Divadlo

Čerstvá deväťdesiatnička sršala elánom a šírila dobrú energiu. (am)

Marína Kráľovičová oslávila jubileum

Prvá dáma slovenského herectva Marína Kráľovičová oslávila začiatkom júna výnimočné životné jubileum. Keďže je čestnou občiankou mesta Piešťany a má k nemu i výnimočne vrúcny vzťah, Dom umenia sa aj na jej počesť rozhodol zorganizovať výstavu.

07. 07. 2017 12:30  |  Kultúra / Divadlo
Opereta Čardášová princezná je plná zvratov v ľudských osudoch. (archív Štátnej opery)

Na festivale známa opereta

Milovníkov kultúry poteší 62. music festival Piešťany opäť. V pondelok 19. júna o 19.00 h do Domu umenia zavíta banskobystrická Štátna opera s dielom Čardášová princezná.

17. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
V rámci 62. music festivalu
Piešťany umelci očarili
divákov muzikálovým predstavením
František z Assisi.
Príbeh o najznámejšom svätcovi (am)

Príbeh svätca zaváňal rockom

Spojenie hereckého, tanečného i hudobného talentu predviedli členovia Těšínskeho divadla v utorok 6. júna v Dome umenia. V rámci 62. music festivalu Piešťany umelci očarili divákov muzikálovým predstavením František z Assisi.

16. 06. 2017 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Známi herci rozosmiali publikum v Dome umenia. (am)

Francúzi Adolfa v láske nemajú

Keď na dosky, ktoré znamenajú svet, vystúpia herecké hviezdy súčasnosti ako Zuzana Mauréry, Richard Stanke či Ady Hajdu, je o zábavu postarané. Presvedčili sa o tom i diváci v piešťanskom Dome umenia, keď si v pondelok 29. mája vychutnali francúzsku komédiu Meno.

08. 06. 2017 15:30  |  Kultúra / Divadlo
Medzi účinkujúcimi hercami sa objavil aj obľúbený Marián Miezga (vľavo). (am)

Študenti z celého kraja si užili kultúru v Dome umenia

Aj vážna hudba a literatúra vie zaujať mladých! Dokázal to unikátny kultúrno-vzdelávací projekt s názvom Shakespeare-Prokofiev/Rómeo a Júlia, ktorý doteraz v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu videlo vyše deväťtisíc študentov. Tentoraz si ho užili aj stredoškoláci z Trnavského kraja, a to v stredu 24. mája v piešťanskom Dome umenia.

01. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (ip)

Jún v Dome umenia

V piatok 2. júna otvorí slávnostným ceremoniálom svoj 62. ročník music festival Piešťany (Piešťanský hudobný festival). Toto podujatie, ktorého kontinuita nebola od jeho založenia v roku 1956 nikdy prerušená, patrí k historicky najstarším a umelecky najzaujímavejším sviatkom hudby na Slovensku. Okrem koncertov významných domácich orchestrálnych telies akými sú Slovenský komorný orchester, Slovenská filharmónia a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sa predstavia i komorné telesá – Moyzesovo sláčikové kvarteto, inštrumentálne duo v skladbách pre organ a trombón, súbor starého jazzu a swingu Fats Jazz Band a zoskupenie štyroch hráčov na kontrabasy Bass Band. Premiérovo zaznie symfonická tvorba aj z filmového plátna v kine Domu umenia. V podaní jedného z najlepších svetových orchestrov – Berlínskej filharmónie, budeme môcť počuť a vidieť v priamom prenose slávnu 9. symfóniu Antonína Dvořáka „Novosvetskú“ pod taktovkou dirigenta Gustavo Dudamela.

31. 05. 2017 08:00  |  Kultúra / Divadlo
Martin (uprostred) živo opisuje Štefanovi svoje stretnutie s Máriou. (Gabo Kopúnek)

Žiť sám a bez lásky je prekliatím

Pre pohár mlieka si predsa nebudem kupovať celú kravu. Táto staromládenecká filozofia sa stala ústredným námetom divadelnej hry rakúskeho herca, dramatika a režiséra Gabriela Barylliho - Chlieb s maslom. Jej dej pojednáva o vzťahu mužov k ženám, a to podľa aktuálneho citového rozpoloženia troch hlavných protagonistov - Petra, obchodníka s topánkami (Martin Mňahončák), Martina, úspešného architekta (Braňo Deák), a vnútorne rozpolteného a okolitým svetom nedoceneného herca Štefana (Juraj Loj). Nežné pohlavie v hre zastupuje Dominika Žiaranová, ktorá v rámci vývoja deja stelesňuje dve postavy, Petrovu manželku Lily a Martinovu novú lásku Máriu.

19. 05. 2017 10:00  |  Kultúra / Divadlo
Herci z Divadla Dobreta sa vžili do dobovej atmosféry. (am)

Édith Piaf ožila vďaka hercom z Drahoviec

Najznámejšia šansoniérka všetkých čias zanechala svojou hudbou odkaz pre mnoho nasledujúcich generácií. O tom, aký život prežila francúzska speváčka Édith Piaf, porozprávali svojím hereckým umením ochotníci z drahovského Divadla Dobreta v utorok 2. mája v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch počas predstavenia Smrť v ružovom.

11. 05. 2017 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci predviedli príbeh zo života, v ktorom diváci mohli vidieť samých seba. (am)

Divadlo Dino opäť zabávalo divákov

Ochotnícke Divadlo Dino, pôsobiace pod Domom umenia Piešťany, sa na svojich domovských doskách opäť predstavilo vo veľkom štýle. Reprízou hry Vadí nevadí herci prilákali fanúšikov a milovníkov kultúry a v piatok 28. apríla im rozveselili večer pred nachádzajúcim víkendom.

04. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Májová ponuka v Dome umenia

Máj v Dome umenia bude patriť slávnostnému odovzdávaniu cien primátora - Osobnosť mesta Piešťany, priamemu prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku, najznámejším hitom skupiny Queen v podaní baletu Moravského divadla Olomouc, divadelným komédiam Chlieb s maslom a Meno a filmovým predstaveniam Tanečnica a Chatrč.

01. 05. 2017 18:16  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Články 1 - 10 z 227
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa