Hudobný tip: Wild Tides

Sobota 26. 08. 2017 11:00  | Kultúra / Rádio Piešťany  | Autor: Michael Papcun

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

Na novom albume sa pridáva Wild Tides zatiaľ najprekvapivejší prvok - klasický československý bigbít.

Na novom albume sa pridáva Wild Tides zatiaľ najprekvapivejší prvok - klasický československý bigbít. (Autor: BiggBoss)

Wild Tides - Zbohem & šáteček - surf rock, punk, glam rock, country, folk... Hudobná paleta Wild Tides, skupiny vytvorenej okolo excentrickej postavy Jakuba Kaifosza, mala vždy tendenciu pohlcovať čo najviac žánrov a vplyvov. Na novom albume sa pridáva zatiaľ najprekvapivejší prvok - klasický československý bigbít.

Štýl Wild Tides vždy tryskal jednoduchú živočíšnosť ako ironicky vystrihnutú zo zlatého archívu 70. rokov. S textami vo výhradne anglickom znení. Zbohem & šáteček je však album, ktorý pod obalom mystifikačne odvolávajúcim na artwork Black Sabbath - Masters of Reality skrýva citlivejší emočný rozsah.

Dôraz je oveľa viac kladený na elegickú než ironickú stránku Kaifoszovej výpovede. Čeština tak nepredstavuje len ďalší z početných hudobných vplyvov, je výraznou úpravou doterajšej poetiky. Po vypočutí albumu vás tak nečaká dvojdňová svalovica rúk a nôh. Zapôsobí na oveľa citlivejšie svalstvo v ľavej časti hrudníka.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa