GEFCO

Podoby džezu perom Jána Babiča

Nedeľa 25. 02. 2018 10:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, stredobodom pozornosti sú olympijské hry. Hlavne výsledky našich reprezentantov, spokojnosť, kritika, rady, keby... a iné postrehy sú náplňou rozhovorov športových fanúšikov.

Ján Babič

Ján Babič (Autor: red)

Šport je určený na užitočné vyplnenie voľného času a zveľaďovanie zdravia. Dnes však výkonnostný šport už dávno opustil toto poslanie. Výsledky sú dôležité, víťazi sú odmeňovaní. A nie hocijako. Poslanie športu ako rekreácie a naplnenia voľného času prevzali amatérski športovci. Olympijské heslo „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“ už dávno prestalo byť ústredným motívom olympiád. A lieta nad nimi strašiak - doping.

Honba za víťazstvami si mnohokrát nevyberá spôsoby a ide aj za hranu zákona. Súčasná olympiáda má zatiaľ len jedného hriešnika. Ale pre doping platí, že zločin je vždy o krok pred zákonom. Jediným povzbudivým prostriedkom - povoleným - nech je hrdosť na krajinu, ktorú športovec reprezentuje.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany prichádzajú k vám pravidelne v nedeľu o 20. hodine. Hlasovanie ankety o najlepší džezový album roka Esprit 2017 je pripravené. Predstavíme vám nominované albumy a ich autorov.

Anketa Grammy 2017 má už svojich laureátov a najlepší džezový album bude na programe v nedeľu. Viacero významných džezových osobností sa v minulom roku pobralo do nebeských orchestrov.

Z našich kolegov a priateľov to bol Jurko Lehotský a Jožko Döme. Aj na našom rádiu sme už stretli džezových velikánov, akými boli Geri Allen, John Abercrombie, Larry Coryell, Al Jarreau, Chuck Loeb, Horace Parlan, Ben Riley, Roswell Rudd...

V nedeľnej relácii im venujem našu spomienku tak, ako na nich spomínajú kolegovia a publicisti v magazíne Jazz Times.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Regal Burger

Anketa