Plnili úlohy i tancovali

Piatok 27. 04. 2018 09:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: am

Fašiangy už dávno odzneli, no najmenší sa opäť mohli preobliecť za svoje obľúbené postavičky či zvieratká. Materské centrum Úsmev totiž pre nich pripravilo druhý špeciálny karneval. V piešťanskom mestskom kultúrnom stredisku to v sobotu 21. apríla skutočne žilo.

Na Ulici A. Dubčeka sa v sobotu objavili všakovaké tvory.

Na Ulici A. Dubčeka sa v sobotu objavili všakovaké tvory. (Autor: am)

„Konal sa integračný karneval pre deti so zdravotným znevýhodnením - inak obdarené deti. Primárne išlo o deti predškolského veku,“ povedala Dáša Dzurechová z Materského centra Úsmev.

Keď v sobotu vyšlo nádherné počasie, z plánovanej interiérovej akcie sa stala exteriérová. „Všetko sme presťahovali von, lebo predsa deti i rodičia chcú byť vonku, keď je tak krásne,“ skonštatovala.

Pred budovou na Ulici A. Dubčeka sa tak objavilo pirátske, rozprávkové i vodnícke stanovište, kde deti plnili rôzne úlohy. „Nebolo to pripravené ako súťaže, ale práve formou hier, aby si oddýchli, bolo to hravé a príjemné pre deti,“ prezradila D. Dzurechová.

Aj organizátorky siahli po rozmanitých maskách. Spoločne s deťmi si tiež na diskotéke zatancovali a strávili príjemné, priam až letné popoludnie. Najbližšie pre deti pripravia tradičnú Prechádzku rozprávkovým parkom, ktorá sa uskutoční 16. júna.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa