Marína Kráľovičová oslávila jubileum

Piatok 07. 07. 2017 12:30  | Kultúra / Divadlo  | Autor: am

Prvá dáma slovenského herectva Marína Kráľovičová oslávila začiatkom júna výnimočné životné jubileum. Keďže je čestnou občiankou mesta Piešťany a má k nemu i výnimočne vrúcny vzťah, Dom umenia sa aj na jej počesť rozhodol zorganizovať výstavu.

Čerstvá deväťdesiatnička sršala elánom a šírila dobrú energiu.

Čerstvá deväťdesiatnička sršala elánom a šírila dobrú energiu. (Autor: am)

Na slávnostnej finisáži, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 29. júna, M. Kráľovičovej mnohí prítomní popriali najmä dlhotrvajúce zdravie. Pred vinšovníkov predstúpila s tradičným elánom, poďakovala a zarecitovala aj úryvok zo Sládkovičovej Maríny. „Ja sa v Piešťanoch vždy cítim úžasne. Viem, čo ma tu čaká, a viem, že budem ešte ďalej žiť, pretože sa tu bahním,“ povedala M. Kráľovičová, ktorá na svoje jubileum dostala pobyt v kúpeľoch darom od mesta a už je tu, ako priznáva, päťdesiaty raz.
„Ľudia sú tu úžasní. Kedysi sem aj Slovenské národné divadlo chodievalo veľmi často hrávať, nie ako teraz, raz za čas. Pravidelne sme sem prichádzali... ja som vlastne Piešťanka! Naučila som sem chodiť muža, deti, vnúčence,“ skonštatovala s úsmevom herečka.

Po slávnostnej časti programu sa prítomní presunuli do foyeru, kde prekrojili aj tortu k životnému jubileu herečky. „Energia, dobrota a vnútorná sloboda, ktorá je veľmi dôležitá, to je to, čo ju charakterizuje a mnohí si z toho berieme príklad. Preto som veľmi šťastná, že pani Marína prišla do Piešťan aj so svojou rodinou,“ uviedla Edita Bjeloševičová, riaditeľka Domu umenia.

Okrem M. Kráľovičovej tento rok oslávil 90. narodeniny aj ďalší výnimočný umelec, dôverne spätý s Domom umenia, profesor Štefan Nosáľ. Časť výstavy tak bola venovaná aj jemu.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 26, ktoré je v predaji od 4. júla.

GARGO
Regal Burger

Anketa