Literárny tip: Literární spolek Laury Sněžné

Piatok 23. 03. 2018 19:00  | Kultúra / Kniha  | Autor: Ivana Papcunová

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

Obal knihy

Obal knihy (Autor: paseka.cz)

Pasi Ilmari Jääskeläinen je predstaviteľom fínskeho magického realizmu. Literární spolek Laury Sněžné (kniha vyšla len v českom preklade - výbornom) je úchvatný príbeh, fantázia skĺbená s psychologizáciou, tajomnosť okorenená štipkou vkusnej erotiky, román vyvolávajúci zvedavosť aj strašidelné zimomriavky.

Mladá učiteľka literatúry sa vracia do rodného mestečka Zaječín, spoznáva členov tajomného literárneho spolku a ich zvláštnu a strhujúcu Hru. Navyše bez stopy zmizla Laura Snežná, literárny guru, knihy napadla epidémia, mor, ktorý mení ich obsahy a osudy hrdinov...

Autor ponúka geniálnu knihu o knihách, autoroch a medziľudských vzťahoch, odkrýva tajomstvá a hlbiny mysle. Text je zmesou reality, absurdity, zábavy, pochmúrnosti, znepokojenia a napätia, vypointovaný do šokujúceho záveru.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa