Školstvo

Deviataci si vyskúšali tvorbu valentínskych srdiečok. (vd)

V rakovickej strednej škole pripravili pre deviatakov pestrý program

Stredná odborná škola v Rakoviciach si už tradične pripomína sviatok svätého Valentína špecificky. Niekedy plesaním, inokedy Dňom otvorených dverí. Tento rok pre návštevníkov pripravili jej študenti a pedagógovia prezentáciu školy i učebných odborov, ktoré otvárajú dvere do sveta biznisu, floristiky, manažmentu a všeličoho iného. Záleží len na žiakovi, aký odbor si vyberie.

17. 02. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mladší žiaci bojovali o prvenstvo vo florbale. (am)

Cez prázdniny žiaci hrali florbal aj trénovali parkour

Napriek tomu, že žiaci sa vždy veľmi tešia na prázdniny počas všetkých ročných období, zo Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch sa detský džavot ozýval aj počas voľna. V piatok 3. februára žiaci prišli do telocvične na podujatie Športom ku zdraviu, aby si zašportovali a využili dopoludnie aktívne.

08. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepší žiaci v staršej kategórii, v ktorej súťažili vo dvojiciach. (archív SOŠT)

V technickej škole krajské kolo technickej olympiády

Stredná odborná škola technická (SOŠT) v Piešťanoch sa vo štvrtok 2. februára stala dejiskom siedmeho ročníka krajského kola Technickej olympiády žiakov základných škôl. S diplomami za prvé miesto v ten deň odchádzali domov Trnavčania, ale bodovali aj Piešťanci. Striebro získala dvojica z „mojmírky“ - Matej Kluc a Daniel Djenka. Medzi mladšími žiakmi si výborne počínal Michal Szobolovský zo ZŠ Brezová.

07. 02. 2017 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Odpisy vysvedčení si žiaci prevzali v utorok 31. januára. (am)

Žiaci dostanú veľa pochvál aj podujatia za odmenu

Ako by to bolo včera, keď žiaci v septembri zasadli do školských lavíc opäť o rok starší a po prázdninách vyzretejší. V utorok 31. januára sa už však skončil prvý polrok a deti sa doma mohli pochváliť známkami na odpisoch vysvedčení. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, ako školy zhodnotili prvú polovicu školského roka.

03. 02. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Hoteláci predviedli aj flambovanie ovocia. (David Nemec)

Hotelová akadémia otvorila dvere pre návštevníkov

Študenti i pedagógovia Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch mali plné ruky práce. Vo štvrtok 26. januára vítali návštevníkov a záujemcov o štúdium počas Dňa otvorených dverí a ukazovali im, čo všetko sa môžu naučiť.

02. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Deviatačky pripravili fyzikálnu šou spolu s učiteľkou Janou Orviskou. (archív školy)

Deviatačkám z Veľkých Kostolian horeli aj ruky

Netradičný darček dostali malí aj veľkí školáci vo Veľkých Kostoľanoch. Darovali im ho formou fyzikálnej šou deviatačky spolu so svojou učiteľkou fyziky Janou Orviskou. Dievčatám horeli ruky, ale nik sa nepopálil. Kto pozná fyziku, vie aj čarovať!

12. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Emily Williams zaujali krásne jesenne sfarbené gaštany v piešťanskom parku. (archív E. W.)

Punč rotariánov ponúkala aj študentka z Vermontu

Nebýva zvykom, aby sa Američania túžili učiť slovenčinu. Do lavíc piešťanského gymnázia však v septembri zasadla spolu s našincami osemnásťročná Emily Williams z USA. Študentka z Vermontu prišla spoznať Slovensko aj slovenčinu. Za dva mesiace sa s ňou vcelku slušne porozprávate, aj keď tento rozhovor bol čiastočne pretlmočený členom piešťanského Rotary Clubu. Pretože práve rotariáni jej umožnili štúdium v Piešťanoch. Ona im zato „naoplátku” pomohla pri benefičnom podujatí Vianočný punč.

30. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dvom maturitným triedam SOŠOaS na Mojmírovej ulici pripínali stužky Dagmar Papová a Tomáš Kubica. (vd)

Vianočná stužková obchodníkov, kuchárov i čašníkov

Jedna z posledných stužkových pred Vianocami, ktorú spolu zažili študenti dvoch maturitných tried Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch, nemala chybu! Hoci to spočiatku ani nevyzeralo, že nejaká väčšia slávnosť sa uskutoční, budúci kuchári, obchodníci a podnikatelia i čašníci a servírky dokázali, že hoci sa možno niektorí počas štyroch rokov ani bližšie nepoznali, vytvorili finálny produkt, z ktorého mäkli srdcia rodičov i profesorov, nežneli oči priateliek. Zapaľovali sa sviece, lýtka aj zreničky. Stužková štvrtej áčky a béčky bola milá, srdečná, mala glanc, gracióznosť, nonšalantnosť i záverečné dramatické vyvrcholenie.

26. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Deti z Hornej Stredy zaspievali na vianočnej zabíjačke. (am)

Vianočná slávnosť v Hornej Strede

Po roku sa opäť v Hornej Strede uskutočnila Vianočná zabíjačková slávnosť, ktorú usporiadal obecný úrad. V sobotu 10. decembra na námestí rozvoniavala kapustnica, jaternice, klobásy, punč a iné domáce dobroty. Všetci návštevníci si za symbolickú cenu vychutnali rôzne zabíjačkové špeciality. V pestrom programe nemohlo chýbať vystúpenie detí zo Základnej školy s materskou školou v Hornej Strede.

25. 12. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Články 31 - 40 z 131
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa