GEFCO

Kytice A. Majerníka zaplnili Zrkadlovú sieň

Piatok 18. 08. 2017 10:43  | Kultúra / Výstavy  | Autor: am

Dovedna štyridsať kytíc zaplnilo Zrkadlovú sieň Domu umenia Piešťany. V utorok 15. augusta tam slávnostnou vernisážou otvorili výstavu tvorby domáceho výtvarníka Alojza Majerníka.

Alojz Majerník (foto: am)

Alojz Majerník (foto: am)

Kytice pochádzajú z obdobia posledných 40 rokov, pričom skutočne bolo z čoho vyberať. Do siene sa nedostalo ešte ďalších 60 obrazov tejto realistickej tvorby. „Ešte som sa nestretol s výstavou, kde by boli len kytice. Je to čosi netradičné,“ uviedol autor Alojz Majerník, ktorého k inštalácii výstavy inšpirovala riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová.

Niekoľko desiatok hostí sa na vernisáži zaujímalo aj o umenie špachle, teda techniku, ktorou priamo kvety vznikajú. „Mám rád maľbu zátiší. Aj v interiéri má kytica dominantné postavenie. Ak má ktosi peknú kyticu, každý si ju hneď všimne,“ skonštatoval A. Majerník. Pôvodný motív maľby kytíc je však iný. „Narodil som sa na dedine a tam na poli rástli všakovaké kvietky,“ prezradil umelec, ktorý v roku 1964 založil úspešný Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku a dodnes s ním žne jeden úspech za druhým.

Výstavu si môžete pozrieť do 30. októbra.

GARGO
Regal Burger

Anketa