Majsterky Slovenska tancujú v Siluett

Pondelok 19. 03. 2018 14:00  | Kultúra / Tanec  | Autor: Daniela Serišová

Súkromná základná umelecká škola v Piešťanoch tento rok organizovala svoj prvý deň otvorených dverí. Do školy v Zavretom kúte sa ponáhľali nielen rodičia nádejných tanečníkov či maliarov, ale aj budúci noví žiaci.

Tanečná skupina Siluett chce titul majsteriek Slovenska obhájiť.

Tanečná skupina Siluett chce titul majsteriek Slovenska obhájiť. (Autor: archív N. Gelingerovej)

Učiteľky v SZUŠ sa na svoj prvý veľký deň poriadne pripravili. Tanečné hodiny sprístupnili rodičom aj nádejným uchádzačom. Deti cvičili svoj tréning ako na normálnej hodine, návštevníkom predviedli balet, hip-hop i tanečnú prípravu pre deti od štyroch rokov. „Prišlo sa pozrieť viac rodičov, ako sme očakávali. Dokonca sa nám prihlásilo niekoľko nových žiakov,“ hovorí učiteľka Nikola Gelingerová, ktorá má na starosti tanečnú skupinu Siluett. Tá sa venuje baletu, džezu a modernému tancu.

Na škole funguje aj tanečná skupina Flawless, ktorú má pod dohľadom Lucia Danišová a so svojim deťmi nacvičuje hip-hop a muzikál. Žiaci sa v tomto období už svedomito pripravujú na súťaže, ktoré ich čakajú v apríli. Chystajú sa na kvalifikačné kolo majstrovstiev Slovenska či mnoho ďalších zvučných súťaží. Za kvalitu vyučovania hovoria aj ich úspechy.

„Dúfame, že i tento rok bude pre nás úspešný ako ten minulý a skupina Siluett obháji titul majsteriek Slovenska,“ neskrýva nádej N. Gelingerová.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa