GEFCO

Tanec

Slnečničiarky sa predviedli v plnej kráse. (am)

Folklórny súbor Slnečnica oslávil jubilejnú tridsiatku

Pred tridsiatimi rokmi dostal Miroslav Donoval úlohu prispieť k zvýšeniu kultúrnej úrovne mládeže na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch. Šťastie na talentované deti sa snúbilo s tvrdou drinou a vznikol folklórny súbor Slnečnica. V sobotu 9. apríla oslávil v Dome umenia Piešťany veľkolepým a emotívnym vystúpením 30 rokov svojej pôsobnosti.

12. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
V tanci voskových figurín ožila Marilyn Monroe i Elvis Presley. (V. Dusíková)

Tanečníčky oživili Michaela Jacksona aj Marilyn Monroe

V ich tele pulzuje rytmus. Oči žiaria ako reflektory. V dynamike strhujúcich hitov minulého storočia točia bokmi, krútia panvami i vlasatými hlavami. Vypínajú hrude, skáču, robia otočky, stepujú i rockujú o dušu. Bok po boku na pódiu spieva Marilyn Monroe s Abbou, Elvis Presley s kapelou Beatles, Freddie Mercurym, Michaelom Jacksonom či s Whitney Houston. Divákom z návalu nečakanej energie naskakujú zimomriavky.

30. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci z Austedisu na pódiu (am)

Tanečníci z Austedisu na pódiu

Vystúpiť pred nedočkavé tváre divákov je pre umelcov vždy náročná skúška. S hrdosťou ju absolvovali žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch a zároveň tanečníci skupiny Austedis. V stredu 16. marca vystúpili v kine Fontána a predviedli rodičom, čo v posledných mesiacoch na hodinách nacvičovali.

23. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malé baletky z Belly predviedli i tanec na pološpičkách. (md)

BELLA - TANEČNÁ GUĽOMETNÁ PAĽBA

Tanečná skupina Bella prezentovala v kinosále Kultúrno-spoločenského centra Fontána výber z najkrajších a najpôsobivejších choreografií. Piešťanské tanečníčky všetkých vekových kategórií zo základnej umeleckej školy v rýchlych nástupoch bez zastavenia spustili v stredu 9. marca tanečnú guľometnú paľbu. Úvod patril prezentácii ukážok rôznych typov klasického tanca.

19. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Gymnastické prvky, ale aj ladné pohyby divákov uchvátili. (am)

DanceStar: Tanečníci predviedli náročné kúsky aj ladné pohyby

Už po štvrtý raz zavítali milovníci tanca do Kongresového centra piešťanských kúpeľov, aby profesionálnym tanečníkom v porote súťaže DanceStar ukázali talent a výsledky tvrdej driny. Počas uplynulého víkendu súťažili vo viacerých kategóriách, v sobotu 12. marca sa predviedli aj verejnosti na veľkolepej GalaShow.

15. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
(archív SLK)

Svetoznáma tanečná show v Kúpeľoch Piešťany už túto sobotu

Svetoznáma tanečná súťaž Dance Star sa v rámci svojho svetového turné už po štvrtýkrát zastaví aj v Kúpeľoch Piešťany, aby tu objavila tie najväčšie talenty spomedzi slovenských tanečníkov.

10. 03. 2016 14:28  |  Kultúra / Tanec
Súbor Andalucia predviedol vášnivé flamenco. (vd)

Carmen vyhŕňala sukne do nebies

Sálou Kongresového centra piešťanských kúpeľov sa v stredu 2. marca ozývalo horúce flamenco, rytmické podupávanie tanečníkov, tlieskanie rúk, zvuk kastaniet i španielskej gitary. Carmen s havraními vlasmi a plamienkami v zreniciach lákala mužov, vyhŕňala široké sukne. Bohato riasené volány odkrývali štíhle nohy vysoko - až do samých nebies.

08. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Na pódiu v Dome umenia sa predviedli súčasní, ale aj bývalí členovia folklórneho súboru. (am)

Lusk oslávil štvrťstoročie

Krakoviansky folklórny súbor Lusk oslávil veľkolepým koncertom 19. februára na doskách Domu umenia Piešťany 25 rokov pôsobnosti. Umelci divákom predviedli jedinečný program, zachytávajúci rok v ľudovom šate, pomohli im pritom bývalí členovia súboru, deti z FS Krakovanček, ľudové hudby Borovienka a Adama Vakoša.

25. 02. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanský okres je plný
talentovaných tanečníkov. (am)

V tanci súťažilo takmer sto detí

Pohyb v Piešťanskom okrese napriek pesimistickým názorom prekvitá. V stredu 17. februára sa v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána uskutočnila ôsmykrát súťaž v moderných tancoch. Verdikt o víťazoch porotcovia vydali až po dlhých minútach, plných napätia.

23. 02. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
(am)

Carmen opäť v Piešťanoch

Po novembrovom úspechu vášnivej tanečnej drámy Carmen si Piešťanci môžu príbeh o neskrotnej cigánke vychutnať opäť. V nedeľu 7. februára o 19. hodine sa v Dome umenia predstavia Cigánski Diabli, tanečníci zo skupiny Credance a sólisti SND a SĽUKu. Ak ste v minulom roku predstavenie Carmen zmeškali, na nadčasový príbeh žiarlivosti sú stále voľné vstupenky.

03. 02. 2016 09:13  |  Kultúra / Tanec
Články 41 - 50 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa