Nadácia Adeli

Školstvo

Dubovianske deti pripravili Mikulášovi program. (archív školy)

Dubovany vítali Mikuláša pesničkami i tancom

V Základnej škole s Materskou školou v Dubovanoch sa ako každý rok konali Vianočné trhy, na ktorých žiaci ponúkali nielen svoje dielka, ale i vianočné aranžmány a všakovaké milé predmety, ktoré vyrobili ich učiteľky aj zruční rodičia. Peniaze, ktoré za popredané predmety získali, poputujú do spoločnej pokladničky pre deti základnej i materskej školy.

25. 12. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne
Vianočné trhy dýchali pokojnou atmosférou. (vd)

Mojmírke kraľovala fantázia vo vianočnom štýle

Stredná odborná škola obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch otvorila svoje dvere s vianočnou výstavou vo veľkom štýle. Učebne sa premenili na kaviarne, čajovne, bary, reštaurácie, babičkinu špajzu či medovníkové kráľovstvo. Po chodbách sa promenádovala snehová kráľovná, mladucha so závojom princeznej, načesané a nalíčené študentky, kuchári v snehovobielych rondonoch porciovali jedlá, čašníci ponúkali dobroty, ktoré pripravili žiaci so svojimi učiteľkami či majstrami odborného výcviku.

22. 12. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Nádejní študenti si na záhradníckej škole prezreli aj skleníky. (am)

Budúcim žiakom ukázali zákutia školy

Deň otvorených dverí na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch prilákal záujemcov, budúcich študentov a ich rodičov. Vo štvrtok 8. decembra si prezreli vianočne vyzdobené priestory školy, učebne, skleníky i internát.

15. 12. 2016 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti SPŠE v Piešťanoch: (zľava) Martin Horváth, Patrícia Pálková, Jakub Lackovič, Matej Ondreička, Marek Lörinc, Lukáš Frank a Patrik Bobocký. (archív školy)

Siedmi „naj“ elektrikári u župana Mikuša

O tom, že piešťanská Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) vychováva technicky zdatných a pre prax použiteľných študentov, svedčí fakt, že pri príležitosti Dňa študentstva predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil až siedmich študentov za úspešnú účasť na medzinárodných konštruktérskych a robotických súťažiach. Do oblekov nahodení stredoškoláci zažili okamihy slávy v polovici novembra.

14. 12. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti sexty - Lukáš Lazarčík, Matej Bartoš a Jakub Kostka. (archív gymnázia)

Nie sú to len „kockáči“, vedia zabrať aj v charite

Piešťanskí gymnazisti nie sú len „kockáči“, ktorí trávia väčšinu času učením, nemyslia len na písomky a skúšania, ale sú to mladí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať a zapájajú sa do rôznych dobrovoľníckych aktivít. Dokázali to priamo v uliciach mesta, keď v dvoch zbierkach pomohli vyzbierať viac ako 800 eur.

08. 12. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci na olympiáde vyrábali držiak s vĺčikom a veternú elektráreň. (archív SOŠT)

Vybrali najlepších „majsterkov“

Z dielní Strednej odbornej školy technickej (SOŠT) v Piešťanoch sa v prvý decembrový deň ozývali zvuky pílok i brúsenie. Pri „ponkoch“ sa zvŕtali žiaci základných škôl z Piešťan i okolitých obcí, aby si vyskúšali svoju zručnosť počas siedmeho ročníka Technickej olympiády.

07. 12. 2016 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Študenti si pozreli predstavenie, z ktorého deja budú maturovať. (am)

Hoteláci dostali darček od vedenia školy

Hľadisko Domu umenia zaplnila mladá generácia. Päťstopäťdesiat študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch dostalo od vedenia školy a Rady rodičov darček k študentskému sviatku. V pondelok 21. novembra si vychutnali predstavenie s názvom Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch v podaní hercov z trnavského Divadla Jána Palárika.

01. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Študenti
DSA v Berlíne. (archív DSA)

Školy by mali reagovať na požiadavky trhu práce

O Základnú školu F. E. Scherera v Piešťanoch prejavila záujem spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA). Po rokovaniach na mestskom úrade, keďže mesto je zriaďovateľom základných škôl na území Piešťan, dostala DSA príležitosť predstaviť svoje plány aj vedeniu základnej školy, rade školy i rodičom. O zámeroch spoločnosti na Slovensku sme sa porozprávali s predsedom jej predstavenstva Marekom Niklom.

30. 11. 2016 08:49  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: Juraj Gábris, Marek Lörinc, riaditeľ školy Jozef Kolník, Lukáš Frank a Jozef Dragula. (archív SPŠE)

Piešťanskí elektrikári zvíťazili v robotickej súťaži

Skvelý úspech dosiahli členovia robotického krúžku zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch pod vedením učiteľov Jozefa Dragulu a Juraja Gábrisa. Družstvo v zložení Lukáš Frank a Marek Lörinc zvíťazilo v kategórii Pozor chodec na záverečnom turnaji súťaže Y-Robot.

29. 11. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 131
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa