Divadlo

Nestor Piešťanského rendezvous Bolek Polívka sa opäť objaví na doskách Domu umenia.  (archív DU)

Večer s Bolkom Polívkom

Nestor Piešťanského rendezvous Bolek Polívka sa opäť objaví na doskách Domu umenia. Tentoraz sa predstaví vo svojej autorskej komédii s názvom Pro dámu na balkoně. V utorok 27. októbra sa o 19.00 h diváci zabavia pri predstavení plnom neočakávaných situácií, gagov, dialógov a rekvizít. B. Polívka uviedol, že chcel vytvoriť predstavenie, z ktorého si intelektuál odnesie svoje a robotníkovi nebude prekážať.

22. 10. 2015 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Komik a scenárista nám prezradil, že drží palce Piešťanským Čajkám. (Alexandra Mathiasová)

Poštár Janko Gordulič chce byť znovu v televízii

Novodobý fenomén s názvom Stand up comedy zavítal aj do Piešťan. Silné reči Jána Gorduliča a jeho hostí zabávali v piatok 16. októbra v Piešťanskom pivovare. Okrem poštára Jana sa na pódiu objavili televízni žurnalisti Michael Szatmary a Tomáš Hudák a herečka Lujza Garajová Schrameková.

21. 10. 2015 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Na javisku Domu umenia sa predviedli deti všetkých generácií, od začínajúcich tanečných hviezd až po absolventov školy. (am)

Talentované deti zo ZUŠky boli na jednom pódiu s Pražanmi

Výsledok medzinárodnej spolupráce Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch a ZUŠ Stodůlky v Prahe deti predviedli na pôde piešťanského Domu umenia. Vo štvrtok 15. októbra sa žiaci predstavili s hudobnými, tanečnými, ale i hudobno-dramatickými číslami.

21. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Piešťanské rendezvous je srdcovou záležitosťou aj E. Bjeloševičovej.  (M. Jurčo)

Piešťanské rendezvous v duchu česko-slovenskej vzájomnosti

Dom umenia akoby tento rok z jubileí nevychádzal. Ledva skončil 60. Piešťanský festival, vo vynovenej divadelnej sále otvárali 35. divadelnú sezónu. V úvode ponúka naozajstný, i keď nejubilejný skvost, 17. ročník Piešťanského rendezvous, rozdelený do troch tradičných sekcií - činohernej, hudobnej i výtvarnej.

15. 10. 2015 12:00  |  Kultúra / Divadlo
Napriek vyčerpávajúcemu predstaveniu pôsobil Ján Koleník priateľsky a otvorene. (am)

Ján Koleník: Herci sú trošku akoby dostihové kone

Jeden z najúspešnejších slovenských hercov, milovaný a obletovaný mnohými ženami, pricestoval do piešťanského Domu umenia. Spolu s kolegami zo Slovenského národného divadla predviedol v utorok 6. októbra novú komédiu s názvom Len si pospi, miláčik. Tridsaťpäťročného Jána Koleníka sme vyspovedali po búrlivom potlesku do posledného miesta vypredaného hľadiska. Okrem zaujímavostí z pracovnej sféry načrel aj do súkromia.

15. 10. 2015 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu

Parížska dobová komédia v Dome umenia

Festival Piešťanské rendezvous vstúpil do 17. ročníka. Dom umenia Vás pozýva utorok 6. októbra o 19.00.hod. na elegantná dobová komédia "Len si pospi miláčik" z prelomu 19. a 20. storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul “Finta na bokovky”. Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky.

05. 10. 2015 16:31  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Októbrová ponuka Domu umenia

Október v Dome umenia bude patriť koncertom Ivana Táslera & IMT Smile ACOUSTIC a Ondřeja Brzobohatého so svojim turné IDENTITY Tour 2015, dobovej komédii, Divadlu Bolka Polívky a BE2CAN - najlepším filmom z festivalov Berlín, Benátky a Cannes.

28. 09. 2015 09:45  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Divadlo DINO pôsobiace pri Dome umenia Piešťany  (archív Divadla DINO)

Drápačky s divadlom Dinom

Divadlo Dino pôsobiace pri Dome umenia Piešťany sa v sobotu 19. septembra o 19.00 hod. predstaví so svojím predstavením Drápačky.

16. 09. 2015 09:17  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Septembrová ponuka v Dome umenia

Záverečný koncert Organových dní, filmový festival Cinematik, divadlo Dino, slávnostné otvorenie 35. umeleckej sezóny súborom Lúčnica so svojím reprezentačným programom, výstavy a výborné filmy, to je v skratke septembrová ponuka podujatí Domu umenia v Piešťanoch.

27. 08. 2015 13:17  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje video
Čínski umelci predviedli nezabudnuteľné kúsky (am)

Čínski umelci predviedli nezabudnuteľné kúsky

Mesto Piešťany navštívila čínska delegácia z pekinskej štvrte Xicheng. Stretnutie nevynechal ani Pan Weifang, čínsky veľvyslanec na Slovensku a spoločne s hosťami a ďalšími návštevníkmi si v piatok 10. júla vychutnal neuveriteľné vystúpenie umelcov najľudnatejšej krajiny sveta v piešťanskom kine Fontána.

14. 07. 2015 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 209
Lekáreň Regia

Anketa