Lodenica

Divadlo

Divadelníci sa stretávajú po večeroch, aby bolo na premiére všetko tip-top. (am)

Divadlo Dino pripravuje premiéru hry Vadí nevadí

Piešťanský divadelný súbor Dino v týchto dňoch dokončuje prípravy premiéry hry Vadí nevadí. Na doskách Domu umenia sa predstavia v sobotu 19. marca o 19.00 h. Milovníci kultúry sa majú na čo tešiť.

10. 03. 2016 13:00  |  Kultúra / Divadlo
(archív DU)

Zrušenie predstavenia

Vážení priatelia oznamujeme Vám, že predstavenie 12. 3. 2016 o 19.00 hodine v Dome umenia „Ach, Júlia“ je zrušené.

07. 03. 2016 13:44  |  Kultúra / Divadlo
Hlavnou hviezdou večera bola legenda slovenského herectva Emília Vášáryová. (am)

Herci z GuNaGu tancovali v šatni

Milujúce matky ťažko znášajú vyletúvanie ratolestí z rodinného hniezda o to viac, ak deti vychovávajú samy. V divadelnej komédii Odvrátená strana mesiaca sa v tejto pozícii ocitla i Emília Vášáryová. Spolu s ďalšími tromi kolegami z divadla GuNaGu sa vo štvrtok 25. februára predviedla na doskách Domu umenia Piešťany.

02. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Čachtická pani sa dočkala aj moravského prevedenia. (archív Domu umenia)

Vyhrajte dva lístky na muzikál Báthoryčka

Príbeh barónky z Čachtíc sa okrem literárneho a filmového spracovania dočkal i muzikálovej verzie. Alžbeta Báthoryová zavíta na dosky Domu umenia Piešťany v podaní českých umelcov, hercov z Těšínskeho divadla.

01. 03. 2016 09:42  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (mp)

Marcová ponuka v Dome umenia

Marcová ponuka v Dome umenia bude patriť premiére divadla Dino s predstavením Vadí nevadí, muzikálu Báthoryčka kde sa predstaví divadlo z Českého Těšína, premiéram filmov Denník komornej, Carol, Mikrób a Gasoil a veľkonočnému koncertu Evy Garajovej a Stanislava Šurina.

29. 02. 2016 08:25  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Herci, ktorí vystriedali niekoľko kostýmov, pobavili celé publikum. (am)

Hlavina rozosmiala Dom umenia

Predvečer sviatka zamilovaných nepatril len luxusným večeriam či romantickým filmom vo dvojici. Nadšenci divadelného umenia v sobotu 13. februára zavítali do Domu umenia Piešťany a svoje rozhodnutie neoľutovali. Herci z Divadla Hlavina im predviedli komédiu z pera Stanislava Štepku s názvom Súpis dravcov.

17. 02. 2016 12:41  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Temperamentná Silvia Šarköziová divákom zaspievala i zahrala. (am)

Cigánski Diabli opäť predviedli Carmen

Po minuloročnom úspechu Cigánskych Diablov na pódiu Domu umenia v Piešťanoch sa temperamentní umelci vrátili do kúpeľného mesta opäť.

10. 02. 2016 13:30  |  Kultúra / Divadlo
Pohly Bogharka a Gabor Jenei zaspievali i zatancovali. (vd)

Maďari bavili najchytľavejšími áriami

„Maďarov milujem aj preto, lebo mi je s nimi ľudsky dobre a vedia sa baviť,“ hovorievala vraj kedysi dávno pôvabná ako prútik tenká rakúsko-uhorská cisárovná Sisi. Jej slová mohli po takmer dvesto rokoch, v stredu 27. januára, potvrdiť i návštevníci Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov v Piešťanoch. Najkrajšie árie svetových opier a operiet nielen zaspievali, ale aj odtancovali maďarskí sólisti.

05. 02. 2016 15:05  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Február v Dome umenia

Február v Dome umenia bude patriť Cigánskym Diablom, Baletu SND, Credance & sólistom SĽUKU v tanečnej dráme vášnivej, osudovej lásky krásnej a neskrotnej Cigánky - Carmen á la GYPSY DEVILS, divadlu Hlavina v inscenácii - Súpis dravcov, ktorá je už v poradí šestnásta, ktorú tento súbor naštudoval v spolupráci s autorom Stanislavom Štepkom, premiére filmu Bela a Sebastian 2: Dobrodružstvo pokračuje, skutočnému príbehu o sláve a páde, láske a zrade, vine a treste vo vyhrotenom období - Lída Baarová, thrilleru Druhá šanca, paródii na pôvodný film 50 odtieňov sivej - 50 odtieňov čiernej a čiperným veveričkám - Alvin a Chipmunkovia.

30. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Radošinci si vyslúžili niekoľko obdivných potleskov. (am)

Zmiešaná štvorhra pobavila divákov

Ako už býva zvykom, v novom roku sa ako prví na dosky Domu umenia Piešťany postavili umelci z Radošinského naivného divadla. Osmička hercov sa predviedla v komediálnom predstavení Zmiešaná štvorhra. Herci zabávali divákov vo štvrtok 21. januára.

26. 01. 2016 09:01  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 227
Regal Burger

Anketa