Piešťanskí výtvarníci vystavujú

Nedeľa 15. 04. 2018 10:00  | Kultúra / Výstavy  | Autor: am

Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch opäť prezentoval nové diela svojich členov. Umelecké skvosty od piatka 6. apríla zdobia Zrkadlovú sieň Domu umenia a návštevníkov budú tešiť takmer do konca mesiaca.

Meninových gratulácií sa dostalo manželke Alojza Majerníka, Irenke (vľavo).

Meninových gratulácií sa dostalo manželke Alojza Majerníka, Irenke (vľavo). (Autor: am)

Stenu, zrkadlá a vitrínu vo výstavnej sieni zaplnili maľované obrazy, keramické diela, šperky i rezbárske umenie. Autori tak návštevníkom ponúkli rozmanitý zážitok a každý si mohol už počas slávnostnej vernisáže nájsť to svoje, obľúbené.

Minulý rok členovia výtvarného klubu vystavovali dvakrát, a to v Dome umenia na tradičnej Jarnej výstave a na Trnavskej palete. „Som veľmi rád, že naši výtvarníci dostali a každý rok dostávajú ocenenia na Trnavskej palete, ale aj na okresných a krajských súťažných výstavách. Som rád, že sa snažia,“ povedal predseda zoskupenia Alojz Majerník.

Diela regionálnych umelcov si môžete pozrieť v Dome umenia.Diela regionálnych umelcov si môžete pozrieť v Dome umenia. (Autor: am)

Svojich zverencov pochválil aj v oblasti napredovania a umeleckého vyvíjania. „Títo ľudia sledujú okolité výstavy a tvorbu. Je iná doba, iné myslenie než kedysi,“ skonštatoval A. Majerník, ktorý je tiež členom Umeleckej besedy slovenskej. Ako vraví, aj tamojší stodvadsiati príslušníci sú v prezentácii úplne rozdielni, čo odráža ich jednotlivé filozofické myslenie pretavené do umeleckej tvorby.

Pre tých, ktorým nechýba láska k umeniu a chuť a odhodlanie tvoriť, sú brány piešťanského výtvarného klubu stále otvorené. „Bol by som rád, keby sa prihlásili mladí ľudia. Veľakrát sa stáva, že keď vychádzajú 15-16-roční veľmi šikovní výtvarníci z umeleckej školy, idú na stredné a vysoké školy, čím ich prakticky strácame. Veľmi rád však privítam týchto perspektívnych ľudí, ktorých umenie zaujíma a chcú sa zapojiť do spoločnej práce,“ skonštatoval predseda klubu.

GARGO
Regal Burger

Anketa