Tanec

Piešťanci predviedli romantickú choreografiu na skladbu Thinking Out Loud. (am)

Záverečné vystúpenie „zušky“ si deti užili

Prichádzajúci koniec školského roka so sebou nesie mnoho skúšok, testov a uzatváraní známok. Malí umelci z tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch už sú zvyknutí, že pred letom predvedú všetko, čo sa počas roka naučili. V pondelok 6. a v utorok 7. júna sa predstavili rodičom, priateľom i milovníkom tanca na pódiu Domu umenia.

16. 06. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
V dobových kostýmoch prišla aj mládež. (am)

Zaswingovali si v Elektrárni

Hudba minulého storočia vylákala do Elektrárne Piešťany viac než stovku hostí. Milovníci swingovej hudby si v piatok 13. mája zatancovali s kapelou Fats Jazz Band v rámci podujatia Swingový majáles.

19. 05. 2016 12:30  |  Kultúra / Tanec
V piatok
13. mája sa na umeleckých doskách
predstavili temperamentní
tanečníci, usmiate tanečníčky, speváci,
ba dokonca i hudobníci. (am)

Lúčničiari predviedli to najlepšie

Dom umenia Piešťany, ako domovská scéna slovenského klenotu s názvom Lúčnica, opäť hostil tento svetoznámy folklórny súbor. V piatok 13. mája sa na umeleckých doskách predstavili temperamentní tanečníci, usmiate tanečníčky, speváci, ba dokonca i hudobníci. V sále nechýbal ani otec súboru, profesor Štefan Nosáľ.

17. 05. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Slnečničiarky sa predviedli v plnej kráse. (am)

Folklórny súbor Slnečnica oslávil jubilejnú tridsiatku

Pred tridsiatimi rokmi dostal Miroslav Donoval úlohu prispieť k zvýšeniu kultúrnej úrovne mládeže na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch. Šťastie na talentované deti sa snúbilo s tvrdou drinou a vznikol folklórny súbor Slnečnica. V sobotu 9. apríla oslávil v Dome umenia Piešťany veľkolepým a emotívnym vystúpením 30 rokov svojej pôsobnosti.

12. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
V tanci voskových figurín ožila Marilyn Monroe i Elvis Presley. (V. Dusíková)

Tanečníčky oživili Michaela Jacksona aj Marilyn Monroe

V ich tele pulzuje rytmus. Oči žiaria ako reflektory. V dynamike strhujúcich hitov minulého storočia točia bokmi, krútia panvami i vlasatými hlavami. Vypínajú hrude, skáču, robia otočky, stepujú i rockujú o dušu. Bok po boku na pódiu spieva Marilyn Monroe s Abbou, Elvis Presley s kapelou Beatles, Freddie Mercurym, Michaelom Jacksonom či s Whitney Houston. Divákom z návalu nečakanej energie naskakujú zimomriavky.

30. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci z Austedisu na pódiu (am)

Tanečníci z Austedisu na pódiu

Vystúpiť pred nedočkavé tváre divákov je pre umelcov vždy náročná skúška. S hrdosťou ju absolvovali žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch a zároveň tanečníci skupiny Austedis. V stredu 16. marca vystúpili v kine Fontána a predviedli rodičom, čo v posledných mesiacoch na hodinách nacvičovali.

23. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malé baletky z Belly predviedli i tanec na pološpičkách. (md)

BELLA - TANEČNÁ GUĽOMETNÁ PAĽBA

Tanečná skupina Bella prezentovala v kinosále Kultúrno-spoločenského centra Fontána výber z najkrajších a najpôsobivejších choreografií. Piešťanské tanečníčky všetkých vekových kategórií zo základnej umeleckej školy v rýchlych nástupoch bez zastavenia spustili v stredu 9. marca tanečnú guľometnú paľbu. Úvod patril prezentácii ukážok rôznych typov klasického tanca.

19. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Gymnastické prvky, ale aj ladné pohyby divákov uchvátili. (am)

DanceStar: Tanečníci predviedli náročné kúsky aj ladné pohyby

Už po štvrtý raz zavítali milovníci tanca do Kongresového centra piešťanských kúpeľov, aby profesionálnym tanečníkom v porote súťaže DanceStar ukázali talent a výsledky tvrdej driny. Počas uplynulého víkendu súťažili vo viacerých kategóriách, v sobotu 12. marca sa predviedli aj verejnosti na veľkolepej GalaShow.

15. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
(archív SLK)

Svetoznáma tanečná show v Kúpeľoch Piešťany už túto sobotu

Svetoznáma tanečná súťaž Dance Star sa v rámci svojho svetového turné už po štvrtýkrát zastaví aj v Kúpeľoch Piešťany, aby tu objavila tie najväčšie talenty spomedzi slovenských tanečníkov.

10. 03. 2016 14:28  |  Kultúra / Tanec
Súbor Andalucia predviedol vášnivé flamenco. (vd)

Carmen vyhŕňala sukne do nebies

Sálou Kongresového centra piešťanských kúpeľov sa v stredu 2. marca ozývalo horúce flamenco, rytmické podupávanie tanečníkov, tlieskanie rúk, zvuk kastaniet i španielskej gitary. Carmen s havraními vlasmi a plamienkami v zreniciach lákala mužov, vyhŕňala široké sukne. Bohato riasené volány odkrývali štíhle nohy vysoko - až do samých nebies.

08. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 41 - 50 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa