GEFCO

V Dolnom Lopašove vítali nových občiankov

Utorok 05. 12. 2017 13:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

V tomto čase už mamičky s deťmi v Materskom centre Jelenček v Dolnom Lopašove chystajú a vyrábajú vianočné aranžmány a adventné venčeky. Prednedávnom však oslavovali nielen druhé výročia založenia Jelenčeka, ale slávnostne vítali aj nových „občiankov“ obce.

Mamičky z Materského centra Jelenček pripravili pre novonarodené deti a ich rodičov slávnostné uvítanie do života.

Mamičky z Materského centra Jelenček pripravili pre novonarodené deti a ich rodičov slávnostné uvítanie do života. (Autor: archív MC Jelenček)

„Robíme a plánujeme už zaužívane aktivity, spoločne pečieme chlieb či pizzu, ale aj sladké dobroty,“ uviedla zakladateľka združenia Barbora Chylová. Pravidelne sa v centre schádzajú mamičky, ktoré sa spolu s deťmi hrajú na šikovné rúčky - nimi nielen háčkujú a vytvárajú rôzne dekorácie. Najnovšie si vytvorili adventné venčeky.

„V októbri oslávilo naše materské centrum dva roky od svojho vzniku. Za ten čas si našlo priaznivcov a stalo sa u mamičiek obľúbeným miestom, rady sa tu pravidelne stretávame. Pribúdajú nové tváre,“ tešila sa z návštevnosti šéfka materského centra.

Okrem púšťania lampiónov, uvítania do života, halloweenskej párty, zimnej burzy detského ošatenia tu majú aj deň krásy. Profesionálna vizážistka sa postarala o dolnolopašovské mamičky. Kým ony krásneli, deti sa dosýta vyhrali. „Do nášho programu sme zaradili aj zdravotnú prednášku záchranára, ktorý sa venoval akútnym stavom u detí,“ dodala zakladateľka MC Jelenček.

Momentálne sa mamičky sa deťmi schádzajú dvakrát týždenne vždy v utorok a v piatok od štvrtej do pol šiestej. Privítajú medzi sebou každú mamičku, nemusí byť ani z Dolného Lopašova.

GARGO
Regal Burger

Anketa