GEFCO

Tanec

Folkloristi sa predstavia v programe o láske, v ktorej rasa nehrá rolu. (cbs.vranovcan.sk)

Čierno-Biely Svet: Láska medzi „gadžovkou“ a Rómom

Jedinečné tanečné divadlo v podaní členov Folklórneho súboru Vranovčan odkrýva čierno-biele videnie sveta v niekoľkých podobách, ideovo viazané na silné emócie.

29. 09. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec
Pódium v Dome umenia zaplavili farebné kroje a dobrá nálada. (am)

Folkloristi z Mája oslávili jubileum hudbou a tancom

Slávnostný galavečer alebo oslava 20. výročia založenia Folklórneho súboru Máj prilákala do Domu umenia Piešťany stovky divákov. V piatok 23. septembra sa sálou niesla príjemná atmosféra, emócie a úprimné výkriky bravo.

28. 09. 2016 09:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Finalistky súťaže Miss Folklór 2016. (Matúš Lago)

Soňa Velecká z Moravian zažiarila na Miss Folklór

Žije v Moravanoch nad Váhom, pracuje ako psychologička v trenčianskej nemocnici a miluje folklór. Veď Soňa Velecká celých štrnásť rokov drala cvičky vo Folklórnom súbore Slnečnica. Je štíhla, krásna, čo nevylučuje možnosť, že miluje sviečkovú a dobré „vepřo, knedlo, zelo“. Len pred pár dňami reprezentovala náš región v súťaži Miss Folklór. Zažila nielen úžasnú atmosféru veľkej súťaže, ale s dievčatami, ktoré boli jej súperky, sa spriatelili natoľko, že chystajú spoločnú babskú jazdu. O súťaži, ale i o láske k folklóru rozpráva 25-ročná kráska.

25. 09. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanskí folkloristi vystupujú pravidelne v Hudobnom pavilóne v parku. (Alexandra Mathiasová)

Folklórny súbor Máj oslavuje dvadsiate výročie

Začiatkom septembra 1996 prišlo za Jánom Horňákom a jeho manželkou niekoľko nadšencov - folkloristov s odvážnou myšlienkou. Túžili založiť nový folklórny súbor. V tom čase sa začala rodiť dvadsaťročná história dnes už k Piešťanom neodmysliteľne patriaceho FS Máj. Jubileum oslávia v piatok 23. septembra koncertom v Dome umenia.

24. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Malí tanečníci ukázali, ako sa ráno prebúdzajú. (am)

Malí tanečníci a hudobníci predviedli najlepšie kúsky

Záver školského roka už tradične patrí talentovaným deťom. Piešťanská Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) ponúkla v stredu 22. júna v Dome umenia rodičom, starým rodičom aj milovníkom kultúry to najlepšie, čo za celý školský rok deti na hodinách natrénovali.

29. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Boris Turčan alias Bobeš zvláda nielen akrobaciu na predlaktí. (Kristián Pribila)

Piešťanský tanečník získal striebro v Rakúsku

Na majstrovstvách Rakúska v Grazi získal striebornú medailu 26-ročný breaker Boris Turčan. Medzi svetovou i európskou elitou tanečníka, ktorý zvláda 34 otočiek cez chrbát, poznajú pod prezývkou Bobeš. Tak ho volajú kamaráti.

25. 06. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec
Folklórny súbor Šafárik (archív DU)

Temperamentné predstavenie

Na pódiu Hudobného pavilónu v piešťanskom mestskom parku sa predstavia zahraniční umelci. Srbský tradičný folklór si môžete vychutnať už v sobotu 25. júna o 16.00 h. Slovanskí folkloristi sa predvedú s ukážkami tradičnej srbskej kultúry. Predstavenie je zaradené v programe 61. music festivalu Piešťany.

23. 06. 2016 14:20  |  Kultúra / Tanec
Piešťanci predviedli romantickú choreografiu na skladbu Thinking Out Loud. (am)

Záverečné vystúpenie „zušky“ si deti užili

Prichádzajúci koniec školského roka so sebou nesie mnoho skúšok, testov a uzatváraní známok. Malí umelci z tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch už sú zvyknutí, že pred letom predvedú všetko, čo sa počas roka naučili. V pondelok 6. a v utorok 7. júna sa predstavili rodičom, priateľom i milovníkom tanca na pódiu Domu umenia.

16. 06. 2016 12:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
V dobových kostýmoch prišla aj mládež. (am)

Zaswingovali si v Elektrárni

Hudba minulého storočia vylákala do Elektrárne Piešťany viac než stovku hostí. Milovníci swingovej hudby si v piatok 13. mája zatancovali s kapelou Fats Jazz Band v rámci podujatia Swingový majáles.

19. 05. 2016 12:30  |  Kultúra / Tanec
V piatok
13. mája sa na umeleckých doskách
predstavili temperamentní
tanečníci, usmiate tanečníčky, speváci,
ba dokonca i hudobníci. (am)

Lúčničiari predviedli to najlepšie

Dom umenia Piešťany, ako domovská scéna slovenského klenotu s názvom Lúčnica, opäť hostil tento svetoznámy folklórny súbor. V piatok 13. mája sa na umeleckých doskách predstavili temperamentní tanečníci, usmiate tanečníčky, speváci, ba dokonca i hudobníci. V sále nechýbal ani otec súboru, profesor Štefan Nosáľ.

17. 05. 2016 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 31 - 40 z 123
GARGO
Regal Burger

Anketa