Nadácia Adeli

Školstvo

Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti záhradníckej školy stavali jednoduché stavby z vŕbového prútia. (am)

Deň Zeme tento rok podporoval jeden zo živlov - vietor

Každoročnú oslavu sviatku Deň Zeme si ani tento rok nenechalo ujsť vedenie a študenti zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Vo štvrtok 20. apríla si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých stanovíšť, v ktorých ukázali, čo naša planéta ponúka, potrebuje a možno v prípade separácie odpadu i stráda.

26. 04. 2017 11:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Víťazné družstvo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. (archív školy)

Informatici zo SPŠE zvíťazili s robotom, idú do finále v Mníchove

Na pôde Vysokej školy technickej v Ostrave sa začiatkom apríla konalo regionálne kolo robotickej súťaže s názvom NXP Cup. Je to súťaž autonómnych robotických formuliek, ktoré po odštartovaní musia dôjsť do cieľa autonómne. Horúce želiezko v ohni vyslala v podobe trojčlenného družstva aj Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE). Piešťanci prišli, súťažili a vyhrali. To im zabezpečilo postup do finále v Mníchove.

20. 04. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Radosť z výhry bola obrovská! Asi taká veľká ako samotný pohár, ktorý drží v ruke riaditeľ školy Ladislav Blaškovič. (archív HAĽW)

Pohár Ľ. Wintera ostal doma - na hotelke!

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera (HAĽW) v Piešťanoch už po osemnástykrát hostila mladé somelierske nádeje zo Slovenska i zahraničia. Niekdajšia súťaž s názvom Mladý somelier sa tento rok preobliekla do nového šatu, študenti hotelových škôl bojovali o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Získali ho Piešťanci, pohár ostal na „hotelke“.

18. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Budúci prváčikovia sa do školy tešili. (am)

Pri výbere školy zavážila vzdialenosť i referencie

Akoby to bolo včera, keď súčasní prváci po prvý raz zasadli do školských lavíc. Rok však rýchlo utiekol a o štúdium sa hlásia nové tváre. Piešťanské základné školy zapisovali nové deti do prvých ročníkov v piatok 7. a v sobotu 8. apríla. Piešťanský týždeň tento rok nazrel na zápis do Základnej školy Brezová.

13. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Školáci sa tešili na nocovanie v triedach v spacích vakoch. (archív školy)

Andersenova noc: Aj v Lúke spali v škole

V nezvyčajnom čase - v piatok 31. marca o pol šiestej podvečer - prišlo do svojej školy v obci Lúka 63 žiakov. Boli vystrojení na noc - s rozradostenými očami, rýchlym krokom a tajomným očakávaním z príchodu Andersenovej noci.

12. 04. 2017 15:59  |  Región / Aktuálne
Študent SPŠE Piešťany Lukáš Frank
zvíťazil s týmto robotom. (ľt/am)

Na Enersole zvíťazili gymnazistky z Vrbového a študent SPŠE Piešťany

Na krajskom kole súťaže Enersol zvíťazili v dvoch kategóriách študenti z Piešťan a Vrbového. Každoročne na nej najväčšie úspechy dosahujú študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch a Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Svoje kvality potvrdili aj tento rok.

06. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Zápisu sa netreba obávať, uskutočňuje sa formou hry a príjemnej konverzácie. (am)

Blíži sa zápis prvákov do základných škôl v Piešťanoch

Zápisy do prvých ročníkov základných škôl v Piešťanoch sa nezadržateľne blížia. Už koncom apríla rodičia privedú po prvý raz svoje približne šesťročné ratolesti do školských tried, aby zistili, či sa od septembra z ich škôlkarov napokon stanú školáci. Na čo sa majú rodičia spolu s deťmi pripraviť?

27. 03. 2017 09:40  |  Mladí dnes / Školstvo
Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo

Športové triedy zastupiteľstvo schválilo, talentové skúšky budú v apríli

Poslanci na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili vznik športových tried futbalistov, basketbalistiek a florbalistov v Piešťanoch. Tie tak po desiatkach rokov obnovia tradíciu na Základnej škole na Holubyho ulici. Talentové skúšky sa budú konať 24. apríla.

10. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 21 - 30 z 131
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa