Vianočný mezzosoprán i tenor rezonoval sálou

Piatok 15. 12. 2017 11:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: Daniela Serišová

S vianočnými koncertmi sa v predsviatočnom období akoby vrece roztrhlo. Na navodenie správnej atmosféry je to však viac než vítané. Minulý týždeň si v piešťanskom Dome umenia prišli na svoje poslucháči vážnejšej hudby.

Speváčka Jana Kurucová upútala nielen hlasom, ale aj krásnymi šatami.

Speváčka Jana Kurucová upútala nielen hlasom, ale aj krásnymi šatami. (Autor: dan)

Už plné javisko na začiatku naznačovalo, že milovníci klasického umenia sa budú mať na čo pozerať. Spevácky zbor Lúčnice a Slovenská filharmónia pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka neostali svojej povesti nič dlžní a predviedli úžasný program. Veľkú sálu Domu umenia v rámci neho naplnila svojím zvučným mezzosopránom Jana Kurucová, úspešne jej kontroval tenorom Martin Gyimesi. Spoločne predviedli napríklad obľúbenú áriu z Romea a Júlie, pri ktorej vyzerali ako skutočný pár.

Počas druhej polovice koncertu odzneli aj obľúbené a známe vianočné skladby ako O Holy Night, Ave Maria či vianočný latinský hymnus Adeste Fideles. Sóloví speváci spolu s filharmóniou a zborom si vyslúžili nadšené standing ovation.

Vianočné koncerty však v Dome umenia týmto iba začínajú. Tešiť sa môžeme na žiakov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch či na vianočný program Slnečnice.

GARGO
Regal Burger

Anketa