Tanec

Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci (am)

Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci

Predposledný školský týždeň sa pre tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch niesol v znamení predvádzania svojich zručností a talentu. V utorok 20. a v stredu 21. júna sa deti postavili na pódium Domu umenia a ukázali divákom, čo sa za posledný polrok naučili.

27. 06. 2017 15:24  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Očarujúce tanečnice potešili nejedno mužské oko. (am)

Čardášová princezná stále aktuálna

Najhranejšia opereta na svete pôvodom z Maďarska prilákala do Domu umenia Piešťany stovky milovníkov hudby. V pondelok 19. júna sa s Čardášovou princeznou na pódiu predviedli umelci zo Štátnej opery v Banskej Bystrici a za svoje výkony si vyslúžili búrlivé ovácie.

27. 06. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (am)

Lúčnica v Piešťanoch

Návštevníci Domu umenia Piešťany sa v utorok 27. júna o 19.30 h môžu tešiť na skutočnú lahôdku. Pripravený je totiž reprezentačný tanečno-hudobný program Umeleckého súboru Lúčnica, mapujúci charakteristické regióny Slovenska v tvorbe jej hlavného choreografa a umeleckého vedúceho.

26. 06. 2017 12:46  |  Kultúra / Tanec
Talentovaní tanečníci priniesli na pódium dobrú náladu. (am)

Po javisku lietali bosorky aj akrobatky

Blížiaci sa koniec školského roka opäť priniesol záverečný koncert talentovaných detí. Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch v utorok 13. júna predviedli na pódiu Domu umenia, čo sa za uplynulé mesiace driny naučili.

21. 06. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Súťaž v moderných tancoch žiakov základných škôl sa konala v kine Fontána. (archív MsKS)

Deviaty ročník tanečnej súťaže: Latka išla vyššie

Tanec pre mnohé deti znamená všetko. Pre tie, čo tancujú každý deň a postupne sa zoznamujú na hodinách tanca nielen s pohybovou, ale aj scénickou kultúrou, sa tanec stáva životným štýlom. Poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých debát aj poznania cudzích rečí. Sú takí, čo sa pravidelne zúčastňujú tanečnej súťaže, i takí, čo v stredu 15. februára prišli do piešťanského kina Fontána na deviaty ročník Súťaže v moderných tancoch žiakov základných škôl prvýkrát.

22. 02. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
„Otec“ Lúčnice Štefan Nosáľ vychoval niekoľko generácií umelcov. (am)

Narodeniny Š. Nosáľa si pripomenuli aj v Piešťanoch

Jedna z najvýznamnejších osobností kultúrneho života na Slovensku dovŕšila životné jubileum. Profesor Štefan Nosáľ, umelecký vedúci a choreograf Lúčnice, oslávil v piatok 20. januára krásnych 90 rokov. Dom umenia Piešťany, ako domovská scéna Lúčnice, si pre jeho obdivovateľov pripravil v deň profesorových narodenín program.

27. 01. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec
Cisársky a kráľovský dychový orchester sa lúčil v kúpeľoch so starým rokom. (vd)

Vojenský orchester hral, dámy vyhadzovali nôžky

V Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa diváci rozlúčili so starým a privítali nový rok koncertom Cisárskeho a kráľovského dychového orchestra z Bratislavy. Hudobníci vyparádení v dobových belasých vojenských kabátcoch hrali pochody, vojenské piesne i valčíky rakúsko-uhorskej monarchie. O pastvu pre oči sa postarali noblesné dámy z brnianskeho Spolku elegantních dam.

11. 01. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Škôlkari hrali na gitarách do vianočnej pesničky od Tublatanky. (am)

Tancovali aj hrali divadlo

Tradičná Vianočná akadémia Základnej školy s materskou školou v Rakoviciach dala mladým umelcom opäť šancu prejaviť sa. V sobotu 17. decembra sa v školskej telocvični spievalo, tancovalo, hralo a, samozrejme, tiež tlieskalo.

23. 12. 2016 14:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Malí čertíci si zatancovali pekelne dobrý tanec. (am)

Tancovali s tamburínami aj s čertovskými vidlami

Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za tri mesiace na krúžkoch naučili. V stredu 14. decembra vystúpili na javisko Domu umenia a predviedli spev, tanec aj hru na hudobných nástrojoch.

23. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Tanečnice z piešťanskej Slnečnice potešili divákov umením aj úsmevmi. (am)

Slnečničiari majú za sebou úspešný rok

Milovníkom ľudového umenia sa so sviatočným programom predstavili členovia piešťanského folklórneho súboru Slnečnica. Vianočný koncert v ich podaní a za sprievodu hudby Michala Pagáča zaplnil hľadisko Domu umenia v utorok 13. decembra.

21. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 11 - 20 z 124
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa