Školstvo

Budúci prváčikovia sa do školy tešili. (am)

Pri výbere školy zavážila vzdialenosť i referencie

Akoby to bolo včera, keď súčasní prváci po prvý raz zasadli do školských lavíc. Rok však rýchlo utiekol a o štúdium sa hlásia nové tváre. Piešťanské základné školy zapisovali nové deti do prvých ročníkov v piatok 7. a v sobotu 8. apríla. Piešťanský týždeň tento rok nazrel na zápis do Základnej školy Brezová.

13. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Školáci sa tešili na nocovanie v triedach v spacích vakoch. (archív školy)

Andersenova noc: Aj v Lúke spali v škole

V nezvyčajnom čase - v piatok 31. marca o pol šiestej podvečer - prišlo do svojej školy v obci Lúka 63 žiakov. Boli vystrojení na noc - s rozradostenými očami, rýchlym krokom a tajomným očakávaním z príchodu Andersenovej noci.

12. 04. 2017 15:59  |  Región / Aktuálne
Študent SPŠE Piešťany Lukáš Frank
zvíťazil s týmto robotom. (ľt/am)

Na Enersole zvíťazili gymnazistky z Vrbového a študent SPŠE Piešťany

Na krajskom kole súťaže Enersol zvíťazili v dvoch kategóriách študenti z Piešťan a Vrbového. Každoročne na nej najväčšie úspechy dosahujú študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch a Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Svoje kvality potvrdili aj tento rok.

06. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Zápisu sa netreba obávať, uskutočňuje sa formou hry a príjemnej konverzácie. (am)

Blíži sa zápis prvákov do základných škôl v Piešťanoch

Zápisy do prvých ročníkov základných škôl v Piešťanoch sa nezadržateľne blížia. Už koncom apríla rodičia privedú po prvý raz svoje približne šesťročné ratolesti do školských tried, aby zistili, či sa od septembra z ich škôlkarov napokon stanú školáci. Na čo sa majú rodičia spolu s deťmi pripraviť?

27. 03. 2017 09:40  |  Mladí dnes / Školstvo
Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo

Športové triedy zastupiteľstvo schválilo, talentové skúšky budú v apríli

Poslanci na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili vznik športových tried futbalistov, basketbalistiek a florbalistov v Piešťanoch. Tie tak po desiatkach rokov obnovia tradíciu na Základnej škole na Holubyho ulici. Talentové skúšky sa budú konať 24. apríla.

10. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Deviataci si vyskúšali tvorbu valentínskych srdiečok. (vd)

V rakovickej strednej škole pripravili pre deviatakov pestrý program

Stredná odborná škola v Rakoviciach si už tradične pripomína sviatok svätého Valentína špecificky. Niekedy plesaním, inokedy Dňom otvorených dverí. Tento rok pre návštevníkov pripravili jej študenti a pedagógovia prezentáciu školy i učebných odborov, ktoré otvárajú dvere do sveta biznisu, floristiky, manažmentu a všeličoho iného. Záleží len na žiakovi, aký odbor si vyberie.

17. 02. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mladší žiaci bojovali o prvenstvo vo florbale. (am)

Cez prázdniny žiaci hrali florbal aj trénovali parkour

Napriek tomu, že žiaci sa vždy veľmi tešia na prázdniny počas všetkých ročných období, zo Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch sa detský džavot ozýval aj počas voľna. V piatok 3. februára žiaci prišli do telocvične na podujatie Športom ku zdraviu, aby si zašportovali a využili dopoludnie aktívne.

08. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepší žiaci v staršej kategórii, v ktorej súťažili vo dvojiciach. (archív SOŠT)

V technickej škole krajské kolo technickej olympiády

Stredná odborná škola technická (SOŠT) v Piešťanoch sa vo štvrtok 2. februára stala dejiskom siedmeho ročníka krajského kola Technickej olympiády žiakov základných škôl. S diplomami za prvé miesto v ten deň odchádzali domov Trnavčania, ale bodovali aj Piešťanci. Striebro získala dvojica z „mojmírky“ - Matej Kluc a Daniel Djenka. Medzi mladšími žiakmi si výborne počínal Michal Szobolovský zo ZŠ Brezová.

07. 02. 2017 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 41 - 50 z 147
Regal Burger

Anketa