GEFCO

Music festival Piešťany už tento víkend!

Utorok 24. 05. 2016 09:49  | Kultúra / Hudba  | Autor: am

Piešťanského festivalu sa v jeho mladých časoch zúčastňovali umelecké esá, nechýbala medzi nimi Česká filharmónia, Josef Suk či mladý Peter Dvorský. Talentovaní a úspešní hudobníci, tanečníci či herci sa v rámci podujatia predstavujú dodnes, mnohých výnimočných umelcov uvidíte i na aktuálnom, v poradí už 61. festivale.

Edita Bjeloševičová a Marián Turner predstavili nové logo festivalu.

Edita Bjeloševičová a Marián Turner predstavili nové logo festivalu. (Autor: am)

„Je pre nás veľkou výzvou festival udržať nielen v tej kondícii, v ktorej bol doteraz, ale našou ambícia je po uzavretom 60. ročníku rozšíriť jeho vplyv na súčasného diváka,“ informoval Marián Turner, generálny riaditeľ umeleckého súboru Lúčnica, pod ktorým Dom umenia Piešťany pôsobí.

Po šiestich dekádach sa organizátori zhodli na zmene názvu i loga podujatia. „Nová tvár festivalu spočíva v tom, že ho chceme vizuálne oživiť, komunikovať iným spôsobom. Prvou veľkou zmenou je grafika. Určili sme nové logo, kde sme zadefinovali festival v anglickom názve music festival Piešťany. Aby bolo jasné divákom prichádzajúcim z kúpeľov, medzinárodným divákom, na čo prišli a čo všetko dostanú,“ prezradil M. Turner. „Chceli sme, aby to bolo viditeľné, aby z tých písmen hneď každý vedel, že ide o hudobný festival v Piešťanoch. V logu sa dá nájsť aj viac významov, písmená tvoria i motív ‚my‘, ako môj festival,“ porozprával M. Turner.

Otvárací koncert s názvom Hollywood v Piešťanoch si v Dome umenia užijete už tento víkend, konkrétne v sobotu 28. mája o 19.30 h. Predchádzať mu budú o 19.00 slávnostné fanfáry. V utorok 31. mája o 19.00 h vystúpi Lotz Trio s predstavením Mozartov zázračný roh. Hudobníci zahrajú koncert na basetových rohoch. V rámci festivalu si každý príde na svoje, pripravený je prvý slovenský muzikál Cyrano z predmestia, mužská spevácka trojica La Gioia či dokonca Fragile s piesňami nezabudnuteľných Queen.


Program 61. ročníka Music festival PiešťanyGARGO
Regal Burger

Anketa