Všehoslav sa na vrbovských brownoch prebojoval až k zlatému „zemáku“

Sobota 13. 01. 2018 17:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

V „rolách“ nad Vrbovým sa dva dni po vykopávaní pandrláčika, teda 26. decembra, konali piate Majstrovstvá sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe.

Poľnohospodársky golf sa hral na oráčine s motykou namiesto golfovej palice.

Poľnohospodársky golf sa hral na oráčine s motykou namiesto golfovej palice. (Autor: kriak)

Na dobre utajené miesto, oráčinu po kukurici, prišli po úvodnej ceremónii fotenia sa pod šikmou vežou jedenásti golfisti z Vrbového. Namiesto golfových palíc si na pleci niesli motyky, namiesto botasiek mali gumáky, namiesto golfovej loptičky triafali do „zemákov“.

A keďže vrbovský poľnohospodársky golf sa hrá výlučne na brownoch, čiže oráčine, lebo trávnatý terén, čiže green, by bol pre nich potupou, po skončení majstrovstiev si blato z gumákov zoškrabovali motykou. Vivat KRIAK! Vivat precceda - húpací koník! Majstri golfu opäť ukázali, čo v nich celý rok iba driemalo.

Jedenásť účastníkov piatych Majstrovstiev sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe bojovalo o medailové pozície so cťou a s veľkým nasadením profi hráčov.Jedenásť účastníkov piatych Majstrovstiev sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe bojovalo o medailové pozície so cťou a s veľkým nasadením profi hráčov. (Autor: kriak)

Členkovia KRIAK-u odštartovali svoje podujatie typicky - fotením sa pod šikmou vežou, potom sa už začal nemilosrdný boj o najlepšieho a najpresnejšieho hráča. Tento rok získal zlatú medailu do zimného prešiváka odetý Dado Všehoslav Blažek.

Branislavovi Jobusovi pomohol prešivák z Jadrovej vyraďovacej spoločnosti zastrašiť súperov len čiastočne, skončil šiesty.Branislavovi Jobusovi pomohol prešivák z Jadrovej vyraďovacej spoločnosti zastrašiť súperov len čiastočne, skončil šiesty. (Autor: kriak)

Porazil minuloročného majstra sveta a vesmíru Bohuslava Hrnčiara, ktorý má na svojom konte zatiaľ len zlaté medaily. Bronz si vybojoval Rastislav Jobus a zemáková medaila sa ušla minuloročnému striebornému reprezentantovi René Neodolatelislavovi Justovi.

GARGO
Regal Burger

Anketa