Kniha týždňa: Jakub Ursiny, Dežo Ursiny - Ahoj Tato - Milý Kubo

Pondelok 28. 09. 2015 09:00  | Kultúra / Kniha  | Autor: mg

Tento týždeň dávame do pozornosti jedinečnú knižnú novinku Ahoj Tato - Milý Kubo (Jakub Ursiny, Dežo Ursiny). Vydalo vydavateľstvo Filmotras.

V roku 1994 sa Jakub Ursiny presťahoval do bytu k svojmu otcovi Dežovi. Otec, v predtuche blížiaceho sa konca, s pocitom, že synovi musí odovzdať svoje životné poznanie, začal písať Jakubovi listy. Jakub túto výzvu opätoval a vznikol tak jedinečný dialóg medzi otcom a synom o najdôležitejších otázkach života i smrti, ktorá je vždy nebezpečne blízko. Listy síce putovali iba z jednej izby panelákového bytu do druhej, no naplnili svoj zmysel.

Ivan Štrpka v predhovore ku knihe píše: “ V tých listoch prebieha nenásilný, ale zrejmý proces vzájomného stávania sa vedomým & milujúcim synom a otcom, úplnejším človekom.”

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v kníhkupectve Centrum knihy,Winterova31(bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. Tel: 033/7730541

 www.centrumknihy.sk  fb: Centrum knihy

Taktiež si môžete uplatniť zľavu  s 10%  kupónom, ktorý nájdete v regionálnom týždenníku Piešťanský týždeň pod článkom „Kniha týždňa“.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa