Topfest

Školstvo

Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo

Športové triedy zastupiteľstvo schválilo, talentové skúšky budú v apríli

Poslanci na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili vznik športových tried futbalistov, basketbalistiek a florbalistov v Piešťanoch. Tie tak po desiatkach rokov obnovia tradíciu na Základnej škole na Holubyho ulici. Talentové skúšky sa budú konať 24. apríla.

10. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Deviataci si vyskúšali tvorbu valentínskych srdiečok. (vd)

V rakovickej strednej škole pripravili pre deviatakov pestrý program

Stredná odborná škola v Rakoviciach si už tradične pripomína sviatok svätého Valentína špecificky. Niekedy plesaním, inokedy Dňom otvorených dverí. Tento rok pre návštevníkov pripravili jej študenti a pedagógovia prezentáciu školy i učebných odborov, ktoré otvárajú dvere do sveta biznisu, floristiky, manažmentu a všeličoho iného. Záleží len na žiakovi, aký odbor si vyberie.

17. 02. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mladší žiaci bojovali o prvenstvo vo florbale. (am)

Cez prázdniny žiaci hrali florbal aj trénovali parkour

Napriek tomu, že žiaci sa vždy veľmi tešia na prázdniny počas všetkých ročných období, zo Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch sa detský džavot ozýval aj počas voľna. V piatok 3. februára žiaci prišli do telocvične na podujatie Športom ku zdraviu, aby si zašportovali a využili dopoludnie aktívne.

08. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepší žiaci v staršej kategórii, v ktorej súťažili vo dvojiciach. (archív SOŠT)

V technickej škole krajské kolo technickej olympiády

Stredná odborná škola technická (SOŠT) v Piešťanoch sa vo štvrtok 2. februára stala dejiskom siedmeho ročníka krajského kola Technickej olympiády žiakov základných škôl. S diplomami za prvé miesto v ten deň odchádzali domov Trnavčania, ale bodovali aj Piešťanci. Striebro získala dvojica z „mojmírky“ - Matej Kluc a Daniel Djenka. Medzi mladšími žiakmi si výborne počínal Michal Szobolovský zo ZŠ Brezová.

07. 02. 2017 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Odpisy vysvedčení si žiaci prevzali v utorok 31. januára. (am)

Žiaci dostanú veľa pochvál aj podujatia za odmenu

Ako by to bolo včera, keď žiaci v septembri zasadli do školských lavíc opäť o rok starší a po prázdninách vyzretejší. V utorok 31. januára sa už však skončil prvý polrok a deti sa doma mohli pochváliť známkami na odpisoch vysvedčení. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, ako školy zhodnotili prvú polovicu školského roka.

03. 02. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Hoteláci predviedli aj flambovanie ovocia. (David Nemec)

Hotelová akadémia otvorila dvere pre návštevníkov

Študenti i pedagógovia Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch mali plné ruky práce. Vo štvrtok 26. januára vítali návštevníkov a záujemcov o štúdium počas Dňa otvorených dverí a ukazovali im, čo všetko sa môžu naučiť.

02. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Deviatačky pripravili fyzikálnu šou spolu s učiteľkou Janou Orviskou. (archív školy)

Deviatačkám z Veľkých Kostolian horeli aj ruky

Netradičný darček dostali malí aj veľkí školáci vo Veľkých Kostoľanoch. Darovali im ho formou fyzikálnej šou deviatačky spolu so svojou učiteľkou fyziky Janou Orviskou. Dievčatám horeli ruky, ale nik sa nepopálil. Kto pozná fyziku, vie aj čarovať!

12. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Emily Williams zaujali krásne jesenne sfarbené gaštany v piešťanskom parku. (archív E. W.)

Punč rotariánov ponúkala aj študentka z Vermontu

Nebýva zvykom, aby sa Američania túžili učiť slovenčinu. Do lavíc piešťanského gymnázia však v septembri zasadla spolu s našincami osemnásťročná Emily Williams z USA. Študentka z Vermontu prišla spoznať Slovensko aj slovenčinu. Za dva mesiace sa s ňou vcelku slušne porozprávate, aj keď tento rozhovor bol čiastočne pretlmočený členom piešťanského Rotary Clubu. Pretože práve rotariáni jej umožnili štúdium v Piešťanoch. Ona im zato „naoplátku” pomohla pri benefičnom podujatí Vianočný punč.

30. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 21 - 30 z 123

Anketa