Chrípka poznačila aj tanečnú súťaž

Utorok 06. 03. 2018 13:00  | Kultúra / Tanec  | Autor: Daniela Serišová

V uplynulom týždni sa v kine Fontána konal už desiaty ročník tanečnej akcie pre deti, Súťaž v moderných tancoch. Tanečnej veselice sa zúčastnili žiaci, ktorí reprezentovali svoje základné školy z Piešťan i z okolitých obcí.

Deti predviedli nielen prepracované tanečné choreografie, ale aj tematické kostýmy, falošné tetovania či krkolomné gymnastické prvky.

Deti predviedli nielen prepracované tanečné choreografie, ale aj tematické kostýmy, falošné tetovania či krkolomné gymnastické prvky. (Autor: dan)

Deti súťažili dvoch vekových kategóriách a v skupinách ako jednotlivci, duá alebo skupiny. Niektorí z nich chodia na umelecké alebo tanečné školy, spoločným menovateľom ale bolo, že si svoje choreografie vymysleli v podstate samy. „Tancujeme u nás v škole, nacvičujeme rôzne tančeky na Deň matiek či rôzne podujatia na škole. Tance si deti vo veľkej miere vymýšľajú samy,“ približuje vychovávateľka Zuzana Delea zo Základnej školy v Krakovanoch.

Ocenení súťažiaci.Ocenení súťažiaci. (Autor: dan)

Hoci je tanečná súťaž medzi žiakmi veľmi obľúbená, veľa z nich sa jej nemohlo zúčastniť pre chorobu. Niektoré kategórie museli byť zlúčené alebo úplne zrušené. Počas prestávok divákov zabávali prepracované vystúpenia žiakov zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch. Z každej kategórie sa odovzdávali tri ceny a tiež cena poroty.

Porota zložená z riaditeľky mestského kultúrneho strediska, dvoch učiteliek zo ZUŠ a predstaviteľky mesta to nemala ľahké, jednomyseľne sa však zhodla na víťazoch. Deti sa počas celej súťaže výborne zabávali a svojich rovesníkov povzbudzovali aj tančekmi na schodoch či zo svojich miest. Odmenou pre každého bola aj sladká dobrota po vystúpení.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa