GEFCO

Lodenica spravila bodku nielen za festivalovým letom

Štvrtok 07. 09. 2017 08:30  | Kultúra / Akcie  | Autor: Gabo Kopúnek

Záver slovenského festivalového leta tradične patrí piešťanskej Lodenici. Najväčší festival country, folku a trampskej hudby pozýval do malebného autokempingu na Lodenici návštevníkov už po 19. raz.

Kamelot na želanie hral len staré songy.

Kamelot na želanie hral len staré songy. (Autor: gak)

Za tie roky si organizátori i milovníci hudby zvykli na vrtochy počasia, aké prináša prelom augusta a septembra. Nebolo to inak ani tento rok, a tak slnečné teplé počasie vystriedali dážď a zima typické pre začiatok novembra. Ako sme už ale spomenuli, aj keď sa šomralo na pánbožka, všetci boli pripravení a odhodlaní zabávať sa po všetky tri dni.

Festival Lodenica už dávno nie je len o stabilných hudobných žánrov, ktoré občas obohacujú interpreti rocku. Je to najmä o stretnutí všetkých generácií a, samozrejme, zábave. Aj preto ste v areáli Lodenice mohli stretnúť skalných, starších návštevníkov, mládež i drobizg, z ktorého si organizátori vychovávajú ďalších nasledovníkov.

Veselo bolo už pred vstupom do areálu Lodenice.Veselo bolo už pred vstupom do areálu Lodenice. (Autor: gak)

Svoje čaro mala tiež komorná scéna festivalu.Svoje čaro mala tiež komorná scéna festivalu. (Autor: gak)

K tomuto generačnému mixu boli uspôsobené aj voľnočasové aktivity, aby sa ľudia medzi vystúpeniami hudobných skupín či pri prelínaní programov nenudili a areál festivalu zbytočne neopúšťali. Komfort im totiž zabezpečoval dostatočný servis všetkého, čo správny festival obsahovať má.

„Športové“ vyžitie pre drobizg.„Športové“ vyžitie pre drobizg. (Autor: gak)

Zábava pre dospelých na prekážkovej dráhe.Zábava pre dospelých na prekážkovej dráhe. (Autor: gak)

Ako spomenul organizátor festivalu Dušan Drobný, na Lodenicu sa snaží priniesť zaujímavé hudobné mená nielen z československej hudobnej scény, ale aj zo zahraničia. Tými „cezpoľnými“ boli napríklad skupina Creedence Clearwater Revived a strednej i staršej generácii známy taliansky spevák Drupi, ktorý bol ťahákom posledného festivalového dňa.

Mám malý stan...Mám malý stan... (Autor: gak)

Kto bol „dolámaný“, oživili ho masáže.Kto bol „dolámaný“, oživili ho masáže. (Autor: gak)

Okrem hlavného pódia sa mnohí interpreti predstavili aj na dvoch menších scénach – Lodenička a Komorná scéna. Nezávisle sa country zábava diala hneď pred vstupom do areálu v prístrešku pri bufete.

Pod veľkým centrálnym stanom sa skvelo kempovalo aj napriek zlému počasiu.Pod veľkým centrálnym stanom sa skvelo kempovalo aj napriek zlému počasiu. (Autor: gak)

Vystúpenie Lucie Briestenskej publikum pod pódiom roztancovalo.Vystúpenie Lucie Briestenskej publikum pod pódiom roztancovalo. (Autor: gak)

Vymenovávať všetkých účinkujúcich by nemalo zmysel, no čo sa dalo pochytiť z ich vyjadrení počas koncertov i na sociálnych sieťach, boli nanajvýš spokojní s organizáciou festivalu a šťastní z priazne publika. A mnohí sa vyjadrovali, že ak dostanú príležitosť, vrátia sa aj o rok. Tak teda, dovidenia na Lodenici 2018!

 

 

GARGO
Regal Burger

Anketa