Hudobný tip: Lorde - Melodrama

Piatok 07. 07. 2017 10:35  | Kultúra / Rádio Piešťany  | Autor: Michael Papcun

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

(Autor: Universal Music Group New Zealand)

Len 20-ročná novozélandská speváčka Lorde ozvučuje leto 2017 druhým štúdiovým albumom Melodrama. Oproti štyri roky starému debutu Heroine ponúka novinka prepracovanejšiu paletu emócií, odrážajúcu život súčasných dospievajúcich ľudí. Nosné motívy albumu precízne zachytáva už jeho obal. Štýl sa pohybuje medzi obrazmi Edvarda Hoppera a Luciena Freuda.

Malé životné etudy 20-ročného dievčaťa sú vysádzané do tradičných popových štruktúr. Napriek tomu sa nestráca ich výpovednosť a autenticita. Stáva sa naopak ešte naliehavejšou. Lorde sa tak po boku popovej superhviezdy Weeknda a rhytm´n´bluesového básnika Franka Oceana stáva ďalším zásadným hovorcom generácie Ypsilon (ľudia narodení v 80. a 90. rokoch), najmä jej mladšej časti. Vďaka všeobecne prístupnej melodickosti, brilantnému speváckemu prejavu a silnej atmosfére je album atraktívny aj pre poslucháčov, ktorí do generácie Ypsilon nespadajú. Práve hitparádová popovosť skladieb umožňuje nielen ľahké stotožnenie sa so speváčkou pre mladých, ale slúži aj ako cesta k pochopeniu sveta mladých zo strany starších poslucháčov.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa