GEFCO

Pre materské centrum vyzbierali 1200 eur

Streda 06. 12. 2017 09:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: am

Dvanásty ročník Vianočného charitatívneho bazára Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch mal za cieľ pomôcť zdravotne znevýhodneným deťom navštevujúcim Materské centrum Úsmev a ich rodinám.

Návštevníci si mohli zakúpiť rôzne ručne vyrobené predmety.

Návštevníci si mohli zakúpiť rôzne ručne vyrobené predmety. (Autor: am)

2. decembra sa v mestskom kultúrnom stredisku stretli mnohí obyvatelia Piešťan i okolitých obcí a nákupom tovaru deťom vyčarovali krajšie Vianoce.

Medzinárodný klub žien tento rok spomedzi žiadateľov vybral Materské centrum Úsmev, ktoré finančným výťažkom z charitatívneho bazára pomôže zdravotne znevýhodneným deťom.

Organizácia totiž zastrešuje podpornú skupinu pre takzvané inak obdarené deti. „Každý, kto žiada podporu z našej charitatívnej akcie, musí vyplniť žiadosť, v ktorej definuje účel využitia vyzbieraných finančných prostriedkov. V materskom centre by potrebovali rôzne kompenzačné pomôcky, ale aj určité formy vzdelávania rodičov. Chceli by zaplatiť lektorov,“ priblížila Alžbeta Žofajová, prezidentka Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch.

Do predaja sa zapojili nielen členky klubu, ale aj jeho sympatizantky. „Časť predmetov pochádzala priamo od našich členiek, boli to ručne vyrábané predmety. Popritom sa však zapojili aj ďalší z radov sympatizantov predajom domácich medovníkov či dekorácií. Vytvorili sme teda aj pre ďalšie ženy a mužov možnosť byť súčasťou tejto akcie,“ prezradila A. Žofajová. Bazár by sa nemohol uskutočniť ani bez poskytnutia priestorov, s čím tento rok pomohlo mestské kultúrne stredisko.

Výťažok vo výške 1200 eur napokon slávnostne odovzdajú 20. decembra o 10. hodine v Piešťanskom informačnom centre spoločne s knihami z charitatívneho projektu Otvor srdce - daruj knihu. Organizátori sa tak spoločne s dobrými ľuďmi postarali o krajšie Vianoce pre sociálne i zdravotne znevýhodnené deti a ich rodiny.

GARGO
Regal Burger

Anketa