Emóciami nabité diela aj bez názvov

Sobota 21. 04. 2018 16:00  | Kultúra / Výstavy  | Autor: am

Elektrárňa Piešťany opäť ožila umením. V piatok 13. apríla sa tam konala vernisáž výstavy s názvom Reštart, ktorej dominovali obrazy a plastiky.

Výstavu v Elektrárni si môžete pozrieť do 11. mája.

Výstavu v Elektrárni si môžete pozrieť do 11. mája. (Autor: am)

Na vernisáž dorazili obdivovatelia tvorby z rôznych kútov Slovenska i Česka, pričom si mohli vychutnať koncert muzikanta Tomáša Hricišáka a skupiny Adalbert.

Autor vystavených umeleckých diel Maro Kurinec pre Piešťanský týždeň predstavil prierez svojej tvorby za posledných 20 rokov: „Vystavujem aj veci, ktoré som vytvoril tento rok v kombinácii drevo - kov. Tomu sa chcem venovať v budúcnosti. Viac-menej ukončujem maliarsku činnosť na dobu neurčitú, pretože mi viac do ruky pasuje kladivo.“

Vystavené obrazy sú z figurálnej tvorby. „Z môjho pohľadu je to veselá tvorba, pre iných je to zasa dosť depresívne. No aj cez zaprášené okno svieti slnko,“ skonštatoval autor. Motívy sa rinú z jeho vnútra. Pri tvorení vrství, premaľúva, zamaľúva, až kým mu obraz nedá akúsi spätnú väzbu. „Za každým obrazom vidím ateliér, mesto, v ktorom som tvoril. Či už to bola Budapešť, Ženeva, Banská Bystrica, Praha alebo Hlohovec. Pri každom diele sa mi vynárajú spomienky,“ prezradil autor.

Obrazy M. Kurinca si môžete v Elektrárni prezrieť do 11. mája. Podľa autora nebuďte zaskočení tým, čo uvidíte, ale treba si diela v pokoji prezrieť: „Niektoré diela dokonca nemajú názvy, pretože sú podľa mňa natoľko silné, že ich emóciu budú ľudia cítiť.“

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa