Školstvo

Zľava: Jozef Dragula, Matej Ondreička, Patrícia Pálková a Jakub Lackovič. (Miroslav Klein)

Robotikov zaradili do univerzitného tímu

Traja študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch - Jakub Lackovič, Matej Ondreička a Patrícia Pálková - pod vedením šéfa robotického krúžku Jozefa Dragulu úspešne zabojovali v interkontinentálnom finále medzinárodnej konštruktérskej súťaže s názvom NXP Cup v Mníchove. V stredoškolskej časti súťaže došla ich formula autonómne do cieľa a získali ocenenie Special Award.

26. 05. 2016 11:05  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti i pedagógovia hotelovej akadémie zažili nielen atmosféru mesta Baseilles. (archív školy)

Vo Francúzsku varili kapustnicu, videli najväčší hrad v Európe

Študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch zažili v rámci projektu Poznaním do Európy päť posledných aprílových dní vo francúzskom meste Baseilles. Mesto sa nachádza v severnej časti Francúzska v oblasti Champagne - Ardennes.

20. 05. 2016 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Gymnazisti zvládli zodpovedať aj náročné otázky o projekte. (am)

Študenti z Vrbového obhajovali ekologické projekty

Separovať odpad, šetriť vodu či energie študentom z Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom nerobí problém. V rámci ekologického programu sa dva roky snažili zmeniť svoje prostredie k lepšiemu a v stredu 11. mája svoje aktivity obhajovali pred vyslankyňou organizácie Zelená škola. V najbližších týždňoch sa rozhodne, či škola uspela a certifikát Zelenej školy napokon získa.

20. 05. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Deti zo ZŠ Mojmírova potešili svoje mamy piesňami aj básňami. (am)

Školáci si pripravili program ku Dňu matiek

Kvietky, priania i úprimné sľuby podčiarknuté nevinným detským pohľadom. I tak vyzeral koncert žiakov Základnej školy na Mojmírovej ulici, ktorý sa uskutočnil v stredu 11. mája v Dome umenia Piešťany. Hlavnou témou bola oslava života najdôležitejších žien, matiek.

19. 05. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Zrekonštruovaná trieda prvákov je plná farieb. (am)

Základnú školu v Sokolovciach už rekonštruujú

Vzdelávaciu inštitúciu pre deti v Sokolovciach dlhé roky obchádzali všetky dotácie i finančné prostriedky. Od minulého roka však základnú školu spravuje obec, a tak sa ľady prelomili a staré zariadenie dostáva novú tvár. I v týchto dňoch pracovníci usilovne vymieňajú drevené okná za plastové.

11. 05. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Veronika Pániková, Kristína Jarábková a Timotej Gajdoš tvorili víťazný tím. (archív školy)

Mladí aranžéri kvetín z Rakovíc zabodovali na Flóre

Na medzinárodnej výstave kvetín a záhradníctva Flóra Bratislava získali študenti Strednej odbornej školy (SOŠ) v Rakoviciach prvé miesto v súťaži Flóra Cup. Aj Patrik Komár, niekdajší odchovanec tejto školy, sa nedal v kategórii seniorov zahanbiť a vybojoval bronz.

11. 05. 2016 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Čašníci maturovali i z nastierania stolov. Sledovala ich komisia. (vd)

Kuchári i čašníci maturovali zo svojich praktických zručností

Osemnásť kuchárov a šestnásť čašníkov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch zvládlo praktickú maturitu s nadhľadom i šarmom. Kým kuchári v bielych čapiciach varili, grilovali, piekli či smažili, ich kolegovia v čašníckych odevoch nastierali slávnostné tabule a pred ostrozrakom poroty flambovali či grilovali.

10. 05. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Matej Mešár a Adrián Páleš uspeli v konkurencii piatich štátov. (archív školy)

Vrbovčania zostrojili vodíkovú nabíjačku

Na šiestom ročníku medzinárodnej súťaže zameranej na využitie alternatívnych zdrojov energie Enersol v konkurencii tridsiatich študentov z piatich krajín Európy uspeli i žiaci bilingválneho Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Matej Mešár a Adrián Páleš zhotovili vodíkovú nabíjačku na telefón.

10. 05. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Starostlivé
slečny sa prezentovali krásnymi bábikami. (archív G. Talačovej)

Dievčatká sa s bábikami zladili aj oblečením

Centrum voľného času pri Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch v spolupráci so Školským klub detí si pre žiakov prvého stupňa opäť pripravilo zaujímavú súťaž. Deti si v utorok 26. apríla priniesli do školy bábiky a snažili sa porotu presvedčiť, že práve tá ich je hodná ocenenia Miss.

06. 05. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Andrej Vnučko uspel na majstrovstvách
Európy modelov automobilov. (archív gymnázia)

Vrbovský gymnazista medzi najlepšími z Európy

Študent Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom, Andrej Vnučko, sa zúčastnil na Majstrovstvách Európy modelov automobilov v mierke 1:12 v Trenčíne. Na súťaži boli jazdci zo šestnástich európskych krajín, Andrej bol jeden zo šiestich reprezentantov Slovenska.

06. 05. 2016 14:30  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 104
Lekáreň Regia

Anketa