Otvor srdce - daruj knihu

Piatok 22. 12. 2017 09:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Jozef Vojčiniak

Už siedmy ročník projektu na podporu čítanosti s názvom „Otvor srdce - daruj knihu“ zorganizoval Medzinárodný klub žien v Piešťanoch. Jej vyvrcholenie sa uskutočnilo v stredu 20. decembra v Piešťanskom informačnom centre.

Deťom vďaka sponzorom odovzdávali knihy.

Deťom vďaka sponzorom odovzdávali knihy. (Autor: pror)

„Šesťdesiat detí sme obdarovali knižkami v celkovej hodnote 742 eur. A to všetko bolo možné len za podpory anonymných darcov, ktorí im mohli zakúpiť knižky vo vybraných kníhkupectvách,“ vysvetlila nám princíp akcie Alžbeta Zofajová z Medzinárodného klubu žien.

Akciu však sprevádzalo i odovzdanie šeku pre Materské centrum úsmev v hodnote 1200 eur, ktoré sa klubu podarilo získať na charitatívnom bazáre. „Financie využijeme v prospech detí so špeciálnymi potrebami, ktoré sa k nám chodia hrať,“ poďakovala sa za dar Marcela Vrbová z MC Úsmev.

Až 60 detí si spríjemní Vianoce čítaním novej knižky.Až 60 detí si spríjemní Vianoce čítaním novej knižky. (Autor: pror)

Podujatie sprevádzal i recitačný a hudobný program, ktorý si deti sami sebe pripravili. Po ukončení oficialít bolo pre deti pripravené aj malé občerstvenie.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa