Tanec

FS Máj z Piešťan reprezentujúci slovenský folklór a tradície sa umiestnil na druhom mieste. (archív FS Máj)

Bali, aké zažijete iba raz. Folklórny súbor Máj spoznával Áziu

Krátko potom, ako folklórny súbor Máj pôsobiaci pri Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch oslávil 20. výročie svojho založenia, sa jeho členovia vybrali na cestu do ďalekej Indonézie. Bali, exotický ostrov s rozlohou o niečo väčší ako Slovensko, spoznávali celé dva týždne.

12. 11. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Tanečníkov salsy si pozreli domáci obyvatelia aj turisti. (am)

Pešia zóna ožila tancom

Slnečné popoludnie vylákalo mnoho obyvateľov a turistov v Piešťanoch na príjemnú sobotňajšiu prechádzku. Prvý októbrový deň ožila aj pešia zóna, uprostred ktorej sa objavili približne dve desiatky tanečníkov. Na podujatí s názvom Rueda Flash Mob predvádzali okoloidúcim temperamentnú latinskoamerickú salsu. Návštevníci si tanečníkov nahrávali a podporovali ich potleskom.

06. 10. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec
Piešťanské tanečníčky zo skupiny Shams zvíťazili s originálnym irackým tancom. (archív Shams)

„Shamsky“ získali zlato v medzinárodnej konkurencii

Na medzinárodnej tanečnej súťaži v orientálnom tanci Pressburg Dance Fest v Bratislave, ktorá sa konala v polovici septembra, získali piešťanské tanečníčky zo skupiny Shams v konkurencii súborov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska i Izraela kolekciu medailí. Najcennejšie bolo zlato v kategórii profesionálov, no prvenstvo si odniesli aj žiačky.

06. 10. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Folkloristi sa predstavia v programe o láske, v ktorej rasa nehrá rolu. (cbs.vranovcan.sk)

Čierno-Biely Svet: Láska medzi „gadžovkou“ a Rómom

Jedinečné tanečné divadlo v podaní členov Folklórneho súboru Vranovčan odkrýva čierno-biele videnie sveta v niekoľkých podobách, ideovo viazané na silné emócie.

29. 09. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Pódium v Dome umenia zaplavili farebné kroje a dobrá nálada. (am)

Folkloristi z Mája oslávili jubileum hudbou a tancom

Slávnostný galavečer alebo oslava 20. výročia založenia Folklórneho súboru Máj prilákala do Domu umenia Piešťany stovky divákov. V piatok 23. septembra sa sálou niesla príjemná atmosféra, emócie a úprimné výkriky bravo.

28. 09. 2016 09:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Finalistky súťaže Miss Folklór 2016. (Matúš Lago)

Soňa Velecká z Moravian zažiarila na Miss Folklór

Žije v Moravanoch nad Váhom, pracuje ako psychologička v trenčianskej nemocnici a miluje folklór. Veď Soňa Velecká celých štrnásť rokov drala cvičky vo Folklórnom súbore Slnečnica. Je štíhla, krásna, čo nevylučuje možnosť, že miluje sviečkovú a dobré „vepřo, knedlo, zelo“. Len pred pár dňami reprezentovala náš región v súťaži Miss Folklór. Zažila nielen úžasnú atmosféru veľkej súťaže, ale s dievčatami, ktoré boli jej súperky, sa spriatelili natoľko, že chystajú spoločnú babskú jazdu. O súťaži, ale i o láske k folklóru rozpráva 25-ročná kráska.

25. 09. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanskí folkloristi vystupujú pravidelne v Hudobnom pavilóne v parku. (Alexandra Mathiasová)

Folklórny súbor Máj oslavuje dvadsiate výročie

Začiatkom septembra 1996 prišlo za Jánom Horňákom a jeho manželkou niekoľko nadšencov - folkloristov s odvážnou myšlienkou. Túžili založiť nový folklórny súbor. V tom čase sa začala rodiť dvadsaťročná história dnes už k Piešťanom neodmysliteľne patriaceho FS Máj. Jubileum oslávia v piatok 23. septembra koncertom v Dome umenia.

24. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Malí tanečníci ukázali, ako sa ráno prebúdzajú. (am)

Malí tanečníci a hudobníci predviedli najlepšie kúsky

Záver školského roka už tradične patrí talentovaným deťom. Piešťanská Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) ponúkla v stredu 22. júna v Dome umenia rodičom, starým rodičom aj milovníkom kultúry to najlepšie, čo za celý školský rok deti na hodinách natrénovali.

29. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Boris Turčan alias Bobeš zvláda nielen akrobaciu na predlaktí. (Kristián Pribila)

Piešťanský tanečník získal striebro v Rakúsku

Na majstrovstvách Rakúska v Grazi získal striebornú medailu 26-ročný breaker Boris Turčan. Medzi svetovou i európskou elitou tanečníka, ktorý zvláda 34 otočiek cez chrbát, poznajú pod prezývkou Bobeš. Tak ho volajú kamaráti.

25. 06. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec
Folklórny súbor Šafárik (archív DU)

Temperamentné predstavenie

Na pódiu Hudobného pavilónu v piešťanskom mestskom parku sa predstavia zahraniční umelci. Srbský tradičný folklór si môžete vychutnať už v sobotu 25. júna o 16.00 h. Slovanskí folkloristi sa predvedú s ukážkami tradičnej srbskej kultúry. Predstavenie je zaradené v programe 61. music festivalu Piešťany.

23. 06. 2016 14:20  |  Kultúra / Tanec
Články 31 - 40 z 126
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa