Školstvo

Radosť z prvého vysvedčenia v živote bola veľká, hoci bolo len polročné. (am)

Prváci dostali prvé vysvedčenia

V slovenských školách nastala v stredu 31. januára veľká sláva. Žiaci i študenti si z rúk triednych učiteľov prevzali výpisy vysvedčení. Rovnako tomu bolo i na Základnej škole Holubyho v Piešťanoch, kde tamojších prvákov hodnotili v polroku po prvý raz.

05. 02. 2018 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Deti sú šikovné a s novým zariadením sa rýchlo zžili. (dan)

Nová kuchyňa v spojenej škole nepozná bariéry

Spojenú školu v Piešťanoch môžu navštevovať zdravotne znevýhodnené deti od šiestich až do tridsiatich rokov. Okrem tradičnej povinnej školskej dochádzky poskytuje aj pokračovanie vo vzdelávaní detí, ktoré nemajú možnosť vyštudovať učilište.

02. 02. 2018 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Stredoškoláci budú uchádzačom počas Dní otvorených dverí ukazovať, čo je obsahom ich výučby. (gak)

Mladí by mali počúvať svoje srdce

Termíny podávania prihlášok na stredné školy sa blížia. Do 20. februára by sa mládež mala prihlásiť na talentové skúšky, do 10. apríla podať prihlášky na ostatné školy.

01. 02. 2018 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na pamiatku nesmie chýbať aspoň jedna „svojka“. (tb)

Slováci z Báčskeho Petrovca sú skutočnými hrdinami

Život vojvodinských Slovákov očami piešťanského gymnazistu. Takto by sa dal v krátkosti zhrnúť obsah riadkov, ktoré obsahuje táto zaujímavá reportáž. Niektorým čitateľom priblíži krajinu a ľudí, ktorých predkovia pochádzali zo stredného Slovenska, iných možno motivuje k tomu, aby nám tiež napísali o zážitkoch zo svojich zaujímavých ciest.

29. 01. 2018 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepšie v druhej kategórii: (zľava) J. Šemelíková, Z. Krupová a A. Marinovová. (Denisa Marinovová)

A tradície pokračujú...

Pokračovaním tradície v prednese povestí sa začalo v piatok 12. januára v piešťanskom Centre voľného času Ahoj okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Učitelia a rodičia si vypočuli takmer tridsať slovenských povestí. Jedna povesť bola krajšia, poučnejšia ako druhá a bolo potešením sledovať, ako sa malí človiečikovia dokážu vžiť a hlavne vcítiť do prednesu.

26. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci spojenej školy vyrábali valentínske srdiečka v keramickej dielni. (FB Spojenej školy)

Valentínske srdiečka sú už vyrobené

Jedna z najaktívnejších facebookových stránok piešťanských škôl patrí miestnej spojenej škole. Od januára sú na nej najkrajšie dielka i výjavy zo života detí, ktoré rady kreslia i maľujú, modelujú, spievajú, hrajú sa i tancujú. Navštevujú centrum voľného času, ba sledujú aj vtáčiky v mestskom parku.

25. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Gymnazista Jakub Kočenda v tíme mladých prekladateľov. (Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku)

Piešťanský gymnazista medzi prekladateľmi

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre preklad zorganizovalo v piatok 19. januára v Európskom informačnom centre v Bratislave seminár Mladí prekladatelia - čo ponúka táto profesia? Pozvaní boli študenti, ktorých ocenili v celoslovenskom kole súťaže Juvenes Translatores.

24. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci kreslili svojich súrodencov.

V Spojenej škole deti tvorili

Aj deti zo Spojenej školy v Piešťanoch už po prázdninách naplno zarezávajú v školských laviciach. Tretí januárový týždeň si však vyučovanie spestrili zaujímavou tvorivou dielňou.

22. 01. 2018 18:30  |  Mladí dnes / Školstvo
Retrománia v podaní 4. B triedy. (mp)

Gymnazisti sa rozlúčili zábavou

V priestoroch telocvične piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina by ste v piatok 22. decembra 2017 len ťažko začuli odrazy basketbalových lôpt od podlahy alebo športové pokriky. Nahradili ich tanečné a vianočné rytmy a smiech učiteľov aj študentov, ktorý neodmysliteľne patrí k tradičnej vianočnej akadémii, vypĺňajúcej posledný školský deň kalendárneho roka.

13. 01. 2018 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Učiteľka Anita Babulicová a jej zverenci z cestovnej kancelárie Fair Travel predstavili svoj projekt. (vd)

Spoznajte slovenskú „Sixtínsku“ kaplnku

Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Piešťanoch sme si my, žiaci 2. A triedy odboru škola podnikania, pripravili na hodinách podnikania v cestovnom ruchu cestovnú kanceláriu Fair Travel.

30. 12. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 31 - 40 z 185
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa