GEFCO

Tanec

Habana Social Club v Dome umenia. (am)

Najexotickejší umelci roka

Napriek tomu, že záver minulého roka patril v piešťanskom Dome umenia predovšetkým podujatiam s vianočnou tematikou, predsa sa našla výnimka a zaplnila hľadisko takmer do posledného miesta. To keď na dosky veľkej sály prišli exotické rytmy, temperament a živelnosť v podaní pravej kubánskej kapely s názvom Habana Social Club.

12. 01. 2016 10:52  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Talentovaní tanečníci zapózovali s trofejami aj porotcami. (am)

V battli zvíťazili Piešťanci

Piešťanské deti nesedia pred počítačmi, ako sa na prvý pohľad zdá, ale zdokonaľujú sa v rôznych technikách, aby rodné mesto hrdo reprezentovali. To sa podarilo aj zverencom Petra Tisoňa, bývalého lídra zoskupenia Old School Brothers, víťaza šou Slovensko má talent z roku 2008. Piešťanci sa tanečne „pobili“ 22. decembra 2015 vo Vianočnom battli a zvíťazili nad protivníkmi z Hlohovca.

07. 01. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Deti predviedli svoju ohybnosť aj cit pre tanec. (am)

V Dome umenia sa zjavili anjeli

December je mesiacom umelcov, to vštepujú mladým talentom i pedagógovia Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. V stredu 9. a vo štvrtok 10. decembra sa v Dome umenia predstavili tanečníci s novými choreografiami v rámci tradičného Vianočného koncertu.

17. 12. 2015 10:16  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Folkloristi predviedli tance z rôznych krajov. (am)

Slnečnica zdvihla publikum na nohy

Každoročnú zimnú tradíciu folklórneho súboru Slnečnica si rodičia, starí rodičia i milovníci ľudovej kultúry opäť vychutnali v piešťanskom Dome umenia. V piatok 4. decembra sa na pódiu striedali dievčenské krpce s chlapčenskými čižmami na Vianočnom koncerte.

10. 12. 2015 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci predviedli premyslený temperamentný súboj. (am)

Vášnivá Carmen zožala ovácie

Temperamentný príbeh o nespútanej Cigánke predviedli na pódiu piešťanského Domu umenia najznámejší diabli na Slovensku. Hudobníci s 35 dobytými krajinami sveta na konte s názvom Gypsy Devils, v rodnej reči Cigánski Diabli, preniesli divákov do 19. storočia. So spevákom Markom Pilom, tanečníkmi zo Slovenského národného divadla a skupiny CreDance sa v kúpeľnom meste predstavili v stredu 11. novembra s predstavením Carmen.

18. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Sedemdesiat tanečníkov z Piešťan si podmanilo české Teplice. (archív ZUŠ)

Z Čiech sa pretancovali až do Paríža

Tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch opäť zabodovali v zahraničí. Sedemdesiat malých tanečných nádejí odcestovalo spolu s učiteľkami do českých Teplíc na festival s názvom Podzimní pohádka. Vynikajúcim prevedením tanečných choreografií si na sklonku uplynulého týždňa zabezpečili postup do európskeho finále. Uskutoční sa v máji budúceho roku v parížskom Disneylande.

12. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Tanec
Odvážne kúsky predviedli aj tanečníci z Ukrajiny. (am)

Piešťanci na pódiu s Rusmi a Ukrajincami

V rámci 12. ročníka Medzinárodného festivalu detí a mládeže sa žiaci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predstavili s nacvičenými číslami v kine Fontána, striedajúc sa s kolegami z východných krajín. V pondelok 26. októbra sa predviedli v predkole súťaže.

04. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Na javisku Domu umenia sa predviedli deti všetkých generácií, od začínajúcich tanečných hviezd až po absolventov školy. (am)

Talentované deti zo ZUŠky boli na jednom pódiu s Pražanmi

Výsledok medzinárodnej spolupráce Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch a ZUŠ Stodůlky v Prahe deti predviedli na pôde piešťanského Domu umenia. Vo štvrtok 15. októbra sa žiaci predstavili s hudobnými, tanečnými, ale i hudobno-dramatickými číslami.

21. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Lúčničiari v Piešťanoch
otvárali 35. divadelnú sezónu. (am)

Lúčnica: Publikum si vytlieskalo prídavok

Klobúky, kroje, valašky a mašle vo vlasoch. Hľadisko Domu umenia sa v piatok 25. septembra zaplnilo do posledného miesta milovníkmi folklóru a svetoznámej tanečnej skupiny, už desaťročia šíriacej slovenskú kultúru do rôznych kútov zemegule. Lúčničiari v Piešťanoch otvárali 35. divadelnú sezónu.

29. 09. 2015 10:43  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Umelecký súbor Lúčnica. (ip)

Lúčnica otvorí sezónu v Dome umenia

Už 35. umeleckú sezónu v piešťanskom Dome umenia slávnostne otvorí umelecký súbor Lúčnica. Reprezentačný program tohto telesa môžu Piešťanci zažiť v piatok 25. septembra o 19. hodine.

21. 09. 2015 14:19  |  Kultúra / Tanec obsahuje video
Články 51 - 60 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa