Fontána patrila absolventom ZUŠ-ky

Štvrtok 03. 05. 2018 17:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: am

Niekoľkoročné úsilie a dlhé hodiny cvičenia hry na hudobnom nástroji sa vyplatili. V utorok 24. apríla sa v kine Fontána predviedli absolventi hudobného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Ich umenie si prišli vypočuť rodičia, blízki i priatelia a bolo sa skutočne na čo tešiť.

Nádejní umelci sa predviedli aj v hre na gitaru.

Nádejní umelci sa predviedli aj v hre na gitaru. (Autor: am)

V programe zazneli skladby velikánov klasickej hudby ako Vivaldi či Rachmaninov, ale nechýbali ani ľudové piesne či moderná tvorba od hudobníka Wiz Khalifu. Vystúpenie nádejných muzikantov sledovalo aj vedenie umeleckej školy.

„Bol to druhý absolventský koncert žiakov hudobného odboru a musím povedať, že všetci účinkujúci zmobilizovali všetky svoje schopnosti a zúročili to, čo sa ich naši pedagógovia snažili počas celého štúdia naučiť,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa Eva Bakitová.

Ako poznamenala, je nesmierne povzbudzujúce sledovať rozvoj nadania a hudobných zručností žiakov od útleho veku až po absolventský koncert. „S potešením musím konštatovať, že máme stále množstvo šikovných žiakov,“ dodala E. Bakitová.

Ak chcete vidieť záverečné výstupy ďalších mladých umelcov, vo štvrtok 17. mája sa uskutoční absolventská výstava v Galérii Fontána a absolventské tanečné vystúpenie bude 21. a 22. júna v Dome umenia.

Absolventi druhého koncertu:

Veronika Zelinková - husle

David Balák - keyboard

Mário Jakubička - keyboard

Simona Šimová - keyboard

Laura Kojdová - klavír

Alexandra Šimová - klavír

Kamil Jankovič - gitara

Lucia Mosná - keyboard

Kristián Karaba - gitara

Lukáš Behan - klavír

Petra Stručková - priečna flauta

Samuel Michal Jankovič - keyboard

Mária a Terézia Halamové - keyboard  

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa