Tanec

Talentovaní tanečníci priniesli na pódium dobrú náladu. (am)

Po javisku lietali bosorky aj akrobatky

Blížiaci sa koniec školského roka opäť priniesol záverečný koncert talentovaných detí. Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch v utorok 13. júna predviedli na pódiu Domu umenia, čo sa za uplynulé mesiace driny naučili.

21. 06. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Súťaž v moderných tancoch žiakov základných škôl sa konala v kine Fontána. (archív MsKS)

Deviaty ročník tanečnej súťaže: Latka išla vyššie

Tanec pre mnohé deti znamená všetko. Pre tie, čo tancujú každý deň a postupne sa zoznamujú na hodinách tanca nielen s pohybovou, ale aj scénickou kultúrou, sa tanec stáva životným štýlom. Poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých debát aj poznania cudzích rečí. Sú takí, čo sa pravidelne zúčastňujú tanečnej súťaže, i takí, čo v stredu 15. februára prišli do piešťanského kina Fontána na deviaty ročník Súťaže v moderných tancoch žiakov základných škôl prvýkrát.

22. 02. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
„Otec“ Lúčnice Štefan Nosáľ vychoval niekoľko generácií umelcov. (am)

Narodeniny Š. Nosáľa si pripomenuli aj v Piešťanoch

Jedna z najvýznamnejších osobností kultúrneho života na Slovensku dovŕšila životné jubileum. Profesor Štefan Nosáľ, umelecký vedúci a choreograf Lúčnice, oslávil v piatok 20. januára krásnych 90 rokov. Dom umenia Piešťany, ako domovská scéna Lúčnice, si pre jeho obdivovateľov pripravil v deň profesorových narodenín program.

27. 01. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec
Cisársky a kráľovský dychový orchester sa lúčil v kúpeľoch so starým rokom. (vd)

Vojenský orchester hral, dámy vyhadzovali nôžky

V Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa diváci rozlúčili so starým a privítali nový rok koncertom Cisárskeho a kráľovského dychového orchestra z Bratislavy. Hudobníci vyparádení v dobových belasých vojenských kabátcoch hrali pochody, vojenské piesne i valčíky rakúsko-uhorskej monarchie. O pastvu pre oči sa postarali noblesné dámy z brnianskeho Spolku elegantních dam.

11. 01. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Škôlkari hrali na gitarách do vianočnej pesničky od Tublatanky. (am)

Tancovali aj hrali divadlo

Tradičná Vianočná akadémia Základnej školy s materskou školou v Rakoviciach dala mladým umelcom opäť šancu prejaviť sa. V sobotu 17. decembra sa v školskej telocvični spievalo, tancovalo, hralo a, samozrejme, tiež tlieskalo.

23. 12. 2016 14:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Malí čertíci si zatancovali pekelne dobrý tanec. (am)

Tancovali s tamburínami aj s čertovskými vidlami

Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za tri mesiace na krúžkoch naučili. V stredu 14. decembra vystúpili na javisko Domu umenia a predviedli spev, tanec aj hru na hudobných nástrojoch.

23. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice z piešťanskej Slnečnice potešili divákov umením aj úsmevmi. (am)

Slnečničiari majú za sebou úspešný rok

Milovníkom ľudového umenia sa so sviatočným programom predstavili členovia piešťanského folklórneho súboru Slnečnica. Vianočný koncert v ich podaní a za sprievodu hudby Michala Pagáča zaplnil hľadisko Domu umenia v utorok 13. decembra.

21. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečníci v battloch porušovali zákony gravitácie. (am)

Súťažili v breaku a hiphope

Štvrtý ročník breakdancovo-hiphopovej súťaže Jahoda DŽEM prilákal viac súťažiacich ako po minulé roky. V sobotu 10. decembra v telocvični Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch bojovalo o víťazstvo 90 tanečníkov.

16. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice zo základnej umeleckej školy zvládali aj náročné baletné prvky. (am)

Nádejní tanečníci predviedli náročné kúsky

Tradičné vianočné vystúpenie tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch ako každoročne zaplnilo Dom umenia. So svojím programom sa viac než tristo detí predviedlo na doskách, ktoré znamenajú svet, v úvode minulého týždňa. Na pódium vystúpili celkom trikrát, raz v pondelok 5. decembra a dvakrát v utorok 6. decembra.

14. 12. 2016 13:41  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Brušné tanečnice skupiny Shams
uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú
tanečnú šou Čaro Orientu. (vd)

Presila pôvabu a tanca - Čaro Orientu

Brušné tanečnice skupiny Shams uviedli v Elektrárni Piešťany veľkolepú tanečnú šou Čaro Orientu. Uskutočnila sa v sobotu 26. novembra už po siedmy raz, tentokrát aj za účasti profesionálnej ruskej baletky Iriny Petrovej.

06. 12. 2016 15:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Články 11 - 20 z 121
Regal Burger

Anketa