Eugen Onegin v Dome umenia

Štvrtok 20. 04. 2017 08:00  | Kultúra / Hudba  | Autor: red

Na plátne najväčšieho jednosálového kina na Slovensku, Domu umenia Piešťany, sa opäť v priamom prenosy objavia hviezdy Metropolitnej opery v New Yorku. V sobotu 22. apríla o 18.55 h si diváci budú môcť užiť slávnu Čajkovského operu Eugen Onegin.

Lyrickú operu si diváci pozrú v priamom prenose z Metropolitnej opery v New Yorku.

Lyrickú operu si diváci pozrú v priamom prenose z Metropolitnej opery v New Yorku. (Autor: Ken Howard/MET)

Eugen Onegin je známym príkladom lyrickej opery, libreto veľmi presne nasleduje Puškinov veršovaný román ako predlohu, zachovajúc veľkú časť jeho poézie. Čajkovskij ju podfarbil svojou dramatickou hudbou. Ústrednou postavou príbehu je Eugen Onegin, sebecký antihrdina, puškinovský prototyp „zbytočného človeka“.

Anna Netrebko bude v priamom prenose z New Yorku spievať svoju slávnu rolu Tatiany, naivnej hlavnej hrdinky. Peter Mattei sa predstaví v hlavnej role Onegina, ktorý Tatianinou láskou opovrhne, a keď zmení názor, je už neskoro. Hudobný riaditeľ Glyndebourne Festival Opera, Robin Ticciati, stojí za dirigentským pultom nového naštudovania inscenácie v réžii Deborah Warnerovej, ktorá uvádzala sezónu Metropolitnej opery 2013-2014. Alexey Dolgov spieva rolu Oneginovho priateľa a neskôr soka Lenského, Elena Maximova sa predstaví ako Tatianina sestra Oľga a Štefan Kocán ako knieža Gremin.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa