Topfest

Divadlo

Temperamentná Silvia Šarköziová divákom zaspievala i zahrala. (am)

Cigánski Diabli opäť predviedli Carmen

Po minuloročnom úspechu Cigánskych Diablov na pódiu Domu umenia v Piešťanoch sa temperamentní umelci vrátili do kúpeľného mesta opäť.

10. 02. 2016 13:30  |  Kultúra / Divadlo
Pohly Bogharka a Gabor Jenei zaspievali i zatancovali. (vd)

Maďari bavili najchytľavejšími áriami

„Maďarov milujem aj preto, lebo mi je s nimi ľudsky dobre a vedia sa baviť,“ hovorievala vraj kedysi dávno pôvabná ako prútik tenká rakúsko-uhorská cisárovná Sisi. Jej slová mohli po takmer dvesto rokoch, v stredu 27. januára, potvrdiť i návštevníci Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov v Piešťanoch. Najkrajšie árie svetových opier a operiet nielen zaspievali, ale aj odtancovali maďarskí sólisti.

05. 02. 2016 15:05  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Február v Dome umenia

Február v Dome umenia bude patriť Cigánskym Diablom, Baletu SND, Credance & sólistom SĽUKU v tanečnej dráme vášnivej, osudovej lásky krásnej a neskrotnej Cigánky - Carmen á la GYPSY DEVILS, divadlu Hlavina v inscenácii - Súpis dravcov, ktorá je už v poradí šestnásta, ktorú tento súbor naštudoval v spolupráci s autorom Stanislavom Štepkom, premiére filmu Bela a Sebastian 2: Dobrodružstvo pokračuje, skutočnému príbehu o sláve a páde, láske a zrade, vine a treste vo vyhrotenom období - Lída Baarová, thrilleru Druhá šanca, paródii na pôvodný film 50 odtieňov sivej - 50 odtieňov čiernej a čiperným veveričkám - Alvin a Chipmunkovia.

30. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Radošinci si vyslúžili niekoľko obdivných potleskov. (am)

Zmiešaná štvorhra pobavila divákov

Ako už býva zvykom, v novom roku sa ako prví na dosky Domu umenia Piešťany postavili umelci z Radošinského naivného divadla. Osmička hercov sa predviedla v komediálnom predstavení Zmiešaná štvorhra. Herci zabávali divákov vo štvrtok 21. januára.

26. 01. 2016 09:01  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Januárová ponuka v Dome umenia

Január v Dome umenia bude predovšetkým patriť filmovým predstaveniam - premiére filmu Muzikál aneb Cesty ke štestí... , tragikomickému príbehu režiséra, ale aj akčnému filmu z dielne Stevena Spielberga a Zmiešanej štvorhre v podaní Radošinského naivného divadla.

02. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Simona Stašová opäť dokázala, že patrí medzi najlepšie české herečky. (am)

Hurónsky smiech aj dramatické chvíle

Divadlo A. Dvořáka Příbram zavítalo do piešťanského Domu umenia s hviezdnou posádkou. Na čele s českou legendou Simonou Stašovou v pondelok 30. novembra herci odohrali predstavenie s názvom Drobečky z perníku.

09. 12. 2015 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci názorne predviedli, ako sa pohybujú planéty vo vesmíre. (am)

Všetko, čo vidíme, je minulosť

Kvalitne vzdelaná časť národa si pri prečítaní rovnice E = mc² ihneď predstaví Einsteinovu teóriu relativity. Vo štvrtok 26. novembra ju predviedli herci z brnianskeho HaDivadla v priestoroch Elektrárne Piešťany netradičnou divadelnou formou.

02. 12. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Simona Stašová získala cenu THÁLIE 2007 za mimoriadny ženský javiskový výkon za úlohu Evy Mearovej.

Piešťanský týždeň vyspovedal Simonu Stašovú

Herci z Divadla A. Dvořáka v Příbrami predviedli v piešťanskom Dome umenia svoju fantastickú tragikomédiu Drobečky z perníku.

01. 12. 2015 14:39  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Decembrová ponuka v Dome umenia

Záver roku v Dome umenia bude patriť vianočnému koncertu Slovenskej filharmónie a Speváckeho zboru Lúčnica so sólistami Simonou Šaturovou a Pavlom Remenárom a piešťanskej premiére Radošinského naivného divadla s hrou Zmiešaná štvorhra, ďalej slovenskému premiérovému vystúpeniu Habana Social Club Orquesta musica, komédii Vánoční KAMEŇÁK, filmom Otcovia a dcéry a Pri mori.

30. 11. 2015 10:38  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Bolek Polívka je vďačný životu aj za smutné úsmevy a veselý smútok. (Tibor Hlobeň)

Bolek Polívka: Pravda o živote je nad nami

Bolek Polívka hral na 17. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous o láske a živote, ale skôr o jeho temných stránkach a spodných tónoch. Pri tvorbe autorského predstavenia Pre dámu na balkóne si určite veľa vymýšľal, ale všetko, čo v piešťanskom Dome umenia so svojím brnianskym divadlom v utorok 27. októbra ukázal, malo reálny základ. Veď spomenutá dáma je ideál. Láska, ktorá neprichádza. Možno sa v nej spoznalo mnoho mužov, ale aj ich priateliek.

08. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 61 - 70 z 221
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa