Školstvo

Emily Williams zaujali krásne jesenne sfarbené gaštany v piešťanskom parku. (archív E. W.)

Punč rotariánov ponúkala aj študentka z Vermontu

Nebýva zvykom, aby sa Američania túžili učiť slovenčinu. Do lavíc piešťanského gymnázia však v septembri zasadla spolu s našincami osemnásťročná Emily Williams z USA. Študentka z Vermontu prišla spoznať Slovensko aj slovenčinu. Za dva mesiace sa s ňou vcelku slušne porozprávate, aj keď tento rozhovor bol čiastočne pretlmočený členom piešťanského Rotary Clubu. Pretože práve rotariáni jej umožnili štúdium v Piešťanoch. Ona im zato „naoplátku” pomohla pri benefičnom podujatí Vianočný punč.

30. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dvom maturitným triedam SOŠOaS na Mojmírovej ulici pripínali stužky Dagmar Papová a Tomáš Kubica. (vd)

Vianočná stužková obchodníkov, kuchárov i čašníkov

Jedna z posledných stužkových pred Vianocami, ktorú spolu zažili študenti dvoch maturitných tried Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch, nemala chybu! Hoci to spočiatku ani nevyzeralo, že nejaká väčšia slávnosť sa uskutoční, budúci kuchári, obchodníci a podnikatelia i čašníci a servírky dokázali, že hoci sa možno niektorí počas štyroch rokov ani bližšie nepoznali, vytvorili finálny produkt, z ktorého mäkli srdcia rodičov i profesorov, nežneli oči priateliek. Zapaľovali sa sviece, lýtka aj zreničky. Stužková štvrtej áčky a béčky bola milá, srdečná, mala glanc, gracióznosť, nonšalantnosť i záverečné dramatické vyvrcholenie.

26. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Deti z Hornej Stredy zaspievali na vianočnej zabíjačke. (am)

Vianočná slávnosť v Hornej Strede

Po roku sa opäť v Hornej Strede uskutočnila Vianočná zabíjačková slávnosť, ktorú usporiadal obecný úrad. V sobotu 10. decembra na námestí rozvoniavala kapustnica, jaternice, klobásy, punč a iné domáce dobroty. Všetci návštevníci si za symbolickú cenu vychutnali rôzne zabíjačkové špeciality. V pestrom programe nemohlo chýbať vystúpenie detí zo Základnej školy s materskou školou v Hornej Strede.

25. 12. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
Dubovianske deti pripravili Mikulášovi program. (archív školy)

Dubovany vítali Mikuláša pesničkami i tancom

V Základnej škole s Materskou školou v Dubovanoch sa ako každý rok konali Vianočné trhy, na ktorých žiaci ponúkali nielen svoje dielka, ale i vianočné aranžmány a všakovaké milé predmety, ktoré vyrobili ich učiteľky aj zruční rodičia. Peniaze, ktoré za popredané predmety získali, poputujú do spoločnej pokladničky pre deti základnej i materskej školy.

25. 12. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne
Vianočné trhy dýchali pokojnou atmosférou. (vd)

Mojmírke kraľovala fantázia vo vianočnom štýle

Stredná odborná škola obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch otvorila svoje dvere s vianočnou výstavou vo veľkom štýle. Učebne sa premenili na kaviarne, čajovne, bary, reštaurácie, babičkinu špajzu či medovníkové kráľovstvo. Po chodbách sa promenádovala snehová kráľovná, mladucha so závojom princeznej, načesané a nalíčené študentky, kuchári v snehovobielych rondonoch porciovali jedlá, čašníci ponúkali dobroty, ktoré pripravili žiaci so svojimi učiteľkami či majstrami odborného výcviku.

22. 12. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Nádejní študenti si na záhradníckej škole prezreli aj skleníky. (am)

Budúcim žiakom ukázali zákutia školy

Deň otvorených dverí na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch prilákal záujemcov, budúcich študentov a ich rodičov. Vo štvrtok 8. decembra si prezreli vianočne vyzdobené priestory školy, učebne, skleníky i internát.

15. 12. 2016 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti SPŠE v Piešťanoch: (zľava) Martin Horváth, Patrícia Pálková, Jakub Lackovič, Matej Ondreička, Marek Lörinc, Lukáš Frank a Patrik Bobocký. (archív školy)

Siedmi „naj“ elektrikári u župana Mikuša

O tom, že piešťanská Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) vychováva technicky zdatných a pre prax použiteľných študentov, svedčí fakt, že pri príležitosti Dňa študentstva predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil až siedmich študentov za úspešnú účasť na medzinárodných konštruktérskych a robotických súťažiach. Do oblekov nahodení stredoškoláci zažili okamihy slávy v polovici novembra.

14. 12. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti sexty - Lukáš Lazarčík, Matej Bartoš a Jakub Kostka. (archív gymnázia)

Nie sú to len „kockáči“, vedia zabrať aj v charite

Piešťanskí gymnazisti nie sú len „kockáči“, ktorí trávia väčšinu času učením, nemyslia len na písomky a skúšania, ale sú to mladí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať a zapájajú sa do rôznych dobrovoľníckych aktivít. Dokázali to priamo v uliciach mesta, keď v dvoch zbierkach pomohli vyzbierať viac ako 800 eur.

08. 12. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci na olympiáde vyrábali držiak s vĺčikom a veternú elektráreň. (archív SOŠT)

Vybrali najlepších „majsterkov“

Z dielní Strednej odbornej školy technickej (SOŠT) v Piešťanoch sa v prvý decembrový deň ozývali zvuky pílok i brúsenie. Pri „ponkoch“ sa zvŕtali žiaci základných škôl z Piešťan i okolitých obcí, aby si vyskúšali svoju zručnosť počas siedmeho ročníka Technickej olympiády.

07. 12. 2016 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Články 11 - 20 z 104
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa