Školstvo

Takto vyzeralo námestie i budova školy na začiatku 50. rokov minulého storočia. (archív Gymnázia P. de Coubertina)

Gymnázium založili pred 80 rokmi Šindelár, Loubal a Winter

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslavuje v týchto dňoch osemdesiat rokov od svojho založenia. Jeho prvý názov bol Spolkové československé reálne gymnázium v Piešťanoch. Vyučovanie sa začalo 3. septembra 1936. Do prvej a druhej triedy nastúpilo 102 žiakov. Učili ich traja profesori a ďalší traja pedagógovia. Dnes je realita iná. V 23 triedach študuje 618 žiakov. Z nich je sedem tried osemročného štúdia, dve triedy päťročného bilingválneho štúdia a 14 tried štvorročného štúdia. Výučbu zabezpečuje plne kvalifikovaný 52-členný pedagogický zbor, dvaja externí učitelia a 16 nepedagogických zamestnancov. Gymnázium sídli na Námestí SNP. Aké však boli jeho prvopočiatky?

05. 11. 2016 12:00  |  História / História
Štefanovi Domonkosovi tlieskali kolegovia i študenti - aj on tento rok slávi 80-ku! (vd)

Veľká oslava piešťanského gymnázia trvala tri hodiny

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslavovalo svoje osemdesiatiny najskôr v pondelok 24. októbra dňom otvorených dverí, na druhý deň slávnostnou akadémiou v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána. Zišli sa na nej súčasní i niekdajší pedagógovia, bývalí študenti i vzácni hostia na čele s Tiborom Mikušom, predsedom Trnavského samosprávneho kraja. Hostí vítala riaditeľka gymnázia Miroslava Hanková.

05. 11. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
V rámci ukážky dobrej praxe študenti prezentovali aj bylinky. (am)

Na „hotelke“ hostili účastníkov z 24 krajín európy

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa minulý týždeň stala miestom konferencie s názvom Voda a klimatické zmeny. Stretnutie zorganizované Strednou odbornou školou Rakovice nevynechali zástupcovia 24 krajín, ktorí štvrtok 20. a piatok 21. októbra trávili čas v kúpeľnom meste a načerpávali nové informácie.

27. 10. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Prvenstvo si vybojovali domáci študenti z Rakovíc, Terézia Heltková a Juraj Bocian. (Zuzana Bučková)

Najlepší mladí floristi z jedenástich krajín v Rakoviciach

Dvadsať tímov najlepších mladých floristov z jedenástich krajín Európy súťažilo v Strednej odbornej škole (SOŠ) v Rakoviciach. Takmer štyridsať študentov stredných škôl zhotovovalo vence ako poctu za dary úrody a exteriérové dekorácie na tému - jesenná fantázia. Prvenstvo si vybojovali domáci študenti z Rakovíc, Terézia Heltková a Juraj Bocian. Druhé miesto získali Švajčiari Magali Egger a Deana Ebener. Aj tretia medaila sa ocitla v rukách našincov. Získali ju Kristína Jarábková a Timotej Gajdoš zo SOŠ Rakovice.

26. 10. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
S hasičmi sa odfotili deti i učiteľky z Materskej školy na Považskej ulici. (vd)

Netradičný začiatok školského roka s hasičmi či políciou

Škôlkari i školáci z Piešťan zažili pred Domom umenia netradičné otvorenie školského roka. Pre menších si Centrum voľného času Ahoj spolu s mestom vyčlenili dopoludnie v stredu 7. septembra, väčší zažili akciu s názvom Jarmok zábavy v piatok 9. septembra.

15. 09. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
V novom školskom roku na ZŠ Holubyho otvorili dva prvé ročníky. (am)

Prváci: Čakajú ich školské dobrodružstvá i kopa novôt

Po prvýkrát prišli do školy bez veľkých tašiek, ale s veľkou odvahou. Prváci. Jedni ustráchaní, iní usmiati. V očiach očakávanie, v rukách zatiaľ ešte pevné stisky rúk mamy či otca. Aké to bolo prvý raz? Zapamätajú si všetci, aj tí, ktorých sme navštívili počas ich školskej premiéry v Základnej škole na Holubyho ulici v Piešťanoch, v obciach Podolie i Lúka.

05. 09. 2016 14:04  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Internát na Brezovej ulici má kompletne vymenené okná a je zateplený. (vd)

Záhradníci a elektrikári obnovujú školu za tristotisíc

Študentom Strednej záhradníckej školy i Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch budú kuchári variť v kompletne vynovenej kuchyni. Vo štvrtok 25. augusta tammontovali vzduchotechniku a vykonávali rôzne stavebné práce. V škole, ktorá sa nachádza na Brezovej ulici, vykonali tiež totálnu rekonštrukciu elektroinštalácie telocvične a vymenili obklady. Internát dostal nové okná i zateplenie a v budove školy vybudovali nový vykurovací systém.

02. 09. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na Základnej škole F. E. Scherera rekonštruujú telocvičňu. (am)

Žiaci prídu po prázdninách do nového

Začiatok roka sa nezadržateľne blíži, už budúci pondelok žiaci základných aj študenti stredných škôl opäť zasadnú do lavíc. Tejto povinnosti sa nevyhnú ani deti z kúpeľného mesta, a preto Piešťanský týždeň zaujímalo, či vzdelávacie inštitúcie pripravujú pre svojich zverencov zmeny a novinky.

02. 09. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Reflexné prvky by nemali chýbať na topánkach, vetrovkách či školských taškách. (3M)

Bezpečnosť vášho školáka na cestách je prvoradá

Doba prázdnin a letných radovánok je už pred koncom a heslo „Škola volá“ neznamená iba nákup školských pomôcok, ale aj podnet pre rodičov, aby poriadne zvážili, ako ochrániť svoje ratolesti pri bežných aktivitách, akými sú cesta do aj zo školy, dochádzanie na rôzne krúžky, cestovanie za kamarátmi či do knižnice. Keďže deti patria medzi jednu z najohrozenejších skupín v cestnej premávke, je potrebné sa zamyslieť nad tým, či sú naozaj na cestách v sychravých jesenných dňoch neprehliadnuteľné.

02. 09. 2016 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na pódiu Domu umenia ocenili aj pedagógov školy roka. (am)

Školou roka v Piešťanoch sa opäť stala ZŠ Brezová

Už tradične patrí záver školského roka nielen zaokrúhľovaniu či opravovaniu známok, ale i rozdeľovaniu ocenení jednotlivým školám v Piešťanoch. V stredu 29. júna sa riaditelia, učitelia a žiaci všetkých piešťanských základných a umeleckých škôl stretli v Dome umenia a prevzali si pozornosti či finančné ceny.

05. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 31 - 40 z 104
Lekáreň Regia

Anketa