Tanec

Na pódiu v Dome umenia sa predviedli súčasní, ale aj bývalí členovia folklórneho súboru. (am)

Lusk oslávil štvrťstoročie

Krakoviansky folklórny súbor Lusk oslávil veľkolepým koncertom 19. februára na doskách Domu umenia Piešťany 25 rokov pôsobnosti. Umelci divákom predviedli jedinečný program, zachytávajúci rok v ľudovom šate, pomohli im pritom bývalí členovia súboru, deti z FS Krakovanček, ľudové hudby Borovienka a Adama Vakoša.

25. 02. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanský okres je plný
talentovaných tanečníkov. (am)

V tanci súťažilo takmer sto detí

Pohyb v Piešťanskom okrese napriek pesimistickým názorom prekvitá. V stredu 17. februára sa v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána uskutočnila ôsmykrát súťaž v moderných tancoch. Verdikt o víťazoch porotcovia vydali až po dlhých minútach, plných napätia.

23. 02. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
(am)

Carmen opäť v Piešťanoch

Po novembrovom úspechu vášnivej tanečnej drámy Carmen si Piešťanci môžu príbeh o neskrotnej cigánke vychutnať opäť. V nedeľu 7. februára o 19. hodine sa v Dome umenia predstavia Cigánski Diabli, tanečníci zo skupiny Credance a sólisti SND a SĽUKu. Ak ste v minulom roku predstavenie Carmen zmeškali, na nadčasový príbeh žiarlivosti sú stále voľné vstupenky.

03. 02. 2016 09:13  |  Kultúra / Tanec
Habana Social Club v Dome umenia. (am)

Najexotickejší umelci roka

Napriek tomu, že záver minulého roka patril v piešťanskom Dome umenia predovšetkým podujatiam s vianočnou tematikou, predsa sa našla výnimka a zaplnila hľadisko takmer do posledného miesta. To keď na dosky veľkej sály prišli exotické rytmy, temperament a živelnosť v podaní pravej kubánskej kapely s názvom Habana Social Club.

12. 01. 2016 10:52  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Talentovaní tanečníci zapózovali s trofejami aj porotcami. (am)

V battli zvíťazili Piešťanci

Piešťanské deti nesedia pred počítačmi, ako sa na prvý pohľad zdá, ale zdokonaľujú sa v rôznych technikách, aby rodné mesto hrdo reprezentovali. To sa podarilo aj zverencom Petra Tisoňa, bývalého lídra zoskupenia Old School Brothers, víťaza šou Slovensko má talent z roku 2008. Piešťanci sa tanečne „pobili“ 22. decembra 2015 vo Vianočnom battli a zvíťazili nad protivníkmi z Hlohovca.

07. 01. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Deti predviedli svoju ohybnosť aj cit pre tanec. (am)

V Dome umenia sa zjavili anjeli

December je mesiacom umelcov, to vštepujú mladým talentom i pedagógovia Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. V stredu 9. a vo štvrtok 10. decembra sa v Dome umenia predstavili tanečníci s novými choreografiami v rámci tradičného Vianočného koncertu.

17. 12. 2015 10:16  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Folkloristi predviedli tance z rôznych krajov. (am)

Slnečnica zdvihla publikum na nohy

Každoročnú zimnú tradíciu folklórneho súboru Slnečnica si rodičia, starí rodičia i milovníci ľudovej kultúry opäť vychutnali v piešťanskom Dome umenia. V piatok 4. decembra sa na pódiu striedali dievčenské krpce s chlapčenskými čižmami na Vianočnom koncerte.

10. 12. 2015 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci predviedli premyslený temperamentný súboj. (am)

Vášnivá Carmen zožala ovácie

Temperamentný príbeh o nespútanej Cigánke predviedli na pódiu piešťanského Domu umenia najznámejší diabli na Slovensku. Hudobníci s 35 dobytými krajinami sveta na konte s názvom Gypsy Devils, v rodnej reči Cigánski Diabli, preniesli divákov do 19. storočia. So spevákom Markom Pilom, tanečníkmi zo Slovenského národného divadla a skupiny CreDance sa v kúpeľnom meste predstavili v stredu 11. novembra s predstavením Carmen.

18. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Sedemdesiat tanečníkov z Piešťan si podmanilo české Teplice. (archív ZUŠ)

Z Čiech sa pretancovali až do Paríža

Tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch opäť zabodovali v zahraničí. Sedemdesiat malých tanečných nádejí odcestovalo spolu s učiteľkami do českých Teplíc na festival s názvom Podzimní pohádka. Vynikajúcim prevedením tanečných choreografií si na sklonku uplynulého týždňa zabezpečili postup do európskeho finále. Uskutoční sa v máji budúceho roku v parížskom Disneylande.

12. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Tanec
Odvážne kúsky predviedli aj tanečníci z Ukrajiny. (am)

Piešťanci na pódiu s Rusmi a Ukrajincami

V rámci 12. ročníka Medzinárodného festivalu detí a mládeže sa žiaci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predstavili s nacvičenými číslami v kine Fontána, striedajúc sa s kolegami z východných krajín. V pondelok 26. októbra sa predviedli v predkole súťaže.

04. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa