Film

Ilustr. foto (ip)

Jún v Dome umenia

V piatok 2. júna otvorí slávnostným ceremoniálom svoj 62. ročník music festival Piešťany (Piešťanský hudobný festival). Toto podujatie, ktorého kontinuita nebola od jeho založenia v roku 1956 nikdy prerušená, patrí k historicky najstarším a umelecky najzaujímavejším sviatkom hudby na Slovensku. Okrem koncertov významných domácich orchestrálnych telies akými sú Slovenský komorný orchester, Slovenská filharmónia a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sa predstavia i komorné telesá – Moyzesovo sláčikové kvarteto, inštrumentálne duo v skladbách pre organ a trombón, súbor starého jazzu a swingu Fats Jazz Band a zoskupenie štyroch hráčov na kontrabasy Bass Band. Premiérovo zaznie symfonická tvorba aj z filmového plátna v kine Domu umenia. V podaní jedného z najlepších svetových orchestrov – Berlínskej filharmónie, budeme môcť počuť a vidieť v priamom prenose slávnu 9. symfóniu Antonína Dvořáka „Novosvetskú“ pod taktovkou dirigenta Gustavo Dudamela.

31. 05. 2017 08:00  |  Kultúra / Divadlo
Publikum sa dozvedelo o triedení odpadu v Piešťanoch i ďalšie odporúčania. (am)

Envirofilm vo Fontáne s premietaním, besedou i detskými hrami

Už po druhý raz do kúpeľného mesta zavítal medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji s názvom Ekotopfilm - Envirofilm. V stredu 19. apríla sa v piešťanskom kine Fontána stretli nadšenci ochrany životného prostredia, aby si prostredníctvom filmov a odbornej diskusie rozšírili informácie o zásadách ekologického žitia.

28. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Film

V Dome umenia premietnu Únos

Mimoriadne filmové predstavenie v v najväčšom kine na Slovensku. Začiatok predstavenia v sobotu 18. marca o 15,30 hod.

15. 03. 2017 13:54  |  Kultúra / Film
Ilustr. foto (mp)

Francúzske filmy zaplnia Dom umenia

V Dome umenia Piešťany si na svoje prídu fanúšikovia európskej kinematografie, a to v rámci festival francúzskeho filmu s názvom Crème de la Crème IV.

13. 03. 2017 13:30  |  Kultúra / Film
(Filmforum)

Oscarový film v Dome umenia

V stredu 8. marca o 18.00 h si môžete vychutnať La La Land, film, ktorý premenil 14 nominácií na šesť oscarových sošiek. Snímka je určená pre všetkých, ktorí radi snívajú.

06. 03. 2017 09:19  |  Kultúra / Film obsahuje video
NABUCCO (Marthy Sohl)

Január v Dome umenia

Január v Dome umenia bude predovšetkým patriť filmovým predstaveniam - Richard Müller: Nespoznaný, Všetko alebo nič, Veľký čínsky múr, premiére filmu Spojenci, romantickej komédii Miluji tě modře, priamym prenosom z Metropolitnej opery New Yorku - Nabucco, Rómeo a Júlia a divadelnej komédii Klamstvo.

01. 01. 2017 12:28  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Historické námestie Trnavy poslúžilo filmárom na vytvorenie atmosféry niekdajších trhov. (RTVS/Filmpark)

Vianočná rozprávka Zázračný nos s komparzistami z Orvišťa

V novej koprodukčnej slovensko-českej vianočnej rozprávke Zázračný nos režisér Stanislav Párnický vybral do komparzu i desaťročného Lukasa Kubriczkeho a jeho mamu Lindu z Veľkého Orvišťa. Uprostred júla, keď natáčali historické scény v Trnave na Námestí sv. Mikuláša, bola Lukasova mama v pokročilom štádiu tehotenstva. S veľkým bruškom si zahrala trhovníčku, ktorá predávala v košíku kačice. Jej syn zaujal tvorcov nielen výzorom štíhleho, ryšavkastého chlapca, ale i tým, že má chorobu podobnú ako slávny Rain Man.

24. 12. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (ed)

Vo filme uvidíte aj Dom umenia

Film IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia mal predpremiéru v piešťanskom Dome umenia, kde tvorcovia dokonca nakrúcali zábery z príprav a skúšok jednotlivých častí koncertu.

07. 12. 2016 08:38  |  Kultúra / Film
Na festivale pokrstili knihu Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. (Peter Dolinský)

Jubilejný Asfrofilm aj s krstom knihy a Dušanom Trančíkom

Piešťany sa stali už po desiatykrát dejiskom medzinárodného filmového festival Astrofilm. Súčasťou podujatia, ktoré sa konalo v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána od utorka 11. októbra do štvrtka 13. októbra, bola výstava fotografií českého astrofotografa Zdeňka Bardona a krst knihy Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. Vydala ju Slovenská ústredná hvezdáreň (SÚH) v Hurbanove a do života ju spolu s autorom uviedli generálny riaditeľ SÚH Marián Vidovenec a Pavol Rapavý, riaditeľ hvezdárne v Rimavskej Sobote.

19. 10. 2016 16:00  |  Kultúra / Film
Atmosféru úvodného ceremoniálu s filmom zachytávajúcim 30. roky minulého storočia pozdvihli aj veterány. (am)

Cinematik: Veľké filmy a premiéry

Jedenásty ročník filmového festivalu Cinematik už je definitívne ukončený. Od utorka 13. septembra do nedele 18. septembra zaplnili mesto Piešťany návštevníci s oranžovými „náhrdelníkmi“ s akreditáciami a vychutnávali si filmové projekcie na ôsmich premietacích miestach.

23. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Film
Články 11 - 20 z 136
GARGO
Regal Burger

Anketa