Veľkonočná cyklovačka na medveďom cesnaku

Utorok 03. 04. 2018 12:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

Keď je dobrá partia, dá sa na bicykli šliapať nielen po, ale aj proti vetru. Kvalitnú zostavu piešťanských cyklistov - amatérov spojila dokopy Iveta Mucha Ondrášiková. Naplánovala Veľkonočnú cyklovačku smerom na Bašovce. Veď napokon - čo so štyrmi dňami voľna, keď sa nechce ani vypekať ani čakať na návštevy.

Pretože išlo o prvé, takzvané zahrievacie kolo, organizátorka vybrala pohodovú, nenáročnú trasu.

Pretože išlo o prvé, takzvané zahrievacie kolo, organizátorka vybrala pohodovú, nenáročnú trasu. (Autor: IMO)

Úspech akcie bol podmienený počasím. A tak sa v piatok partia dobre naladených žien, mužov i detí vybrala smerom na Vŕšok, odkiaľ sa štartovalo. Pretože išlo o prvé, takzvané zahrievacie kolo, organizátorka vybrala pohodovú, nenáročnú trasu a o pár minút už piešťanskí cyklisti sedeli na stoličkách reštaurácie pri bašovskom rybníku. Nasledovalo dobrovoľne/povinné pózovanie pred objektívom v malebných zákutiach rabárskeho dvora, a potom oldomáš v podobe čaju, piva, kávy i šťavnatej pizze.

A. Jacková s voňavým cesnakovým úlovkom.A. Jacková s voňavým cesnakovým úlovkom. (Autor: IMO)

Do Bašoviec na prvú Veľkonočnú cyklovačku dorazil na vyblýskanom motorovom tátošovi aj spriaznenec, ktorý si to do nášho regiónu šinul až z Rakúska. Nechcel prepásť dobrú spoločnosť, ktorú potom viedol do bašovských „blacín“. Tam už spod starého lístia vykúkali nové zelené lístky medvedieho cesnaku. Smrdelo, pardon – voňalo to tam ako v topeničkárni.

GARGO
Regal Burger

Anketa