Divadlo

Simona Stašová opäť dokázala, že patrí medzi najlepšie české herečky. (am)

Hurónsky smiech aj dramatické chvíle

Divadlo A. Dvořáka Příbram zavítalo do piešťanského Domu umenia s hviezdnou posádkou. Na čele s českou legendou Simonou Stašovou v pondelok 30. novembra herci odohrali predstavenie s názvom Drobečky z perníku.

09. 12. 2015 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci názorne predviedli, ako sa pohybujú planéty vo vesmíre. (am)

Všetko, čo vidíme, je minulosť

Kvalitne vzdelaná časť národa si pri prečítaní rovnice E = mc² ihneď predstaví Einsteinovu teóriu relativity. Vo štvrtok 26. novembra ju predviedli herci z brnianskeho HaDivadla v priestoroch Elektrárne Piešťany netradičnou divadelnou formou.

02. 12. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Simona Stašová získala cenu THÁLIE 2007 za mimoriadny ženský javiskový výkon za úlohu Evy Mearovej.

Piešťanský týždeň vyspovedal Simonu Stašovú

Herci z Divadla A. Dvořáka v Příbrami predviedli v piešťanskom Dome umenia svoju fantastickú tragikomédiu Drobečky z perníku.

01. 12. 2015 14:39  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Decembrová ponuka v Dome umenia

Záver roku v Dome umenia bude patriť vianočnému koncertu Slovenskej filharmónie a Speváckeho zboru Lúčnica so sólistami Simonou Šaturovou a Pavlom Remenárom a piešťanskej premiére Radošinského naivného divadla s hrou Zmiešaná štvorhra, ďalej slovenskému premiérovému vystúpeniu Habana Social Club Orquesta musica, komédii Vánoční KAMEŇÁK, filmom Otcovia a dcéry a Pri mori.

30. 11. 2015 10:38  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Bolek Polívka je vďačný životu aj za smutné úsmevy a veselý smútok. (Tibor Hlobeň)

Bolek Polívka: Pravda o živote je nad nami

Bolek Polívka hral na 17. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous o láske a živote, ale skôr o jeho temných stránkach a spodných tónoch. Pri tvorbe autorského predstavenia Pre dámu na balkóne si určite veľa vymýšľal, ale všetko, čo v piešťanskom Dome umenia so svojím brnianskym divadlom v utorok 27. októbra ukázal, malo reálny základ. Veď spomenutá dáma je ideál. Láska, ktorá neprichádza. Možno sa v nej spoznalo mnoho mužov, ale aj ich priateliek.

08. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Herečka stvárňujúca Ľudmilu Podjavorinskú zapojila do predstavenia aj divákov. (am)

Vtáčia svadba priamo pred detskými očami!

Čimčarara čim čim čim, mama, ja sa ožením! Legendárna veta z poézie pre deti s názvom Čin-čin sa za 70 rokov od prvého vydania dočkala mnohých spracovaní. V pondelok 26. októbra dopoludnia ožilo dielo z pera Ľudmily Podjavorinskej v Dome umenia Piešťany.

05. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo

Novembrová ponuka v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia koncertmi Jarka Nohavicu, Richarda Müllera s Andrejom Šebanom, vystúpením Cigánskych diablov, premiérou novej bondovky Spectre, filmu Eva Nová a divadelnými vystúpeniami z Příbrami a Jaroměře.

30. 10. 2015 15:29  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Nestor Piešťanského rendezvous Bolek Polívka sa opäť objaví na doskách Domu umenia.  (archív DU)

Večer s Bolkom Polívkom

Nestor Piešťanského rendezvous Bolek Polívka sa opäť objaví na doskách Domu umenia. Tentoraz sa predstaví vo svojej autorskej komédii s názvom Pro dámu na balkoně. V utorok 27. októbra sa o 19.00 h diváci zabavia pri predstavení plnom neočakávaných situácií, gagov, dialógov a rekvizít. B. Polívka uviedol, že chcel vytvoriť predstavenie, z ktorého si intelektuál odnesie svoje a robotníkovi nebude prekážať.

22. 10. 2015 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Komik a scenárista nám prezradil, že drží palce Piešťanským Čajkám. (Alexandra Mathiasová)

Poštár Janko Gordulič chce byť znovu v televízii

Novodobý fenomén s názvom Stand up comedy zavítal aj do Piešťan. Silné reči Jána Gorduliča a jeho hostí zabávali v piatok 16. októbra v Piešťanskom pivovare. Okrem poštára Jana sa na pódiu objavili televízni žurnalisti Michael Szatmary a Tomáš Hudák a herečka Lujza Garajová Schrameková.

21. 10. 2015 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Na javisku Domu umenia sa predviedli deti všetkých generácií, od začínajúcich tanečných hviezd až po absolventov školy. (am)

Talentované deti zo ZUŠky boli na jednom pódiu s Pražanmi

Výsledok medzinárodnej spolupráce Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch a ZUŠ Stodůlky v Prahe deti predviedli na pôde piešťanského Domu umenia. Vo štvrtok 15. októbra sa žiaci predstavili s hudobnými, tanečnými, ale i hudobno-dramatickými číslami.

21. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 216
Lekáreň Regia

Anketa