Vinárska akadémia pozná víťazov

Sobota 20. 01. 2018 15:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: dan

Najobľúbenejší mok či nápoj bohov. Tieto a aj mnohé ďalšie ospevujúce prívlastky má nápoj, ktorý sa vyrábal už pred 8000 rokmi na území dnešného Gruzínska. Víno sa po tisícročia teší stále rovnako veľkej popularite. Čo-to sa naučiť o víne môžete aj v Piešťanoch. Prebieha tu totiž malá vinárska akadémia, ktorú organizuje Zväz záhradkárov a vinárov Slovenska.

Rudolf Pavlovič (vľavo) pri preberaní ocenenia z rúk Mariána Ivanova.

Rudolf Pavlovič (vľavo) pri preberaní ocenenia z rúk Mariána Ivanova. (Autor: dan)

Každú prvú stredu v mesiaci sa na Bodone stretávajú laici a milovníci vína, kde čerpajú znalosti o víne. Zakaždým je na programe prednáška nejakého slávneho vinára alebo someliéra, ktorý prítomným dáva užitočné rady a odovzdáva poznatky.

Minulú stredu absolventi akadémie medzi sebou súťažili. Cieľom bolo určiť nielen toho, kto sa najsvedomitejšie učil, ale aj overiť si svoje znalosti. Súťaž sa začala jednoduchým vinárskym testom a pokračovala profesionálnou degustáciou vín.

Víťazom degustácie sa stal ten, kto vína ohodnotil najbližšie k hodnoteniu someliéra a rytiera vína Mariána Ivanova, ktorý je zároveň organizátorom. Prví traja dostali aj po kartóne mladého vína, diplom a vecnú cenu. Absolútny víťaz dokonca získal Vinársku akadémiu na rok zadarmo.

Na prvom mieste sa umiestnil Rudolf Pavlovič a za ním kolegovia „študenti“ Peter Šudy a Viliam Kudláč. Po súťaži nasledovala voľná zábava s ochutnanými vzorkami, výborný guláš či iné pohostenie.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa