Film

NABUCCO (Marthy Sohl)

Január v Dome umenia

Január v Dome umenia bude predovšetkým patriť filmovým predstaveniam - Richard Müller: Nespoznaný, Všetko alebo nič, Veľký čínsky múr, premiére filmu Spojenci, romantickej komédii Miluji tě modře, priamym prenosom z Metropolitnej opery New Yorku - Nabucco, Rómeo a Júlia a divadelnej komédii Klamstvo.

01. 01. 2017 12:28  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Historické námestie Trnavy poslúžilo filmárom na vytvorenie atmosféry niekdajších trhov. (RTVS/Filmpark)

Vianočná rozprávka Zázračný nos s komparzistami z Orvišťa

V novej koprodukčnej slovensko-českej vianočnej rozprávke Zázračný nos režisér Stanislav Párnický vybral do komparzu i desaťročného Lukasa Kubriczkeho a jeho mamu Lindu z Veľkého Orvišťa. Uprostred júla, keď natáčali historické scény v Trnave na Námestí sv. Mikuláša, bola Lukasova mama v pokročilom štádiu tehotenstva. S veľkým bruškom si zahrala trhovníčku, ktorá predávala v košíku kačice. Jej syn zaujal tvorcov nielen výzorom štíhleho, ryšavkastého chlapca, ale i tým, že má chorobu podobnú ako slávny Rain Man.

24. 12. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (ed)

Vo filme uvidíte aj Dom umenia

Film IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia mal predpremiéru v piešťanskom Dome umenia, kde tvorcovia dokonca nakrúcali zábery z príprav a skúšok jednotlivých častí koncertu.

07. 12. 2016 08:38  |  Kultúra / Film
Na festivale pokrstili knihu Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. (Peter Dolinský)

Jubilejný Asfrofilm aj s krstom knihy a Dušanom Trančíkom

Piešťany sa stali už po desiatykrát dejiskom medzinárodného filmového festival Astrofilm. Súčasťou podujatia, ktoré sa konalo v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána od utorka 11. októbra do štvrtka 13. októbra, bola výstava fotografií českého astrofotografa Zdeňka Bardona a krst knihy Nebeské perly slovenské a české astrofotografie. Vydala ju Slovenská ústredná hvezdáreň (SÚH) v Hurbanove a do života ju spolu s autorom uviedli generálny riaditeľ SÚH Marián Vidovenec a Pavol Rapavý, riaditeľ hvezdárne v Rimavskej Sobote.

19. 10. 2016 16:00  |  Kultúra / Film
Atmosféru úvodného ceremoniálu s filmom zachytávajúcim 30. roky minulého storočia pozdvihli aj veterány. (am)

Cinematik: Veľké filmy a premiéry

Jedenásty ročník filmového festivalu Cinematik už je definitívne ukončený. Od utorka 13. septembra do nedele 18. septembra zaplnili mesto Piešťany návštevníci s oranžovými „náhrdelníkmi“ s akreditáciami a vychutnávali si filmové projekcie na ôsmich premietacích miestach.

23. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Film
Ilustr. foto (am)

Vyhrajte vstupenky na festival Cinematik

Ak sa chcete zúčastniť medzinárodného filmového festivalu Cinematik, ktorý sa koná v Piešťanoch v dňoch 13. až 18. septembra 2016, posielajte do nedele 4. septembra do 24.00 h SMS v tvare: win(medzera)cinematik(medzera) telefónne číslo na skrátené číslo 6660. Cena spätnej sms je 1,20 € s DPH.

31. 08. 2016 08:28  |  Kultúra / Film
Bažant Kinematograf premietol päť filmov z českej alebo slovenskej produkcie. (am)

Filmy v parku prilákali stovky Piešťancov

Napriek tomu, že letné kino v Piešťanoch je už roky nefunkčné, domáci si filmy v prírode stále radi užívajú. Od soboty 16. júla do stredy 20. júla sa v Hudobnom pavilóne v mestskom parku pristavil zelený autobus Bažant Kinematograf a premietol milovníkom filmov dovedna päť snímok.

26. 07. 2016 12:00  |  Kultúra / Film
Ilustr. foto (mp)

Prázdninová ponuka v Dome umenia

17. ročník Organových dní v Piešťanoch, piešťanská filmová premiéra Odkaz vo fľaši, filmové predstavenia - Lucie: Príbeh jednej kapely, Teória tigra, Pat a Mat vo filme - to je v skratke prázdninová ponuka v Dome umenia.

30. 06. 2016 14:06  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
(filmeurope.eu)

Piešťany budú týždeň francúzske

V Dome umenia v Piešťanoch si prídu na svoje milovníci francúzskej kinematografie. Kúpeľné mesto sa stane jedným zo sedemnástich slovenských dejísk tretieho ročníka Týždňa francúzskeho filmu s podnázvom Creme de la creme. Návštevníci sa 10. až 16. marca môžu tešiť na prehliadku najnovších titulov, filmových návratov i detských snímok. Časť festivalu venovali tvorcovia herečke a speváčke Marion Cotillard.

09. 03. 2016 20:46  |  Kultúra / Film obsahuje video
Bella a Sebastián 2: DOBRODRUŽSTVO POKRAČUJE (Eric Travers, Zdroj: BONTONFILM.)

Bella a Sebastián 2 v Dome umenia

Chlapec Sebastián a jeho veľký horský pes Bella, ktorých milujú už štyri generácie, sa po dvoch rokoch vracajú na plátna kín s novým príbehom. Spolu s nimi sa vracajú aj hlavné postavy a tváre, dôležitú rolu znova zohrajú a v plnej kráse sa znova predstavia nádherné divoké svahy savojských Álp a pribudne aj jedno tajomstvo. „Bella a Sebastián 2: Dobrodružstvo pokračuje“ začína bláznivo odvážnym pokusom sánkovať sa bez snehu a od tej chvíle je jedným veľkým dobrodružstvom. Film nadväzuje na slávny román z pera Cécile Aubry, ešte slávnejší seriál a úspešné celovečerné spracovanie. Dom umenia vás pozýva na filmové predstavenie vo štvrtok 11. a v piatok 12. februára o 16,30 hod.

10. 02. 2016 19:26  |  Kultúra / Film obsahuje video
Články 1 - 10 z 121
Lekáreň Regia

Anketa