Otvorili výstavu na počesť prvej republiky

Streda 02. 05. 2018 23:30  | Kultúra / Výstavy  | Autor: am

Prvá česko-slovenská republika by 28. októbra tohto roka oslávila už sté narodeniny. Práve preto si obyvatelia oboch, dnes už samostatných štátov, pripomínajú výnimočné osobnosti, javy a udalosti, ktoré sprevádzali roky 1918 - 1938. Do tohto historicky dôležitého obdobia sa vrátili aj návštevníci Domu umenia Piešťany, keď spoločne v stredu 2. mája slávnostnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Prvá republika, s podtitulom Všetky krásy sveta.

Návštevníci zaplnili Galériu Domu umenia Piešťany. (autor: am)

Návštevníci zaplnili Galériu Domu umenia Piešťany. (autor: am)

Maľby, textílie, plastiky a ďalšie diela súčasných autorov z Česka aj Slovenska previedli milovníkov umenia začiatkom 20. storočia, kedy sa po októbrovom vyhlásení samostatnosti nového štátu začali písať nové dejiny. Nečudo, že galériu v Dome umenia zaplnili obrazy s národnými farbami, podobizne Tomáša G. Masaryka či Milana R. Štefánika a mnoho ďalších motívov.

Nenechajte si ujsť jedinečnú výstavu, ktorú si môžete pozrieť do 27. mája.

Časť zoskupenia umelcov, ktorí na výstave prezentujú svoje diela. (autor: am)Časť zoskupenia umelcov, ktorí na výstave prezentujú svoje diela. (autor: am)

 

Viac o výstave i vernisáži sa dočítate v pripravovanom Piešťanskom týždni č. 19, ktoré bude v predaji od pondelka 7. mája.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa