Školstvo

Marek Lörinc získal „zlato“ v kategórii Freestyle v súťaži ISTROBOT. (archív SPŠE)

Maturant zo SPŠE vyrobil a naprogramoval robota, zvíťazil!

V Bratislave na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity sa konala tradičná robotická súťaž s názvom ISTROBOT. Tentoraz v nej súťažili pretekári v šiestich kategóriách. Žiakov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch zaujímala najviac kategória Freestyle. V nej bojoval Marek Lörinc, žiak 4. C triedy. Svojho robota, s ktorým napokon zvíťazil, vyrobil aj naprogramoval úplne sám.

11. 05. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepší rečníci Trnavského kraja postupujú na celoslovenskú súťaž do Zvolena. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce už po ôsmy raz

V Základnej škole v Drahovciach sa v piatok 5. mája uskutočnil už ôsmy ročník krajského kola súťaže s názvom Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

10. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kuchári varili štvorchodové menu, museli mať aj vlastné libreto. (vd)

Všetci kuchári aj čašníci na „mojmírke“ zmaturovali

Praktickú maturitu zvládli úspešne všetci kuchári aj čašníci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch. Nielen Semafor, ale aj hotel Grand v kúpeľoch či ďalšie dve piešťanské reštaurácie boli dejiskom skúšky, ktorá preverila schopnosti štvrtákov odetých v kuchárskych rondonoch i čašníckych odevoch. Pripravili hosťom také lahôdky, o akých sa iba sníva. Mlsné jazýčky si prišli na svoje. Aj servírovanie bolo v gala štýle. Témy si každý študent vyžreboval. V utorok 2. mája a v stredu 3. mája zmaturovalo spolu dvadsať kuchárov a dvanásť čašníkov.

10. 05. 2017 13:44  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Beata Kubaláková a Katarína Hajduová
reprezentovali Slovensko v súťaži Enersol. (archív gymnázia)

Vrbovské gymnazistky navrhli zatepľovací systém školy

Ekológia a obnoviteľné zdroje energie - to je heslo súťaže Enersol, do ktorej sa každoročne zapájajú aj študenti Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Tento rok vypracovali prácu s názvom Návrat k zeleným koreňom...

05. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študentka Patrícia Pálková a jej kolega Jakub Lackovič. (archív SPŠE)

IT Akadémia na SPŠE v Piešťanoch

Dlhodobé výborné výsledky a hlavne úspechy študentov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch v oblasti výpočtovej techniky, programovania, robotiky prinášajú nové ovocie. Škola bola vybraná ako jedna z 30 stredných škôl na Slovensku do Národného projektu „IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie“.

30. 04. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Zborník pokrstili stuhnutou sopečnou lávou. (am)

Vrbové: Literárna súťaž na prahu dospelosti

Literárna súťaž v písaní sci-fi poviedok s názvom Keď si vymýšľam dovŕšila krásnych osemnásť rokov. Vo štvrtok 20. apríla vyhlásili na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom jej víťazov, pričom jedným zo zúčastnených a dokonca i výhercov sa stal Argentínčan.

28. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti záhradníckej školy stavali jednoduché stavby z vŕbového prútia. (am)

Deň Zeme tento rok podporoval jeden zo živlov - vietor

Každoročnú oslavu sviatku Deň Zeme si ani tento rok nenechalo ujsť vedenie a študenti zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Vo štvrtok 20. apríla si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých stanovíšť, v ktorých ukázali, čo naša planéta ponúka, potrebuje a možno v prípade separácie odpadu i stráda.

26. 04. 2017 11:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Víťazné družstvo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. (archív školy)

Informatici zo SPŠE zvíťazili s robotom, idú do finále v Mníchove

Na pôde Vysokej školy technickej v Ostrave sa začiatkom apríla konalo regionálne kolo robotickej súťaže s názvom NXP Cup. Je to súťaž autonómnych robotických formuliek, ktoré po odštartovaní musia dôjsť do cieľa autonómne. Horúce želiezko v ohni vyslala v podobe trojčlenného družstva aj Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE). Piešťanci prišli, súťažili a vyhrali. To im zabezpečilo postup do finále v Mníchove.

20. 04. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Radosť z výhry bola obrovská! Asi taká veľká ako samotný pohár, ktorý drží v ruke riaditeľ školy Ladislav Blaškovič. (archív HAĽW)

Pohár Ľ. Wintera ostal doma - na hotelke!

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera (HAĽW) v Piešťanoch už po osemnástykrát hostila mladé somelierske nádeje zo Slovenska i zahraničia. Niekdajšia súťaž s názvom Mladý somelier sa tento rok preobliekla do nového šatu, študenti hotelových škôl bojovali o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Získali ho Piešťanci, pohár ostal na „hotelke“.

18. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 31 - 40 z 147
Regal Burger

Anketa