Swinguje im to v La Musice

Nedeľa 04. 02. 2018 20:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: vd

Hrajú swing, a tak si dali príznačný názov Swing Q. Naposledy to kapelka zložená z piešťanských hudobníkov roztočila v novej reštaurácii La Musica, ktorá sa vyvinula ako suverénna pokračovateľka džezu a džezovej tradície od čias, keď sa džez mestom šíril najmä vďaka nadšencom okolo legendárneho perkusionistu a džezmena Doda Šošoku.

Swing Q - live music v podaní piešťanských muzikantov Štefana Orviského mladšieho i staršieho, Jána Tataru, Branislava Biznára a Pavla Petra.

Swing Q - live music v podaní piešťanských muzikantov Štefana Orviského mladšieho i staršieho, Jána Tataru, Branislava Biznára a Pavla Petra. (Autor: vd)

Práve jeho fotografia víta hostí hneď pri vchode do štýlovej reštaurácie, vzniknutej po zániku Kursalonu. „Koncertujem s touto kapelou po piatykrát, hráme staré swingové pesničky od Franka Sinatru či Elly Fitzgerald a ďalšie známe swingové štandardy,“ uviedol spevák Branislav Biznár, ktorý sa v Piešťanoch udomácnil po príchode z Partizánskeho a cíti sa tu zjavne fajn.

Jeho ostatných kolegov Piešťancom netreba zvlášť predstavovať. Na bicích hrá dlhoročný hudobník a džezmen Ján Tatara, saxofónové sóla dáva ako pán - učiteľ Štefan Orviský, basa patrí jeho synovi Štefanovi Orviskému mladšiemu a pre klavír sa zrodil Pavol Peter. Ich koncert bol príjemným štartom k víkendovým radovánkam na snehu. Ani jedna stolička nezívala prázdnotou a barmani len tak lietali.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa