Podoby džezu perom Jána Babiča

Sobota 12. 05. 2018 17:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, v pondelok 30. apríla vrcholila anketa Esprit 2017 vyhlásením hodnotenia medzinárodnej poroty. Hlavnú cenu za najlepší slovenský džezový album roka získala hudobníčka a skladateľka Sisa Michalidesová za album Chloe.

Ján Babič

Ján Babič (Autor: red)

Odovzdávanie cien s koncertom autorov nominovaných albumov sa konalo v bratislavskom Divadle Aréna. Svoju tvorbu predstavili Ľubomír Gašpar Cimbal Project, saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek. Záver večera patril laureátke hlavnej ceny S. Michalidesovej. 

Na tejto udalosti má svoj podiel aj naše mesto. Rádio Piešťany je oficiálnym mediálnym partnerom ankety. V odbornej porote má mesto zastúpenie v osobe Jána Babiča, hudobného redaktora Rádia Piešťany. Naviac, členom poroty je významná osobnosť, ktorá má práve k piešťanskému džezu veľmi blízko. V 60. rokoch bol vynikajúci klavirista Viktor Zappner nositeľom nových trendov. V jeho pôsobisku na Pedagogickom inštitúte v Nitre hral v triu s Dodom Šošokom a v Piešťanoch, kde býval, sa zúčastňoval na účinkovaní kapely Gama Club.

Anketa Esprit 2017 bude hlavnou témou relácie Podoby džezu. Okrem výsledkov a hudby laureátov budeme počuť názory a postrehy najpovolanejších. V relácii sa vrátime k programu jarných bratislavských džezákov. Aktuality o dianí na džezovej scéne ozdobí hudba Alana Bartuša, ktorý sa so svojím triom chystá na slovenské turné.

V nedeľu o 20:00 vám na Rádiu Piešťany ponúkame 120 minút prvotriedneho džezu. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa