Zimný semester očaril farbami

Sobota 27. 01. 2018 13:00  | Kultúra / Výstavy  | Autor: Daniela Serišová

V priestoroch Domu umenia už tradične vystavuje diela svojich žiakov Základná umelecká škola v Piešťanoch. Tento rok vzniklo rukami žiakov toľko krásnych portrétov, že sa všetky nepomestili do Malej siene, a tak sú niektoré umiestnené aj vo foyeri na prízemí.

Malí autori aj zapózovali novinárom.

Malí autori aj zapózovali novinárom. (Autor: dan)

Výtvarný odbor základnej umeleckej školy je najväčším na škole a pýši sa počtom až 300 žiakov. Tí nepochádzajú len z Piešťan a priľahlých obcí, ale aj z menších miest na okolí.

Z vernisáže výstavy malých výtvarníkov.Z vernisáže výstavy malých výtvarníkov. (Autor: dan)

Učia sa umeniu kreslenia, maľovania a rôznych výtvarných techník už od útleho veku. V predškolskej triede kreslia škôlkari, umeniu sa potom priúčajú na dvoch stupňoch a svoje hobby si tu pestujú stredoškoláci, vysokoškoláci, ale aj dospelí.

Výstavu s názvom Zimný semester 3 otvorili vernisážou vo štvrtok 18. januára príhovorom riaditeľky Domu menia Edity Bjeloševičovej a hudobným recitálom Dorotky Schmidlovej a Kristíny Anyalaiovej v hre na flaute a klavíri.

Priestory Domu umenia boli preplnené rodičmi a príbuznými, ktorí sa prišli pozrieť na svojich umelcov.Priestory Domu umenia boli preplnené rodičmi a príbuznými, ktorí sa prišli pozrieť na svojich umelcov. (Autor: dan)

Na výstave sú zastúpené diela vytvorené všetkými možnými technikami, dokonca aj artexy - obrazy z ovčieho rúna. Výstava v Dome umenia potrvá až do konca februára, kresby z foyeru sa o pár dní presunú do Zrkadlovej siene.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa