GEFCO

Divadlo

Hviezda, kríž, neónové svetlá sú hlavnými indikátormi rockovej opery, ktorej nosnou témou je večný príbeh o obetovaní a láske. (Roman Benický)

Šéfka Divadla na TrakOch si splnila sen, do Piešťan prichádza Jesus Christ Superstar

Piešťanský divák je náročný, pozorný a vnímavý. Vie však oceniť snahu a nadšenie tých, ktorí sa umeniu venujú čisto z lásky popri iných pracovných povinnostiach. Takúto dôveru v umenie majú aj neprofesionálni umelci z Divadla na TrakOch, ktorí mu ponúkajú nevšedný zážitok z celosvetového kultového muzikálu či skôr rockovej opery Jesus Christ Superstar.

22. 03. 2018 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Herci v rôznych alternáciách autenticky stvárnili aj Turkov. (dan)

Radošinci sa v Dome umenia nakoniec našli

Keď v roku 1584 poslal radošinský richtár list v súrnej veci do Trnavy, lebo sa hľadala žena Macka Poliaka, ktorá znenazdania odišla a nikto nevie „čiou vinou to učinila“, nik nemohol tušiť, ako sa zhruba o štyristo rokov neskôr s touto témou bravúrne vysporiada ďalší Radošinčan - Stanislav Štepka.

22. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Divadlo
V hre Ženský zákon si špačinskí ochotníci zaspievali i zatancovali na ľudovú nôtu. (dan)

Na Banku po polstoročí zavítalo divadlo

V obci Banka sa v nedeľu popoludní zišli domáci aj cezpoľní milovníci Thálie, aby si v rekonštruovanom kultúrnom dome užili zábavu pri sledovaní Tajovského komédie Ženský zákon v podaní Špačinského ochotníckeho divadla.

21. 01. 2018 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Výnimočný kultúrny zážitok zadarmo!

Zapojte sa do súťaže v Piešťanskom týždni a vychutnajte si zadarmo divadelné predstavenie Sklenený zverinec, ktoré sa uskutoční dňa 26. februára 2018 v Dome umenia v Piešťanoch.

18. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Zapojte sa do súťaže o lístky na divadelné predstavenie. (red)

SÚŤAŽ: Vyhrajte lístky a zasmejte sa

Ak si chcete zadarmo vychutnať divadelné predstavenie Rodinný prievan, ktoré sa uskutoční 12. februára 2018 o 19. hodine v piešťanskom Dome umenia, zapojte sa do našej súťaže.

16. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Pôsobivé scénky vyvolávali smiech aj slzy. (vd)

Dino vypredalo s liečivým tichom kulturák v Ostrove

Obec Ostrov zažila opäť po roku predstavenie, pri ktorom sa miešali slzy, blen i smiech. Na prasknutie plný kulturák vypredalo divadlo Dino s hrou Ticho lieči. Miestami bolo počas predstavenia, ktoré vytvorila trojica František Rehák, Kamil Žižka a Jozef Kuzma, také ticho, že bolo počuť aj tlkot srdca hlavných protagonistov. Stíšenia však striedali výbuchy smiechu. Smiali sa mladí, skoro mladí aj tí, čo na mladosť nezabudli.

27. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Divadlo
V predstavení prevychováva kráľ šašov mladého šľachtica na svojho nástupcu. (archív DBP)

Keď sa hercov synátor potatí

Ak si ešte pamätáte dej kultovej „bolkoviny“ Šašek a královná, ktorá si vyslúžila pred 30 rokmi aj filmové spracovanie pod režisérskou taktovkou Věry Chytilovej, určite by ste si nemali nechať ujsť pokračovanie tohto deja v najnovšej hre Divadla Bolka Polívky v Brne pod názvom Šašek a syn.

23. 11. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Pozadie vzniku slávnej Beethovenovej sonáty približuje hra Mesačné svetlo lásky. (teatro Orlus)

Divadelné putovania v dolnokrupskom kaštieli

S divadlom do nekonečna a zároveň do nekonočna! Táto myšlienka sa bude skloňovať v sobotu 18. novembra nielen na divadelných doskách, ale i v kaštieli Dolná Krupá, ktorý sa ako prvý pamiatkový objekt Slovenska pridáva k európskemu podujatiu Noc divadiel 2017.

17. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Nevraživých súrodencov stvárňujú Milan Lasica a Martin Huba. (Ctibor Bachratý)

Starí majstri v Dome umenia

V programe 19. ročníka československého festivalu Piešťanské rendezvous prináša Dom umenia v Piešťanoch skvelú činohru dvoch významných hereckých osobností - Milana Lasicu a Martina Hubu.

21. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
V hre Ilúzie sa predstaví najstaršia herecká generácia SND. (SND)

Nerobte si ilúzie o vzťahoch na večnosť

Ak cítite v kostiach, že je čas bilancovať vlastný život, alebo ste zvedaví, čo vás o niekoľko rokov či desaťročí zrejme neminie, nájdite si v piatok 29. septembra čas a zavítajte do piešťanského Domu umenia na predstavenie Slovenského národného divadla, ktorým sa zároveň otvára už 37. umelecká sezóna tohto kultúrneho stánku.

25. 09. 2017 12:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 1 - 10 z 237
GARGO
Regal Burger

Anketa