Kto neochutnal vrbovský guláš, môže ľutovať

Utorok 19. 12. 2017 15:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

Tak ako herci zvyčajne najviac milujú svoj posledný film, tak isto vnímajú varenie gulášu na Vianočných trhoch aj členovia Miestnej organizácie Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom. Ten posledný, čo nakuchtili vo dvoch plných kotloch, mal chuť, vôňu i „grády“.

Darcovia krvi vo Vrbovom sa blysli na Vianočných trhoch vynikajúcim gulášom.

Darcovia krvi vo Vrbovom sa blysli na Vianočných trhoch vynikajúcim gulášom. (Autor: archív MS SČK Vrbové)

„Rozdali sme tristopäťdesiat porcií gulášu z bravčového i hovädzieho mäsa. Že vraj bol vynikajúci,“ tešil sa z úspechu bezpríspevkový darca krvi Miroslav Halama z Vrbového. V ten istý deň, keď varechou načieral do kotlíkov, teda vo štvrtok 14. decembra, sa spolu s kolegami zúčastnil i Vianočnej kvapky v Krakovanoch, kde takisto ich kolegyne zo susednej dediny varili guláš.

Členovia Miestnej organizácie Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom.Členovia Miestnej organizácie Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom. (Autor: archív MS SČK Vrbové)

Gulášovanie pokračovalo až do neskorých večerných hodín na Malých vianočných trhoch v praku pod šikmou vežou vo Vrbovom. „Atmosféra bola fantastická, ľudia prichádzali, debatovali s nami, tešili sa z tanečných i speváckych vystúpení detí z Cirkevnej základnej školy sv. Gorazda vo Vrbovom. A tešili sme sa aj my, že náš gulášik chutil,“ dodal M. Halama.

Gulášovanie pokračovalo až do neskorých večerných hodín.Gulášovanie pokračovalo až do neskorých večerných hodín. (Autor: archív MS SČK Vrbové)

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa