Podoby džezu perom Jana Babiča

Nedeľa 22. 04. 2018 15:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, džez za železnou oponou sa stal témou viacerých štúdií a analýz. Na vedeckej úrovni sa touto témou zaoberá Yveta Kajanová, Gertrud Pickhan a Rüdiger Ritter v knihe Džez od socialistického realizmu po postmodernizmus.

Ján Babič

Ján Babič (Autor: red)

Slovenskom beží projekt Jazz za železnou oponou v podaní popredných interpretov. Dušan Húščava, Lajko Horský, Jozef Brisuda, Peter Jankech, Janko Babič a Dáša Libiaková sa vlastne vrátili do časov svojich začiatkov, aby pripomenuli hlavne mladšej generácii, kto sme a odkiaľ prichádzame vo sfére džezovej hudby.

V tomto roku sú v kalendári dve významné výročia - 50 rokov od okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy a sté výročie vzniku Československa. Aj cyklus koncertov je pri tejto príležitosti venovaný pamiatke Ladislava Martoníka, Evy Olmerovej, Ladislava Gerhardta a Karla Velebného. Do Piešťan príde Džez za železnou oponou v piatok 20. apríla o 20. hodine do klubu La Musica.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany sú mediálnym partnerom projektu Jazz za železnou oponou, preto budeme informovať o jeho koncertoch a novinkách v dramaturgii. V nedeľu 22. apríla sa porozprávame z jeho protagonistami. V tento deň o 24. hodine sa končí aj hlasovanie verejnosti na portáli jazz.sk v ankete Esprit 2017 o najlepší džezový album.

Svetové vydavateľstvá vydali v minulom mesiaci viaceré albumy - Chris Gall Trio - Cosmic Playground (Edition Collage), GoGo Penguin na albume A Humdrum Star (Blue Note Records), Melody Gardot titul Live in Europe (Decca Records), Norma Winstone na albume Descansado (ECM) a Bob Holz s nahrávkou Visions: Coast to Coast Connection (MVD Audio). My vás s niektorými v nedeľu 22. apríla o 20:00 zoznámime.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa