Divadlo

Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Vyhrajte lístky a zasmejte sa

Ak si chcete zadarmo vychutnať divadelné predstavenie Rodinný prievan, ktoré sa uskutoční 12. februára 2018 o 19. hodine v piešťanskom Dome umenia, zapojte sa do našej súťaže.

16. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Pôsobivé scénky vyvolávali smiech aj slzy. (vd)

Dino vypredalo s liečivým tichom kulturák v Ostrove

Obec Ostrov zažila opäť po roku predstavenie, pri ktorom sa miešali slzy, blen i smiech. Na prasknutie plný kulturák vypredalo divadlo Dino s hrou Ticho lieči. Miestami bolo počas predstavenia, ktoré vytvorila trojica František Rehák, Kamil Žižka a Jozef Kuzma, také ticho, že bolo počuť aj tlkot srdca hlavných protagonistov. Stíšenia však striedali výbuchy smiechu. Smiali sa mladí, skoro mladí aj tí, čo na mladosť nezabudli.

27. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Divadlo
V predstavení prevychováva kráľ šašov mladého šľachtica na svojho nástupcu. (archív DBP)

Keď sa hercov synátor potatí

Ak si ešte pamätáte dej kultovej „bolkoviny“ Šašek a královná, ktorá si vyslúžila pred 30 rokmi aj filmové spracovanie pod režisérskou taktovkou Věry Chytilovej, určite by ste si nemali nechať ujsť pokračovanie tohto deja v najnovšej hre Divadla Bolka Polívky v Brne pod názvom Šašek a syn.

23. 11. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Pozadie vzniku slávnej Beethovenovej sonáty približuje hra Mesačné svetlo lásky. (teatro Orlus)

Divadelné putovania v dolnokrupskom kaštieli

S divadlom do nekonečna a zároveň do nekonočna! Táto myšlienka sa bude skloňovať v sobotu 18. novembra nielen na divadelných doskách, ale i v kaštieli Dolná Krupá, ktorý sa ako prvý pamiatkový objekt Slovenska pridáva k európskemu podujatiu Noc divadiel 2017.

17. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Nevraživých súrodencov stvárňujú Milan Lasica a Martin Huba. (Ctibor Bachratý)

Starí majstri v Dome umenia

V programe 19. ročníka československého festivalu Piešťanské rendezvous prináša Dom umenia v Piešťanoch skvelú činohru dvoch významných hereckých osobností - Milana Lasicu a Martina Hubu.

21. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
V hre Ilúzie sa predstaví najstaršia herecká generácia SND. (SND)

Nerobte si ilúzie o vzťahoch na večnosť

Ak cítite v kostiach, že je čas bilancovať vlastný život, alebo ste zvedaví, čo vás o niekoľko rokov či desaťročí zrejme neminie, nájdite si v piatok 29. septembra čas a zavítajte do piešťanského Domu umenia na predstavenie Slovenského národného divadla, ktorým sa zároveň otvára už 37. umelecká sezóna tohto kultúrneho stánku.

25. 09. 2017 12:00  |  Kultúra / Divadlo
Čerstvá deväťdesiatnička sršala elánom a šírila dobrú energiu. (am)

Marína Kráľovičová oslávila jubileum

Prvá dáma slovenského herectva Marína Kráľovičová oslávila začiatkom júna výnimočné životné jubileum. Keďže je čestnou občiankou mesta Piešťany a má k nemu i výnimočne vrúcny vzťah, Dom umenia sa aj na jej počesť rozhodol zorganizovať výstavu.

07. 07. 2017 12:30  |  Kultúra / Divadlo
Opereta Čardášová princezná je plná zvratov v ľudských osudoch. (archív Štátnej opery)

Na festivale známa opereta

Milovníkov kultúry poteší 62. music festival Piešťany opäť. V pondelok 19. júna o 19.00 h do Domu umenia zavíta banskobystrická Štátna opera s dielom Čardášová princezná.

17. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
V rámci 62. music festivalu
Piešťany umelci očarili
divákov muzikálovým predstavením
František z Assisi.
Príbeh o najznámejšom svätcovi (am)

Príbeh svätca zaváňal rockom

Spojenie hereckého, tanečného i hudobného talentu predviedli členovia Těšínskeho divadla v utorok 6. júna v Dome umenia. V rámci 62. music festivalu Piešťany umelci očarili divákov muzikálovým predstavením František z Assisi.

16. 06. 2017 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Známi herci rozosmiali publikum v Dome umenia. (am)

Francúzi Adolfa v láske nemajú

Keď na dosky, ktoré znamenajú svet, vystúpia herecké hviezdy súčasnosti ako Zuzana Mauréry, Richard Stanke či Ady Hajdu, je o zábavu postarané. Presvedčili sa o tom i diváci v piešťanskom Dome umenia, keď si v pondelok 29. mája vychutnali francúzsku komédiu Meno.

08. 06. 2017 15:30  |  Kultúra / Divadlo
Články 1 - 10 z 233
Regal Burger

Anketa