GEFCO

Starí majstri v Dome umenia

Sobota 21. 10. 2017 15:00  | Kultúra / Divadlo  | Autor: gak

V programe 19. ročníka československého festivalu Piešťanské rendezvous prináša Dom umenia v Piešťanoch skvelú činohru dvoch významných hereckých osobností - Milana Lasicu a Martina Hubu.

Nevraživých súrodencov stvárňujú Milan Lasica a Martin Huba.

Nevraživých súrodencov stvárňujú Milan Lasica a Martin Huba. (Autor: Ctibor Bachratý)

Inscenáciu holandského autora Gera Thijsa v repertoári bratislavského Štúdia L+S Starí majstri môžete uvidieť v pondelok 23. októbra o 19. hodine. Jej dej sa odohráva v divadelnej šatni pred predstavením, v ktorom hrajú dvaja bratia, poslední potomkovia slávnej divadelnej rodiny.

Nemajú sa radi. Dalo by sa povedať, že sa neznášajú. Majú rozdielny charakter, talent, aj úspech. Napriek tomu, že dosiahli divadelnú slávu (každý po svojom), sú vo veku a v období, keď zrazu nie sú zasypaní ponukami. Ich peňaženky sú desivo prázdne, a tak sú nútení prijať producentovu ponuku: hrať spolu v divadelnej hre o dvoch bratoch, ktorí sa nenávidia.

Viac neprezradíme, pretože vás nechceme pripraviť o skvelý zážitok. Pri výkonoch oboch majstrov totiž budete mať problém zistiť, čo sú dialógy z hry a čo realita ich vzájomného vzťahu.

GARGO
Regal Burger

Anketa