Podoby džezu perom Jána Babiča

Štvrtok 08. 03. 2018 15:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, ťažko mi je prihovárať sa v týchto dňoch k vám a k svojmu okoliu. Všeobecne sa hovorí - život ide ďalej, čo na prvý pohľad platí, ale zároveň evokuje otázku - ako ďalej?

Ján Babič

Ján Babič (Autor: red)

Ťažko hľadať slová, ťažko rušiť niekoho v jeho zamyslení. Jedinou pohnútkou ostáva nádej. Nádej na zmenu, nádej na spravodlivosť, nádej, že sa to už nebude opakovať. Nedajme, prosím, tejto nádeji zahynúť...

Podoby džezu na Rádiu Piešťany sledujú dianie okolo koncertov, festivalov, nových albumov na území krajiny i v zahraničí. Samozrejme, piešťanské aktivity sú v našich mieridlách po celý rok. Do klubových priestorov La Musica sa chystá na 7. apríla v rámci svojho turné Lukáš Oravec so svojím kvartetom.

V piatok 9. marca vypukne v Trnave „sloboda, radosť, pohoda“ v rámci Zimného Jazzfestu. Miško Bugala a jeho kvartet, trnavské Impaco Trio a maďarský superband Djabé sú zárukou pútavej džezovej riavy. V ten istý večer koncertuje Robo Opatovský v Novom Meste nad Váhom a rozhodovanie, čomu dať prednosť, bude zložité.

V relácii Podoby džezu predstavujeme nominované albumy ankety Esprit 2017 o najlepší slovenský džezový album. Hlasovanie verejnosti sa začne 30. marca na portáli jazz.sk a dovtedy musíme stihnúť ešte osem albumov, ktoré sa uchádzajú o vašu priazeň.

V nedeľu prichádza na rad sága rodu Raganovcov - Robert Ragan senior s kapelou Bashavel na albume Hoorhay a syn Robert so svojou kapelou nahral album Turns. Ľuboš Šrámek a Nikolaj Nikitin nahrali v roku 2017 album Altar a Valér Miko s jeho triom vydáva nahrávku Random Coincidences.

Výdatný džezový týždeň a výdatné budú i Podoby džezu v nedeľu na Rádiu Piešťany o 20:00 h. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa