GEFCO

Drahovské vrtochy zabavili všetkých

Streda 06. 09. 2017 14:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

„Drahovčané mali dzezinský hudobný festival. Kdze? No šak jako ždy, v stredze dzeziny. Kedy? Precca sobotu 26. augusta.“ Drahovské vrtochy naberali „grády“ s každou vystupujúcou kapelou. Začínali napoludnie a skončili dosť neskoro v noci, lepšie povedané nadránom. Bavili sa mladí, starí aj „dzeci“.

Brodiť sa v pene bola riadna psina.

Brodiť sa v pene bola riadna psina. (Autor: vd)

Program, ktorý lákal návštevníkov aj domácich na v poradí už siedmy ročník obľúbeného podujatia, splnil predsavzatie organizátorov. „Tento rok sme sa snažili namixovať zmes rôznych hudobných žánrov, aby si každý prišiel na svoje,“ uviedli aktéri podujatia. A tak sa hralo country, dychovka, ľudovky, disko aj humorne zábavná muzika.

Po troch rokoch si Drahovčania na svojich Vrtochoch opäť zaspievali i s piešťanskou kapelou Slniečko. A hoci sa festival začínal rezkým country v podaní hudobníkov a spevákov dua Tý 2 a pokračoval obľúbenými dychovkami Drahovčanky a energickým folklórom domáceho Kolovrátka a susedných súborov Malženičan, Karpatská muzika, Verešvaran či Verešvarenček, v jeho finále zaznela Hudba z Marsu. Náladu na pódiu vytvorili i Traky či Azúcar cubana. Mladí alebo mladí duchom sa rozchádzali z centra obce do svojich domovov o tretej ráno, kde uzatvárala Vrtochy oldies diskotéka, o ktorú sa staral DJ Luky.

Dychová hudba Drahovčanka prilákala aj prvých tanečníkov.Dychová hudba Drahovčanka prilákala aj prvých tanečníkov. (Autor: vd)

Pre deti boli pripravené kolotoče a rôzne atrakcie. Medzi topky sa zaradilo brodenie vo vysokej pene a umývanie prskajúcou vodou z rotujúceho osviežovača - túto lahôdku najmenším, ale aj o niečo väčším školákom pripravili dobrovoľní hasiči.

Počas Vrtochov sa Drahovce prezentovali i výstavou ľudového odevu a tanečnými vystúpeniami detí, ktoré navštevujú centrum voľného času. Ich tance vyvolali nielen úsmevy na tvárach rodičov či starých rodičov, ale aj veľký potlesk a uznanie publika. Na dedinskom festivale vládla príjemná atmosféra, ľudia sa stretávali, rozprávali a tí, čo bývajú poblíž stredu dediny, nemuseli ani merať kroky k posedeniam, vytiahli si z domu stolčeky a na priedomí počúvali peknú muziku.

Ľudia si spievali piesne spolu s domácim Kolovrátkom.Ľudia si spievali piesne spolu s domácim Kolovrátkom. (Autor: vd)

GARGO
Regal Burger

Anketa