Divadlo

Muzikál Prekliatie uvidíte v Dome umenia vo štvrtok 26. apríla. (archív DUP)

Prekliatie - nekonečný príbeh lásky

Láska. Slovo, ktoré aj hory prenáša. Aj v minulosti, aj dnes. Téma lásky už bola spracovaná v mnohých podobách. Tentoraz na divadelné dosky Domu umenia v Piešťanoch prichádza ako muzikál Prekliatie.

25. 04. 2018 19:00  |  Kultúra / Divadlo
V Dome umenia hosťuje Divadlo Komédie. (DUP)

Na horúce okamihy horúca sprcha

On je architekt. Ona je terapeutka. Alebo skôr televízna hviezda TV-šou, ktorej vzácne psychologické rady zachránili už nejedno manželstvo. Ale ich vlastné manželstvo je práve v troskách. Aký paradox!

22. 04. 2018 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Bravúrny potlesk zožali herci aj za scénu starcov s palicami. (dan)

Manželstvo v kocke pobavilo

O tom, ako prežiť aj sto rokov po boku svojho partnera v nekonečnom manželstve, sa mohli poučiť, ale hlavne pobaviť aj piešťanskí diváci. Hra s názvom Manželství v kostce priniesla na divadelné dosky Domu umenia majstrov Zuzanu Kronerovú a Oldřicha Navrátila.

21. 04. 2018 13:00  |  Kultúra / Divadlo
Z predstavenia opery Julesa Masseneta - Popoluška. (MET)

Priame prenosy idú do finále!

Na operu nemusíte cestovať do Bratislavy, neopakovateľný zážitok z predstavenia vám ponúka aj piešťanský Dom umenia. V závere opernej sezóny Metropolitnej opery v New Yorku 2017/2018 odznejú diela svetových velikánov.

14. 04. 2018 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Hviezda, kríž, neónové svetlá sú hlavnými indikátormi rockovej opery, ktorej nosnou témou je večný príbeh o obetovaní a láske. (Roman Benický)

Šéfka Divadla na TrakOch si splnila sen, do Piešťan prichádza Jesus Christ Superstar

Piešťanský divák je náročný, pozorný a vnímavý. Vie však oceniť snahu a nadšenie tých, ktorí sa umeniu venujú čisto z lásky popri iných pracovných povinnostiach. Takúto dôveru v umenie majú aj neprofesionálni umelci z Divadla na TrakOch, ktorí mu ponúkajú nevšedný zážitok z celosvetového kultového muzikálu či skôr rockovej opery Jesus Christ Superstar.

22. 03. 2018 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Herci v rôznych alternáciách autenticky stvárnili aj Turkov. (dan)

Radošinci sa v Dome umenia nakoniec našli

Keď v roku 1584 poslal radošinský richtár list v súrnej veci do Trnavy, lebo sa hľadala žena Macka Poliaka, ktorá znenazdania odišla a nikto nevie „čiou vinou to učinila“, nik nemohol tušiť, ako sa zhruba o štyristo rokov neskôr s touto témou bravúrne vysporiada ďalší Radošinčan - Stanislav Štepka.

22. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Divadlo
V hre Ženský zákon si špačinskí ochotníci zaspievali i zatancovali na ľudovú nôtu. (dan)

Na Banku po polstoročí zavítalo divadlo

V obci Banka sa v nedeľu popoludní zišli domáci aj cezpoľní milovníci Thálie, aby si v rekonštruovanom kultúrnom dome užili zábavu pri sledovaní Tajovského komédie Ženský zákon v podaní Špačinského ochotníckeho divadla.

21. 01. 2018 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Výnimočný kultúrny zážitok zadarmo!

Zapojte sa do súťaže v Piešťanskom týždni a vychutnajte si zadarmo divadelné predstavenie Sklenený zverinec, ktoré sa uskutoční dňa 26. februára 2018 v Dome umenia v Piešťanoch.

18. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Vyhrajte lístky a zasmejte sa

Ak si chcete zadarmo vychutnať divadelné predstavenie Rodinný prievan, ktoré sa uskutoční 12. februára 2018 o 19. hodine v piešťanskom Dome umenia, zapojte sa do našej súťaže.

16. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Pôsobivé scénky vyvolávali smiech aj slzy. (vd)

Dino vypredalo s liečivým tichom kulturák v Ostrove

Obec Ostrov zažila opäť po roku predstavenie, pri ktorom sa miešali slzy, blen i smiech. Na prasknutie plný kulturák vypredalo divadlo Dino s hrou Ticho lieči. Miestami bolo počas predstavenia, ktoré vytvorila trojica František Rehák, Kamil Žižka a Jozef Kuzma, také ticho, že bolo počuť aj tlkot srdca hlavných protagonistov. Stíšenia však striedali výbuchy smiechu. Smiali sa mladí, skoro mladí aj tí, čo na mladosť nezabudli.

27. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 1 - 10 z 241
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa