Podoby džezu perom Jana Babiča

Nedeľa 17. 09. 2017 08:35  | Kultúra / Hudba  | Autor: jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, ženské meno Irma má nemecký pôvod a v preklade znamená „veľká“, „silná“. V našom meste sa toto meno vyslovuje v príjemnej spojitosti a vyvoláva veľmi jasnú predstavu. Jedna z najkrajších budov na Kúpeľnom ostrove nesie toto meno a je v nej umiestnený bazén s liečivou vodou ako prostriedok zdravia. Irma - veľká a silná vo svojich blahodarných účinkoch a reprezentujúca kumšt a vyspelosť jej staviteľov v plnej svojej kráse.

Piešťanská Irma lieči, americká ničí a berie ľuďom životy.

Piešťanská Irma lieči, americká ničí a berie ľuďom životy. (Autor: red)

V posledných dňoch „veľká“ a „silná“ Irma predstavila svoje prívlastky v úplne inom svetle. Týmto menom označili meteorológovia hurikán, pustošiaci oblasť Karibiku a ženúci sa zničujúcou silou po americkej pevnine. Irma je ojedinelá, pretože rýchlosť, akou sa pohybuje vo svojej ničivej misii, doteraz nenamerali žiadnemu vetru v histórii meteorologických pozorovaní. Spôsobuje utrpenie ľuďom, ktorí nie sú schopní ubrániť sa jej ničivej sile...

Podoby džezu na Rádiu Piešťany sú súčasťou džezového diania na Slovensku. Tento týždeň sa konajú dva príťažlivé koncerty v Piešťanoch. Vo štvrtok 14. septembra Elektrárňa uvádza koncert Ľubo Šamo Project, na ktorom vynikajúci huslista predstaví svoj tohtoročný album. Pravidelné džezové piatky pokračujú v Kursalone žiadanou sólistkou. Dáška Libiaková a jej quintet, 15. september. Bratislavské jazzové dni poznajú headlinerov - Roy Hargrove, Blood, Sweat & Tears, Cory Henry a Marcus Miller. V budúcej relácii si priblížime ich význam na džezovej scéne a prínos vo vývoji tohto hudobného žánru.

Na stretnutie s Rádiom Piešťany v nedeľu o 20. hodine sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

GARGO
Regal Burger

Anketa