Výstavy

Júlia Zelená kombinuje hodváb a akryl. (am)

Kus prírody na hodvábe

V Elektrárni Piešťany otvorili ďalšiu umeleckú výstavu, tentoraz nesúcu názov Sad. Diela dýchajúce prírodou počas slávnostnej vernisáže, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 17. mája, prezentovala výtvarníčka Júlia Zelená.

23. 05. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
inauguracia  3

Pošta vydala známku s motívom piešťanskej Elektrárne

Významná historická pamiatka, akou Elektrárňa Piešťany zaiste je, si zaslúži uznanie. Tentoraz sa jej ho dostalo formou vyobrazenia budovy na poštovej známke. Tú slávnostne inaugurovali priamo v Elektrárni v piatok 18. mája.

18. 05. 2018 23:30  |  Kultúra / Výstavy
Výstavu amonitov otvorili vo Vile dr. Lisku už v utorok. (apt)

Noc múzeí s bohatým programom

Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch vás pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí srdečne pozýva do stálej expozície v budove Kúpeľnej dvorany. V sobotu 19. mája pracovníci múzea pre návštevníkov pripravili od 14. do 21. hodiny bohatý program.

18. 05. 2018 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisaz vystavy Zimny semester 3  5

Mladí výtvarníci predviedli svoje diela

Talentované deti zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch opäť ukázali, čo sa za uplynulé mesiace naučili. Tentoraz sa previedli žiaci výtvarného odboru, ktorý navštevuje približne tristo adeptov na umelecké vzdelanie. Výstavu ich prác s názvom Letný semester 3 otvorili v Galérii Fontána vo štvrtok 17. mája.

18. 05. 2018 00:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Hudobné „slovo” počas vernisáže patrilo kapele Ragtime Jazz Band Music. (am)

Na počesť prvej republiky

Československá republika by 28. októbra tohto roka oslávila sté narodeniny. Práve preto si obyvatelia oboch dnes už samostatných štátov pripomínajú výnimočné osobnosti, javy a udalosti, ktoré ju sprevádzali počas jej prvej etapy existencie v rokoch 1918-1938.

08. 05. 2018 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Vernisáž si vychutnali desiatky milovníkov výtvarného umenia. (autor: am)

Labyrint zo sôch v Dome umenia

Piešťanský Dom umenia opäť potešil milovníkov kvalitného výtvarníctva. Vo štvrtok 3. mája v Zrkadlovej sieni otvorili výstavu sôch s názvom Minotaurovo tajomstvo. Pozrieť si ju môžete do 27. mája.

04. 05. 2018 00:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Zľava: Košická umelkyňa Ivonia Neveziová, piešťanský výtvarník Alojz Majerník a riaditeľka MsKS Marta Jurčová otvorili Paletu: Košice - Piešťany. (vd)

Farby spojili Košice a Piešťany

Od utorka 24. apríla sa v Galérii Fontána, ale aj v priestoroch vstupnej haly kina nachádzajú diela výtvarníkov z Piešťan a Košíc. Klub neprofesionálnych výtvarníkov Bottega-Art z Košíc a Klub piešťanských výtvarníkov tu prezentuje spoločnú výstavu, ktorej názov je Paleta: Košice - Piešťany.

03. 05. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci zaplnili Galériu Domu umenia Piešťany. (autor: am)

Otvorili výstavu na počesť prvej republiky

Prvá česko-slovenská republika by 28. októbra tohto roka oslávila už sté narodeniny. Práve preto si obyvatelia oboch, dnes už samostatných štátov, pripomínajú výnimočné osobnosti, javy a udalosti, ktoré sprevádzali roky 1918 - 1938. Do tohto historicky dôležitého obdobia sa vrátili aj návštevníci Domu umenia Piešťany, keď spoločne v stredu 2. mája slávnostnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Prvá republika, s podtitulom Všetky krásy sveta.

02. 05. 2018 23:30  |  Kultúra / Výstavy
Vrbovčanka Danka Pekarovičová si zaslúžila potlesk všetkých prítomných. (am)

Vnútorný svet maľuje nohami

Pri pohľade na diela talentovanej Danky Pekarovičovej z Vrbového by len málokto odhadol, akým spôsobom vznikli.

02. 05. 2018 18:00  |  Kultúra / Výstavy
Český maliar Petr Faltus stvárnil seba samého, očami chlapca sa díva na svet okolo. (vd)

Faltusova Šumava rozžiarila Galériu Magna

V piešťanskej Galérii Magna sa v piatok 13. apríla čakalo už len na hlavného aktéra výstavy, českého výtvarníka Petra Faltusa. Maliar, grafik a ilustrátor v jednej osobe síce meškal, ale v okamihu, ako sa zjavil vo dverách – s úsmevom širokým ako aprílové slnce, v optimistickej košeli a neformálne prevesenou taškou cez hruď, bolo mu odpustené.

23. 04. 2018 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 1 - 10 z 347
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa