GEFCO

Vodníci, strašidlá i zombíci obsadili školu v Rakoviciach

Nedeľa 12. 11. 2017 12:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: (vd/kr)

Strašidelná škola v Rakoviciach opäť navodila zimomriavky na tele. Za súmraku, za tmy sa z tried ozývali hrôzostrašné škreky upírov, zombíkov a kvílenie mŕtvych. Blikali lampičky, svetielka i kahance. Krvavé nevesty tancovali so svadobnými hosťami.

Na spoločnej fotke sa ocitli všetky strašidlá, mátohy, mŕtve nevesty, krvaví zombie, kanibali, vodníci, upírky, Bátorička a mnohé ďalšie príšery.

Na spoločnej fotke sa ocitli všetky strašidlá, mátohy, mŕtve nevesty, krvaví zombie, kanibali, vodníci, upírky, Bátorička a mnohé ďalšie príšery. (Autor: I.M.O)

Nad hrobmi s umrlcami odkrývali parádne zamaskovaní žiaci tajomstvá záhrobia. Všetko bolo originálne - kostýmy, kulisy, líčenie aj dekorácie. Hrôza pozrieť.

Rakovické centrum voľného času v pondelok 30. októbra opäť zorganizovalo tradičné, pre deti i miestnych jedno z najobľúbenejších podujatí s názvom Strašidelná škola. Pripomínalo výjavy z anglických a amerických hororov, ale aj zo slovenských rozprávok.

Mŕtve nevesty so svojím ženíchom.Mŕtve nevesty so svojím ženíchom. (Autor: I.M.O)

„Už v piatok po vyučovaní začali žiaci pripravovať miestnosti, aby sme všetko stihli. V nedeľu sme s členmi klubu Kontakt, ktorý tvoria bývalí žiaci a súčasní ôsmaci i deviataci, pripravovali kostýmy. V pondelok sme dorábali a upravovali triedy, ktoré sme nestihli vyzdobiť v piatok,“ priblížila prípravy podujatia jeho „duša“ Katarína Rafajdusová.

Od druhej popoludní potom Piešťanka Andrea Jacková, ktorá sa venuje bodypaintingu, menila milé tváričky na strašidelné. Veľa dievčat však využilo vlastnú kreativitu a mejkapy si spravili samy.

Na deti vyčkávali čerti aj so svojimi nezbednými čertíkmi.Na deti vyčkávali čerti aj so svojimi nezbednými čertíkmi. (Autor: I.M.O)

Počasie tento rok veľmi neprialo, aby nemuseli návštevníci čakať vonku, organizátori im pripravili útočisko v telocvični, kde si mohli vypiť teplý čaj a pozrieť i animovaný film Hotel Transylvánia.

Z telocvične si sprievodcovia postupne brali skupinky detí aj rodičov, aby ich sprevádzali strašidelnou školou. „Hneď prvé stanovište - väznica - bolo v náraďovni telocvične. Odtiaľ sa presunuli na chirurgiu - na pohľad snáď najstrašnejšie stanovište. Ale bola tam najväčšia zábava,“ poznamenala K. Rafajdusová.

V čarodejníckej škole bolo milo a živo.V čarodejníckej škole bolo milo a živo. (Autor: I.M.O)

Hneď vedľa chirurgie bola psychiatria, kde si doktorka deti vyskúšala formou hádaniek. Po uhádnutí prepustila prítomných k upírkam a Bátoričke. Ani stínanie hlavy neposlušnému poddanému deti nevystrašilo a presunuli sa ku kanibalom, potom k Addamsovcom, kde ich pobavila Zombie ruka - obľúbená spoločenská hra.

U ježibaby mali možnosť vidieť, ako Janko a Marienka prekabátili zlú ježibabu a od radosti ponúkli prítomným ježibabine prsty - dielo kuchárskeho krúžku. Hneď na vedľajšom stanovišti pomáhali deti vodníkom zahnať žabky do rybníka a pohľadať dušičky, aby ich vrátili do hrnčekov.

Tri krásne čarodejnice ako vystrihnuté z rozprávky.Tri krásne čarodejnice ako vystrihnuté z rozprávky. (Autor: I.M.O)

Trocha tajomnejšie bolo stanovište u mŕtvych neviest. Aby nevesty vyslobodili zo zakliatia, museli si s nimi zatancovať. Ani strašidelné Zombie stanovište nenechalo prítomných prejsť len tak, bez splnenia úloh. Keď chceli prejsť k čertom, neostávalo im nič iné, len sa poprehrabávať medzi kosťami, aby našli tú pravú.

Vedľa v triedach už čakali na deti čerti aj s nezbednými čertíkmi, strašidelná Samara, zábavná veštica a trieda plná malých čarodejníkov s pani profesorkou McGonagallovou. Na poslednom stanovisku, ktoré deti s rodičmi navštívili, bola Kleopatra, Cézar a múmia.

Máš problém?!Máš problém?! (Autor: I.M.O)

„Je to jedno z najobľúbenejších podujatí, pričom deti silne využívajú vlastnú kreativitu. Tie, čo sa boja, učíme nebáť sa, ale je pravdou, že malých nezbedníkov, ktorí navštívia školu v sprievode rodičov, aj troška vystrašíme,“ dodala K. Rafajdusová.

Všetky masky boli dokonalé – zombie si svoje „zašité ústa“ urobili samy.Všetky masky boli dokonalé – zombie si svoje „zašité ústa“ urobili samy. (Autor: I.M.O)

Deti pomáhali vodníkom zahnať žabky do rybníka.Deti pomáhali vodníkom zahnať žabky do rybníka. (Autor: I.M.O)

GARGO
Regal Burger

Anketa