Hore Váhom zadarmo, naspäť s vlasmi vo vánku

Utorok 08. 05. 2018 15:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

Pri organizátoroch cykloturistiky Hore Váhom - dolu Váhom stoja azda vždy všetci anjeli. Celý týždeň fúkal vietor, no Prvého mája ustal.

Na tohtoročnej prvomájovej cyklistike Hore Váhom - dolu Váhom šliapalo do pedálov 145 cyklistov.

Na tohtoročnej prvomájovej cyklistike Hore Váhom - dolu Váhom šliapalo do pedálov 145 cyklistov. (Autor: archív I.M.O)

Aspoň sa tak zdalo, lebo po Beckov ich tlačil vánok do chrbtov, takže išli „zadarmo“. Od Beckova už nastali galeje. Bolo treba len vydržať, no 145 cyklistov trasu zdolalo so cťou.

Tento rok prišli na cyklotúru nielen nadšenci z Piešťan, ale aj z Trnavy, Bratislavy, Nových Zámkov, Kremnice, Sládkovičova, Levíc, Žiliny, Hlohovca a z okolitých obcí - Banka, Moravany nad Váhom, Borovce, Veselé, Ostrov, Veľké Orvište.

Cyklisti šli systémom pianko - užívali si prírodu, výhľady aj hrady.Cyklisti šli systémom pianko - užívali si prírodu, výhľady aj hrady. (Autor: archív I.M.O)

Najmladším cyklistom, čo cyklotúru absolvoval, bol 10-ročný Martin Křen z Moravian, najstarším účastníkom 80-ročný Bašovčan Vincenc Urban. Organizátori z Klubu slovenských turistov Bezovec Piešťany im blahoželali k úspešnej jazde.

Okrem fajn nálady, dobrého počasia aj partie treba poďakovať hlavne obetavej turistke Vlaste Zahurančíkovej za hodiny, ktoré strávila nielen pri prezentácii účastníkov na piešťanskom Vŕšku, ale aj za čakanie v cieli na terase reštaurácie Papagáj v obci Banka. Posledný cyklista totiž dorazil až okolo štvrtej popoludní.

„Ďakujeme aj hliadke štátnej polície, ktorá nás sprevádzala až po koniec Ostrova, keď sa cyklisti ešte držia pohromade, potom sa už pelotón trhá,“ uviedla za organizátorov Iveta Ondrášiková.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa