Divadlo

Herci si vystúpenie v Dome umenia užívali. (am)

Diana Mórová si opäť pospala

Po minuloročnom úspechu hry Len si pospi, miláčik sa elita slovenského herectva vrátila na dosky Domu umenia Piešťany.

22. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho je nadčasová hra. (archív M. Majtána)

Na doskách Domu umenia sa predstavia herci z Dobrety

Osud zbojníka Juraja Jánošíka už zaujal mnohých tvorcov, vlastnú verziu príbehu vytvoril i Ľubomír Feldek. Práve s adaptáciou hry Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho sa v piatok 22. apríla o 19.00 h predstavia na doskách Domu umenia Piešťany herci z drahovského Divadla Dobreta. Diváci sa majú na čo tešiť.

20. 04. 2016 09:00  |  Kultúra / Divadlo
(am)

Len si pospi, miláčik

Po minuloročnom úspechu šestice slovenských hercov sa umelci opäť vracajú na pódium Domu umenia Piešťany. V utorok 12. apríla o 19.00 h sa predstavia v komédii s názvom Len si pospi, miláčik.

07. 04. 2016 10:49  |  Kultúra / Divadlo
Huemaj sa narodil, no človekom nebol. Kto je jeho mama? (vd)

Kde má Huemaj mamičku? Tatino nevie

Predpoludnie v sobotu 2. apríla v Piešťanskom pivovare nepatrilo tentoraz chmeľovému moku, ale deťom. Za oponou i pred ňou sa mihala bábkoherečka z Divadla Jaja a cestovala po všetkých kontinentoch. Narodil sa jej totiž malý Huemaj - pripomínajúci všeličo, len nie ľudské mláďa.

06. 04. 2016 12:21  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
C. Kassai prežíva pri spievaní väčší stres ako počas hrania. (Alexandra Mathiasová)

Csongor Kassai: Herec sa môže stať čímkoľvek

Popredný slovenský herec Csongor Kassai divákov pravidelne zabáva na divadelných doskách či v televíznych inscenáciách. Cudzí mu však nie je ani spev. Začiatkom marca potešil piešťanské ženy v kinosále Kultúrno-spoločenského centra Fontána, kde zaspieval niekoľko piesní zo zlatej éry rozhlasu. Piešťanskému týždňu sa sympatický a veľmi príjemný umelec zdôveril s pocitmi z hereckej činnosti, ale prezradil i to, ako sa mu hrá v novom seriáli komerčnej televízie.

02. 04. 2016 18:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Aprílová ponuka v Dome umenia

Apríl v Dome umenia bude patriť koncertu Pavla Hamela v rámci turné "Z pekla šťastie", premiére oscarového filmu Spotlight, galaprogramu súboru Slnečnica, prvej filmovej adaptácii knihy Dominika Dána - Červený kapitán, divadlu Dobreta a trojoscarovému filmu Revenant v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom.

31. 03. 2016 13:41  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Divadlo Dino rozosmialo divákov novou hrou Vadí nevadí. (am)

F. Rehák: Moji herčekovia hrali srdcom

Po niekoľkomesačných prípravách sa na domovskej scéne predviedli herci z Divadla Dino s premiérou. Hrou Vadí nevadí po prvý raz rozosmiali divákov v sobotu 19. marca v piešťanskom Dome umenia. Jozefovia si domov dokonca odniesli špeciálny darček.

24. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Scéna z predstavenia Z dreva vyrezané... alebo Jánošík podľa Vivaldiho. (Michal Bednár)

Ľ. Feldek odporúča vidieť ochotníkov z Drahoviec aj profesionálom

Slovo dalo slovo a Blanka Kollárová, niekdajšia šéfka piešťanského Orbis klubu, milovníčka divadla a improvizácie, sa šťastným riadením osudu dostala do Drahoviec na pozvanie starostu Juraja Kleina. Stačil len jeden pohľad na veľkú divadelnú sálu s pekným javiskom. Možno to, ale aj nadšenie a šikovnosť Drahovčanov rozhodli, že nadišiel vhodný čas obnoviť ochotnícke divadlo. V Drahovciach funguje už takmer tri roky súbor Dobreta i Dobretka.

20. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Osud Alžbety je smutný, no v mnohom inšpiratívny. (am)

Česká verzia Krvavej grófky z Čachtíc

Nešťastný príbeh grófky Alžbety Báthoryovej už zaujal nejedného umelca, slovenský režisér a choreograf Jaroslav Moravčík sa zhostil spracovania námetu pre Těšínske divadlo. Emóciami nabitý muzikál si diváci vychutnali v utorok 8. marca v piešťanskom Dome umenia.

16. 03. 2016 12:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Divadelníci sa stretávajú po večeroch, aby bolo na premiére všetko tip-top. (am)

Divadlo Dino pripravuje premiéru hry Vadí nevadí

Piešťanský divadelný súbor Dino v týchto dňoch dokončuje prípravy premiéry hry Vadí nevadí. Na doskách Domu umenia sa predstavia v sobotu 19. marca o 19.00 h. Milovníci kultúry sa majú na čo tešiť.

10. 03. 2016 13:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 61 - 70 z 236
GARGO
Regal Burger

Anketa