Hudobný tip: Best Coast - Crazy For You

Piatok 28. 07. 2017 09:58  | Kultúra / Rádio Piešťany  | Autor: Michael Papcun

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

(Autor: Wichita Recordings)

K letným láskam a vychladeným nápojom neodmysliteľne patria bezstarostné obrazy západnej pop-kultúry 60. a skorých 70. rokov. Práve z atmosféry obdobia Pet Shop Boys alebo Fleetwood Mac vyviera duch retro debutu skladateľského dua Bethany Cosentino a Bobbra Bruna z roku 2010.

Návrat k limonádovej vintage esencii letargického surfovania po gitarových pražcoch ozvláštňuje špinavší a naliehavejší garážový zvuk. Kreatívne narábanie s jeho možnosťami odďaľuje hudbu Best Coastu od obyčajného kopírovania starých pop-rockových archívov.

Crazy For You je nostalgickou tvárou leta, rekonštruovaného v estetike záberov z polaroidového fotoaparátu. Zo smutnejších chvíľ a starostí sa stávajú amulety, vďaka ktorým môžeme svojim priateľom vyrozprávať záživné príbehy. Na Crazy for You sa skrátka všetko v dobré obracia.

Kalifornské snívanie nebolo ešte nikdy podmanivejšie. Gitarová lyrika zľahka unášaná prúdom po premiešanej hladine popovej a nezávislej hudby je ideálnym miestom na zotrvanie počas neskorých letných popoludní a večerov.GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa