilo 102 žiakov. Učili ich traja profesori a ďalší traja pedagógovia. Dnes je realita iná. V 23 triedach študuje 618 žiakov. Z nich je sedem tried osemročného štúdia, dve triedy päťročného bilingválneho štúdia a 14 tried štvorročného štúdia. Výučbu zabezpečuje plne kvalifikovaný 52-členný pedagogický zbor, dvaja externí učitelia a 16 nepedagogických zamestnancov. Gymnázium sídli na Námestí SNP. Aké však boli jeho prvopočiatky?

05. 11. 2016 12:00  |  História / História
Štefanovi Domonkosovi tlieskali kolegovia i študenti - aj on tento rok slávi 80-ku! (vd)

Veľká oslava piešťanského gymnázia trvala tri hodiny

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslavovalo svoje osemdesiatiny najskôr v pondelok 24. októbra dňom otvorených dverí, na druhý deň slávnostnou akadémiou v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána. Zišli sa na nej súčasní i niekdajší pedagógovia, bývalí študenti i vzácni hostia na čele s Tiborom Mikušom, predsedom Trnavského samosprávneho kraja. Hostí vítala riaditeľka gymnázia Miroslava Hanková.

05. 11. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
V rámci ukážky dobrej praxe študenti prezentovali aj bylinky. (am)

Na „hotelke“ hostili účastníkov z 24 krajín európy

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa minulý týždeň stala miestom konferencie s názvom Voda a klimatické zmeny. Stretnutie zorganizované Strednou odbornou školou Rakovice nevynechali zástupcovia 24 krajín, ktorí štvrtok 20. a piatok 21. októbra trávili čas v kúpeľnom meste a načerpávali nové informácie.

27. 10. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 131
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa